لاریجانی اجرای طرح بنزین را در جلسه غیرعلنی اعلام کرده بود
کد خبر: 980673
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00477J
تاریخ انتشار: ۱۶ آذر ۱۳۹۸ - ۲۲:۰۰
روایت علیرضا رحیمی از جلسه غیرعلنی مجلس
سرويس سياسی جوان آنلاين: عضو هیئت رئیسه مجلس در توئیتر، روایتی از جلسه غیرعلنی مجلس ارائه داد که در آن افزایش قیمت بنزین به اطلاع نمایندگان رسیده بود.
به گزارش خانه ملت، علیرضا رحیمی، نماینده تهران در مجلس شورای اسلامی و عضو هیئت رئیسه مجلس یک روز قبل از قطع اینترنت با انتشار توئیتی اعلام کرد که دکتر لاریجانی رئیس مجلس، روز سه‌شنبه قبل از افزایش قیمت بنزین در جلسه غیرعلنی گفته بود: «طرح بنزین اجرا می‌شود» در عین حال، دوشنبه، ۱۱آذر، علی مطهری، دیگر نماینده تهران گفته بود که «آقای لاریجانی اشتباه کرده که گفته است روز سه شنبه چنین خبری را اعلام کرده است.» علیرضا رحیمی عضو هیئت رئیسه مجلس که خود نیز در جلسه غیرعلنی روز سه‌شنبه حضور داشت، در باره اینکه کدام یک از این دو روایت درست است، اظهار داشت: روز سه‌شنبه در جلسه غیرعلنی، آقای لاریجانی در مورد چند موضوع منطقه‌ای صحبت کردند و وضعیت عراق و یمن و سوریه را به اطلاع نمایندگان رساندند. همچنین تصمیم سران قوا در خصوص افزایش قیمت بنزین را به اطلاع نمایندگان رساندند و گفتند ظرف چند روز آینده دولت طرح بنزین را اجرا می‌کند و حتی گفتند مطابق گزارشی که آقای مصری در روز‌های قبل و بر اساس کارشناسی بخش‌های مختلف به مجلس ارائه کردند، چه مقدار یارانه مخفی در کشور وجود دارد که ناعادلانه توزیع می‌شود و در نهایت در مورد بنزین چند سناریو را مطرح کردند. ایشان حتی گفتند طرحی که دولت اجرا می‌کند، نظیر همان پیشنهاد آقای مصری در جلسات قبل است. وی افزود: در آن جلسه حتی آقای نعمتی تذکر دادند که این طرح به دلیل اینکه کارت سوخت عده زیادی آماده نشده، مشکلاتی ایجاد می‌کند که آقای لاریجانی به ایشان گفتند این اشکالات را به وزیر کشور منتقل کنید تا رفع کنند، لذا تردیدی نیست که رئیس مجلس روز سه‌شنبه به نمایندگان اطلاع داده بود که دولت طرح بنزین را عملی می‌کند.
رحیمی گفت: دولت مطابق قانون هدفمندی یارانه‌ها اجازه اجرای آن را داشت و حتی طبق قانون برنامه ششم در ماده ۳۹ مجدداً به دولت اجازه داده شده تا پایان سال ۱۴۰۰ مواد ۱ و ۲ و ۳ قانون هدفمند کردن یارانه‌ها را اجرا کند. اینکه در اجرا دولت درست عمل کرد یا نه، موضوع دیگری است که جای بحث و بررسی دارد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار