ادبیات پایداری،ادبیات فاخر جهانی است
کد خبر: 989276
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0049M4
تاریخ انتشار: ۱۸ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۴:۳۸
ادبیات مقاومت و پایداری محصور در مرزهای ایران نیست
رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس گفت: ادبیات پایداری و مقاومت اگر به درستی فهم شود، راه درست تکامل را طی کند و به درستی با ادبیات جهانی درآمیزد، قطعاً می‌تواند یک ادبیات فاخر برای جهانیان باشد.

سرتیپ یکم پاسدار داوود عامری در چهاردهمین دور از نشست‌های تخصصی منطقه‌ای خاطره‌نگاری دفاع مقدس با حضور استان‌های آذربایجان‌شرقی، غربی، اردبیل و زنجان اظهار کرد: انقلاب اسلامی مهم‌ترین موضوع برای ما در کشور است زیرا انقلاب ما یک انقلاب فرهنگی بوده و منشاء آن از فرهنگ برخاسته است.

وی با بیان اینکه آن چیزی را که می‌توان رمز پیروزی و موفقیت در ۴۱ سال گذشته در مسیر رشد و تعالی انقلاب اسلامی اشاره کرد، ایمان به خدا، وحدت کلمه و اراده جمعی ملت مسلمان ایران بود، افزود: همه این‌ها برآمده از یک فرهنگ است و امروز حفظ این فرهنگ از هر چیزی واجب‌تر است.

عامری خاطرنشان کرد: با نگاه به ۴۱ سال گذشته و گام دوم انقلاب که همراه با رشد و تعالی است، باید گفت که اگر انقلاب ما با هدف صدور پیام صلح، ماندگاری و ثبات انقلاب اسلامی باشد قطعاً گام دوم هدف والاتری داشت.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس همچنین ادامه داد: ظهور و ماندگاری تمدن در گام دوم از مسیر فرهنگ محقق می‌شود.

عامری با اشاره بر اینکه هر اندیشه برای انتقال و ماندگاری خود محتاج به یک ادبیات است، تصریح کرد: طبق فرموده رهبری، برای انتقال اندیشه فاخر خود به ادبیات فاخر نیازمندیم.

وی افزود: برای روش جایگزینی یک موضوع، نیاز به فرهنگ، دانش و اندیشه است، از این رو ادبیات انقلاب اسلامی باید محمل فاخر برای اندیشه انقلاب اسلامی باشد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس با بیان اینکه آن چیزی که به عنوان مدل و شاکله درست برای انقلاب می‌توان معرفی کرد، ادبیات پایداری و مقاومت عنوان کرد و افزود: ادبیات انقلاب اسلامی توانست درون خود یک ادبیات مقاومت را با ویژگی‌های جمهوری اسلامی معرفی کند.

وی به دو ادبیات دیرپای کشور و ادبیات بعد از انقلاب اشاره کرد و یادآور شد: امروز ادبیات مقاومت و پایداری محصور در مرزهای ایران نیست بلکه از دفاع مقدس ملت مسلمانی صحبت می‌کند که قرار است از تمدن اسلامی متصل به ظهور نشأت گیرد.

عامری با تاکید بر اینکه نسل امروز جوانان و فرهیختگان ایران می‌تواند تحول‌آفرین صحنه ادبیات جهان باشند، افزود: ادبیات پایداری و مقاومت اگر به‌درستی فهم شود، راه درست تکامل را طی کند و به‌درستی با ادبیات جهانی در آمیزد، قطعاً می‌تواند یک ادبیات فاخر برای جهانیان باشد.

رئیس سازمان ادبیات و تاریخ دفاع مقدس در ادامه ابراز کرد: نگاه من به این نشست و کارگاه قابل تامل بوده و باید به آن توجه کرد.این منطقه در بخش ادبیات صاحب امتیاز و جایگاه ویژه‌ای است.

وی با بیان اینکه اگر روزی لشکر عاشورا پیشرو و پیروز بوده، باید ادبیات این منطقه نیز پیشرو باشد، گفت: درست است که کارهای بزرگی صورت گرفته است ولی انتظار ما از شمال‌غرب بیش از این می‌باشد.

عامری توضیح داد: دانایی یک محصول تعامل عقلی، فکری و مهارتی نیست از این‌رو نیازمند به تعامل فرهیختگان می‌باشد و قرار نیست این جلسه در این جلسه بماند بلکه هر کدام از اعضای جلسه باید پیام این جلسه را به بیرون منتقل کند.

وی گفت: خاطرات کلید گنج دفاع مقدس بوده و اگر روی آن تامل و تمرکز داریم، به خاطر این است که گنج داخل صندوقچه است و خاطرات کلید آن می‌باشد.

برچسب ها: نشست ، انقلاب ، دهه فجر
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار