راه‌های برون‌رفت از توطئه برجام
کد خبر: 987548
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0048uC
تاریخ انتشار: ۰۲ بهمن ۱۳۹۸ - ۱۲:۳۶
برای ملت ایران پذیرفته نیست در حالی‌که فرماندهان مقتدر میدان رزم، دشمن را تسلیم اقدامات شجاعانه خود نموده‌اند، در میدان سیاست، دشمن عهدشکن اقدام به عربده‌کشی نماید!
سرویس سیاسی جوان‌آنلاین: ابراهیم کارخانه‌ای، رئیس کمیته هسته‌ای مجلس نهم طی یادداشتی در روزنامه کیهان نوشت: ۱- در حالی که آمریکا و همدستانش در میدان «انتقام سخت» سیلی محکمی از ملت ایران دریافت نموده‌اند و هیمنه پوشالی آن‌ها در هم شکسته است، اکنون با اهرم برجام به میدان آمده‌اند! بر تصمیم‌گیرندگان کشور است که شجاعانه در برابر عهدشکنی، اقدامات فریبکارانه و زیاده‌خواهانه دشمن بایستند و با اقدامات قاطعانه و پیشدستانه از استمرار توطئه‌های برنامه‌ریزی‌شده با محوریت برجام جلوگیری نمایند.

بدون شک همان‌گونه که در میدان جنگ؛ شجاعت و تدبیر حماسه می‌آفریند، در میدان سیاست نیز عزت و اقتدار می‌آفرینند.

برای ملت ایران پذیرفته نیست در حالی‌که فرماندهان مقتدر میدان رزم، دشمن را تسلیم اقدامات شجاعانه خود نموده‌اند، در میدان سیاست، دشمن عهدشکن اقدام به عربده‌کشی نماید!

۲- با وجودی که پروتکل الحاقی اهرم اصلی توطئه علیه جمهوری اسلامی ایران است، متأسفانه بر اساس مفاد برجام این اهرم همچنان در دست دشمن و به قوت خود باقی است و دشمن کینه‌توز با استفاده از آن می‌تواند در هر زمان توطئه‌ای ساختگی را علیه نظام اسلامی طراحی و با فشار بر آژانس بین‌المللی انرژی اتمی عملیاتی نماید و در صورت مخالفت جمهوری اسلامی ایران با انجام بازدید از اماکن مورد ادعا؛ پرونده به شورای امنیت سازمان ملل متحد ارجاع گردد. چنین اقدامی در شرایط کنونی که جمهوری اسلامی ایران برجام را ترک نکرده است می‌تواند بر اساس بند ۳۷ برجام (مکانیسم ماشه) منجر به بازگشت کلیه قطعنامه‌های شورای امنیت گردد و راه اعمال توطئه و بهانه برای دشمن همچنان باز باقی بماند!

۳- در حالی‌که با خروج آمریکا از برجام و عدم پایبندی اروپا به انجام تعهدات، بند ۳۷ برجام موضوعیت و مشروعیت خود را به کلی از دست داده است؛ در چنین شرایطی باقی ماندن جمهوری اسلامی ایران در برجام به مثابه قرار دادن کشور در لبه تیز توطئه دشمن است که زمان آن را طرف مقابل طراحی و برنامه‌ریزی می‌کند! بدون شک هرگونه سهل‌انگاری در چنین شرایطی فرصت دادن به دشمن برای انجام توطئه‌های بیشتر است!

۴- اعلام شکوائیه جمهوری اسلامی ایران به شورای امنیت، بر اساس بند ۳۷ برجام یک حکم بیشتر ندارد و آن بازگشت تمامی قطعنامه‌های صادره علیه جمهوری اسلامی است؟!

این فاجعه سیاسی با به رای گذاشتن «استمرار لغو تحریم‌ها» و سلب امکان استفاده کشور‌های روسیه و چین از حق وتو هنگامی دردناک‌تر می‌گردد که آمریکا و کشور‌های همسو قادرند حتی در صورت تصویب «لغو تحریم‌ها با اکثریت آراء» آن را وتو نموده و قطعنامه‌های قبلی را برگردانند (اگرچه قطعنامه‌های قبلی در قطعنامه ۲۲۳۱ متمرکز گردیده است) و همین امر در طول چند سال گذشته موجب نگرانی دستگاه سیاسی از ارجاع پرونده به شورای امنیت گردیده است و این بزرگ‌ترین ظلمی است که برپاکنندگان برجام در حق ملت ایران روا داشته‌اند و خسارت محض را برای جمهوری اسلامی ایران رقم زده‌اند؟!

۵- بدون شک با توجه به هزینه سخت و غیرقابل جبران سازش، ایران اسلامی برای رهایی از توطئه‌های برجامی یک راه بیشتر ندارد و آن مقاومت و ایستادگی در برابر خواسته‌های دشمن بر پایه: ۱- خروج از برجام، که با این اقدام پروتکل الحاقی منتفی و در صورت ارجاع پرونده هسته‌ای به شورای امنیت، با به رای گذاشتن «بازگشت تحریم‌ها» و فراهم شدن امکان استفاده کشور‌های روسیه و چین از حق وتو (با توجه به حل موضوع PMD) این امکان فراهم می‌گردد که پرونده هسته‌ای از مدار توطئه‌های برجامی خارج گردیده و توطئه‌های دشمن به مسیر اصلی خود برگردد. ۲- خروج جمهوری اسلامی ایران از NPT بر اساس بند ۱۰ معاهده مذکور که بر طبق آن هر کشوری که ادامه عضویت، امنیت آن کشور را در معرض خطر قرار دهد آن کشور می‌تواند از NPT خارج گردد که چنین اقداماتی برنامه‌ریزی قوی دستگاه سیاسی و دیپلماسی را در عرصه بین‌المللی می‌طلبد.

۶- در حالی که پاسداران دلیر انقلاب اسلامی، بزرگ‌ترین پایگاه نظامی شیطان بزرگ را قدرتمندانه هدف قرار داده‌اند و در جهت انتقام خون «شهید سلیمانی» سردار نام‌آور بین‌المللی جبهه مقاومت، سیلی محکمی بر چهره جهانی استکبار نواخته‌اند؛ آیا نباید دولت محترم در پاسخ به خروج گستاخانه و بی‌شرمانه آمریکا و عدم پایبندی فریبکارانه اروپا و اقدامات زیاده‌خواهانه آن‌ها که براندازی نظام اسلامی را هدف قرار داده‌اند، با توجه به ظرفیت‌های ملی با انجام اقدامات پیشدستانه و شجاعانه، موجبات ناامیدی دشمن را فراهم نماید.
برچسب ها: برجام ، کیهان
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار