حفظ محور‌های تاریخی ولیعصر (عج)، وحدت اسلامی و شوش با وضع موجود
کد خبر: 980288
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004716
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۸ - ۱۴:۵۸
جلسه کمیسیون ماده پنج شهر تهران به ریاست حناچی شهردار تهران تشکیل شد و بر حفظ سه محور تاریخی ولیعصر (عج)، وحدت اسلامی و شوش بدون تعریض تأکید شد.
سرویس جامعه جوان‌آنلاین: علی اشراقی درباره این جلسه گفت: محور‌های ولیعصر (عج)، وحدت اسلامی و شوش جزو محور‌های تاریخی شهر تهران هستند وهسته‌های تاریخی شهر را به بافت جدید و توسعه‌های نوین شهری مرتبط می‌سازند.

وی درباره ویژگی‌های محور‌های اصلی پایتخت گفت: محور ولیعصر (عج) به عنوان شاخص‌ترین و طولانی‌ترین خیابان تهران ثبت ملی نیز شده است.

اشراقی گفت: محدوده مورد مطالعه ولیعصر به طول ۴ کیلومتر در حد فاصل میدان راه آهن تا خیابان نوفل لوشاتو و در محدوده حصار ناصری قرار دارد که شامل برخی بنا‌های ارزشمند تاریخی و درختان چنار کهنسال است.

وی افزود: محور حافظ - وحدت اسلامی نیز یکی از قدیمی‌ترین خیابان‌های تهران است و محدوده مورد مطالعه آن به طول ۵ کیلومتر در تهران ناصری حد فاصل خیابان جمهوری تا خیابان شوش بوده و شامل بنا‌های ارزشمند و تاریخی است.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج در ادامه گفت: محور شوش نیز در حوزه جنوبی حصار ناصری به عنوان محور کار و فعالیت استفاده می‌شده و محدوده مورد مطالعه آن ۵ کیلومتر بوده است.

اشراقی گفت: در کارگروه فنی با حفظ وضع موجود محور‌های ولیعصر (عج) و حافظ–وحدت اسلامی موافقت و تصمیم گیری درباره محور شوش به ارائه مطالعات جامع ترافیکی موکول شد.

وی بیان کرد: درنهایت و پس از توضیحات مشاور طرح تفصیلی شهر تهران و بحث و بررسی اعضاء، با عدم تعریض و حفظ وضعیت کنونی هر سه محور به دلیل حفظ هویت تاریخی شهر تهران موافقت شد.

اشراقی در ادامه گفت: هم چنین مقرر شد عرض کنونی کالبد‌های دو طرف خیابان‌های مذکور حفظ و طرح موضعی ساماندهی محور ولیعصر (عج) و پهنه بندی محور حافظ–وحدت اسلامی بر مبنای حفظ هویت تاریخی شهر اصلاح و ارائه شود.

وی در خصوص ساماندهی میدان، ولی عصر (عج) نیز گفت: اعضا با طرح ساماندهی و ارتقاء کیفی میدان، ولی عصر (عج) واقع در منطقه ۶ مطابق نقشه مصوب و ضوابط و مقررات موافقت کردند.

رئیس دبیرخانه کمیسیون ماده پنج شهر تهران افزود: هم چنین در این جلسه پس از توضیحات مشاور و شهردار منطقه ۸ مقرر شد ساخت و ساز در محله نارمک بر اساس ضوابط زیر پهنه R۲۳۱ انجام و طرح ویژه سه بعدی کل محله به جلسه ارائه شود.

وی گفت: در خصوص میدان نبوت نیز مقرر شد، مطابق سایر میادین کارگروه این مورد را بررسی و سپس اظهار نظر کند.

اشراقی درباره شهرک شهید محلاتی واقع در منطقه یک گفت: مقرر شد مصوبه قبلی کمیسیون ماده پنج اصلاح و طرح بازنگری با رعایت سقف جمیعیت پذیری، تأمین خدمات، مصلحت شهر و هماهنگی کامل مالکان شهرک تهیه و به جلسه ارئه شود.

وی افزود: بر این اساس ضروریست وضعیت خدمات شهرک با شهرداری منطقه مشخص شود، ضمن اینکه بر ممنوعیت صدور هر گونه پروانه ساختمان برخلاف مصوبه کمیسیون ماده پنج تأکید شد.
منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار