غلامرضا محمدی: مهمترین مشکل ما خروج از ایران است/ کشتی در شرایط بحرانی است
کد خبر: 993308
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004AP6
تاریخ انتشار: ۱۱ اسفند ۱۳۹۸ - ۱۳:۰۹
سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به شرایط بحرانی کشتی به واسطه شیوع ویروس کرونا، گفت: این وضعیت همه را غافلگیر کرده است.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: غلامرضا محمدی درباره تاثیر شیوع ویروس کرونا بر روند حرکتی تیم ملی کشتی آزاد و تعطیلی اردوی آزادکاران، اظهار کرد: کرونا مشکلی است که کل جامعه ایران و حتی جامعه جهانی را در بر گرفته و شرایط را بحرانی کرده است. مهم‌تر از هر موضوعی بحث سلامت مردم و ورزشکاران است و همه ما باید آن را در اولویت قرار دهیم.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد با اشاره به بلاتکلیفی کشتی ایران و دیگر کشور‌های آسیایی پس از لغو مجدد میزبانی قرقیزستان از رقابت‌های گزینشی المپیک، گفت: هنوز تاریخ و مکان جدید برگزاری این رقابت‌ها مشخص نیست و نمی‌دانیم آیا این رقابت‌ها در همان موعد مقرر که ۸ فروردین ماه است برگزار می‌شود یا خیر. به همین دلیل و با توجه به شرایط موجود اردوی تیم ملی را یک هفته تعطیل کردیم تا اتحادیه جهانی موضع خود را اعلام کند. بر اساس تصمیم اتحادیه جهانی کشتی و IOC تصمیم می‌گیریم اردو را در داخل یا خارج از کشور با توجه به مدت زمان باقی‌مانده تا مسابقات گزینشی برگزار کنیم.

وی درباره احتمال لغو برگزاری رقابت‌های المپیک با توجه شیوع کرونا، خاطرنشان کرد: توماس باخ در آخرین اظهار نظر خود اعلام کرده این رقابت‌ها در موعد مقرر قطعا برگزار می‌شود. البته نمی‌توان هیچ چیز را قطعی دانست و با توجه به شرایط احتمال جابجایی زمان این مسابقات دور از ذهن نیست.

محمدی در ادامه درباره اظهارات محمد بنا مبنی بر اینکه با توجه به شرایط بوجود آمده نباید توقعی از تیم ملی کشتی فرنگی در رقابت‌های المپیک ۲۰۲۰ داشت و اینکه آیا وی نیز چنین نظری دارد، گفت: این شرایط بحرانی همه را غافلگیر کرده و تمام برنامه‌ها را به صورت جدی تحت الشعاع قرار داده است. مشکل بزرگ ما در حال حاضر این است که هنوز سه سهمیه المپیک را در کشتی آزاد نگرفته‌ایم. شرایط ما واقعا بحرانی است، وضعیت اردو‌ها مشخص نیست، نمی‌دانیم اصلا امکان برگزاری اردو‌ها وجود دارد یا خیر یا اینکه اصلا در داخل یا خارج از ایران باید اردو‌ها را پیگیری کنیم. مجموع این موارد قطعا به سود کشتی نیست و خیلی کار را سخت کرده است.

سرمربی تیم ملی کشتی آزاد افزود: قطعا مردم نیز این شرایط کشتی را درک می‌کنند چرا که خودشان نیز درگیر این مشکل هستند.

وی با تاکید بر لزوم همدلی و همراهی تمام مردم ایران برای عبور از این شرایط، گفت: باید همه به هم امید و انگیزه بدهیم و کنار هم باشیم تا از بحران به وجود آمده نیز عبور کنیم. مردم ما همیشه در روز‌های سخت کنار هم بوده‌اند و قطعا این بار نیز این بحران را با همدلی و همراهی پشت سر می‌گذارند.

محمدی در پایان درباره بحث برگزاری اردوی تیم ملی در خارج از کشور، خاطرنشان کرد: حتی در جریان رقابت‌های قهرمانی آسیا در هند پیرامون این موضوع به صورت خیلی جدی بحث و رایزنی داشتیم. برگزاری اردو در کشور‌هایی مثل آذربایجان، ارمنستان، ترکمنستان، قرقیزستان، ترکیه یا گرجستان اولویت ما بود و خیلی هم درباره آن بحث و بررسی داشتیم، اما مهمترین مشکل ما بحث امکان خروج از ایران است چرا که به خاطر بحث ویروس کرونا و برنامه کشور‌های مختلف برای جلوگیری از شیوع آن اجازه پرواز از مبدا ایران داده نمی‌شود. فدراسیون کشتی به صورت جدی پیگیر حل مشکلات به وجود آمده است و امیدوارم از این شرایط به سلامت عبور کنیم
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار