تمساح خلیج فارس اعدام شد
کد خبر: 988058
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00492Q
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۳۹۸ - ۲۳:۵۷
قاچاقچی بزرگ مواد‌مخدر معروف به تمساح خلیج فارس سرانجام به دار مجازات آویخته شد.
سرویس حوادث جوان آنلاین: متهم ۳۶‌ساله که عیسی نام دارد و به تمساح خلیج فارس معروف شده‌بود، از بزرگ‌ترین سرکردگان باند‌های بین‌المللی مواد مخدر بود که دامنه فعالیت او تا کشور‌های پاکستان و افغانستان ادامه داشت تا اینکه اواخر شهریور‌سال‌۹۳ در حالی که از کشور امارات وارد شهرستان هرمزگان شده‌بود، شناسایی و به همراه ۱۶‌نفر از اعضای باند مخوفش بازداشت شد. سردار علی مؤیدی، رئیس وقت پلیس مبارزه با مواد‌مخدر اعلام کرد که تمساح خلیج‌فارس تا کلاس پنجم دبستان درس خوانده، سرباز فراری و اهل شهری در جنوب کشور بود که یکی از بزرگ‌ترین باند‌های قاچاق مواد مخدر را رهبری می‌کرد. سردار مؤیدی گفت: تمساح خلیج فارس، اعضا را به گونه‌ای هدایت می‌کرد که از خود هیچ ردپایی باقی نمی‌گذاشتند. فعالیت‌های او، جنوب کشور و حوزه خلیج فارس را آلوده کرده بود و عمده فعالیت‌هایش در جنوب پاکستان و دریا بود به گونه‌ای که مواد مخدر را از کشور پاکستان تأمین و آن را به سمت آب‌های آزاد، دریای عمان و خلیج فارس ترانزیت می‌کرد. مأموران پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم ۵ /۲ میلیارد تومان پول نقد کشف کردند و در تحقیقات بعدی مشخص شد که او توانسته بود در مدت دو سال ۴۰۰ تن انواع مواد مخدر را به کشور وارد کند. عبدالرضا رحمانی فضلی، وزیر کشور و دبیرکل وقت ستاد مبارزه با مواد مخدر هم اعلام کرد که بررسی‌ها همچنین نشان داده که گردش مالی تمساح خلیج فارس ۲ هزار میلیارد تومان بوده است. رحمانی فضلی، مهم‌ترین دلیل تردد آزادانه این گونه قاچاقچیان را ضعف قانون در ضربه زدن به پیکره اقتصادی شبکه قاچاق و ناتوانی قضات در تشخیص کسب مال از راه قاچاق اعلام کرده بود.

براساس این گزارش همچنین تحقیقات روی حساب‌های مالی او حکایت از این داشت که عیسی برای انتقال پول از حساب‌های افراد فوت شده یا سالخوردگان استفاده می‌کرد. البته این بخشی از دارایی‌های تمساح خلیج بود و بخش دیگری از دارایی‌های او، املاک و مستغلات بسیاری بود که در نقاط مختلف کشور خریده و آن زمان ارزش آن بالغ بر ۵۰۰ میلیارد تومان اعلام شده بود.

با کامل شدن تحقیقات در این باره تمساح خلیج اردیبهشت‌ماه امسال محاکمه و با رأی دادگاه انقلاب اسلامی بندرعباس به اعدام محکوم شد. بعد از تأیید حکم اعدام و انجام تشریفات قانونی اجرای حکم بود که روز گذشته علی صالحی، رئیس کل دادگستری استان هرمزگان از اجرای حکم اعدام تمساح خلیج فارس و یکی از شرکای او با نام اختصاری (م- ح) خبر داد. وی ادامه داد: ۱۸ نفر از اعضای دیگر این باند هم در مجموع به ۴۲۰‌سال حبس و ۲۱ میلیارد ریال جزای نقدی محکوم شده‌اند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار