خاصه خرجی از بیت‌المال برای دلجویی از جوانان اصلاح طلب؟!
کد خبر: 981024
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0047Cy
تاریخ انتشار: ۱۹ آذر ۱۳۹۸ - ۰۱:۰۲
حجت نظری، عضو شورای شهر تهران معتقد است شهرداری پایتخت باید چند صد میلیارد تومان هزینه ایجاد ۱۰۰۰ پست جدید و دادن آن به «جوانان اصلاح طلب» می‌کرد تا دل آنان را به دست می‌آورد! او در سخنانی که بوی قدرت‌طلبی آن مشهود است، گفته که «وقتی دولت روحانی با حمایت اصلاح طلبان روی کار آمد، برخی از بزرگسالان این طیف فکر کردند فرصتی برای بازگشت آن‌ها به قدرت مهیا شده است و اولین مانع حضور جوانان این بود که بزرگسالان اصلاح طلب تلاش کردند تمام اطرافیان خود را از همسالان شان انتخاب کنند. دومین مانع این بود که به بهانه وجود مازاد نیرو در ادارات، راه جذب نیرو را بستند و موانع ورود نیروی جوان اصلاح طلب را ایجاد کردند.»

نظری که کل سخنانش بر محور «کسب قدرت» می‌چرخد، با بیان اصولگرایان همواره از بدنه جوان و حامی خود در پست‌های مدیریتی بهره می‌برند، گفته: «وقتی بحث گزینه جوان به میان می‌آید، اصولگرایان پنج، شش گزینه با سابقه مناسب (از جهت کمی نه کیفی) معرفی می‌کنند. این گزینه‌ها در پست‌های مختلف اجرایی و سیاستگذاری کار کرده‌اند. در حالی که هیچ جوان اصلاح طلبی را پیدا نمی‌کنید که سلسله مراتب را تا درجه وزارت طی کرده و گزینه خوبی برای معرفی به جامعه باشد.»

نظری سپس راه حل خود را ارائه کرده که هزینه از بیت‌المال برای به دست آوردن دل اصلاح طلبان است: «بزرگسالان اصلاح طلب می‌توانستند با اضافه کردن حداکثر ۱۰۰۰ نفر به شهرداری تهران امید را همچنان در دل افرادی حفظ کنند که برای روی کار آمدن جریان اصلاحات تلاش کردند. اگر ۱۰۰۰ نفر به جمعیت شهرداری اضافه شود، ماهیانه حدود ۴ میلیارد تومان به پرداخت حقوق شهرداری اضافه شده و در طول چهار سال مبلغی حدود ۲۰۰-۳۰۰ میلیارد تومان هزینه می‌شد، دوستان ترجیح دادند به هزینه‌های شهر اضافه نکنند، اما جماعتی را از خود برنجانند...»

از انتقادات اصلاح طلبان به قالیباف در مقام شهردار تهران، جذب نیروی مازاد بود. حال خود روی به چنین راه حلی آورده‌اند. آن هم نه برای همه مردم، بلکه فقط برای کسانی که به آنان رأی داده‌اند! سؤال بعدی آنکه آیا فقط ۱۰۰۰ جوان اصلاح طلب در تهران هستند؟! سخنان حجت نظری را از هر منظری تحلیل کنیم، خودزنی اصلاح طلبان است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار