کنار گذاشتن مردان دست و پاگیر تاج
کد خبر: 976868
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00467w
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۸ - ۲۳:۲۷
ادامه سونامی تغییرات در فدراسیون فوتبال
سونامی تغییرات در فدراسیون فوتبال بار دیگر مقر حکومت تاج را زیر ذره‌بین برده است!
دنيا حيدری
سرویس ورزشی جوان آنلاین: استعفا پشت استعفاست که این روز‌ها به دست رئیس فدراسیون فوتبال می‌رسد. بعد از برکناری مرد پرحاشیه سازمان لیگ، نوبت تغییرات در فدراسیون فوتبال بود. این‌بار، اما تغییرات با استعفا‌هایی رخ داد که تاج به آن‌ها نه نگفت!

تغییرات شائبه‌انگیز
برکناری فتاحی بدون شک خوشحالی بسیاری را در پی داشت، مرد پرحاشیه‌ای که بار‌ها و بار‌ها به‌واسطه رفتار‌های عجیب و غریب و تصمیمات پرسروصدایش، انتقاد‌های زیادی را متوجه خود کرده بود و یکی، دو مرتبه هم از سوی کمیته انضباطی و اخلاق محروم شده بود. البته محرومیت‌ها مانعی برای او نبود!

همین اتفاقات دلیل خوبی بود که برکناری فتاحی واکنش خاصی را به دنبال نداشته باشد، هرچند که انتظار می‌رفت او نه به واسطه برکناری که به دلیل آنچه چند مرتبه حکم محرومیت او را از سوی کمیته انضباطی و اخلاق صادر کرده بود از سازمان لیگ کنار گذاشته شود.

اما آنچه باعث شد تغییرات حاصله در فدراسیون فوتبال به چشم آید، نه برکناری فتاحی، بلکه استعفای حسن‌زاده و سپس تورک بود. سونامی استعفا و تغییراتی که به نظر می‌رسد چیزی شبیه به تسویه‌حساب با کمیته انضباطی و اخلاقی باشد که چندی پیش به واسطه احکام صادره، بسیاری را از بدنه فدراسیون فوتبال نقره‌داغ کردند و حالا این تغییرات می‌تواند حاصل همان حکم‌هایی باشد که به مزاج خیلی‌ها خوش نیامد و این شاید تاوان صدور همان احکامی باشد که انتظار می‌رفت دست خیلی‌ها را از فوتبال کوتاه کند، اما اوضاع به شکلی کاملاً متفاوت پیش رفت.

خداحافظی با حسن‌زاده و تورک
حسن‌زاده، رئیس کمیته انضباطی استعفا می‌دهد و تاج می‌پذیرد. خبر در همین حد کوتاه است. سایت فدراسیون هم طی گزارشی از زحمات بی‌شائبه او تقدیر و تشکر می‌کند. در لابه‌لای این گزارش، اما آمده که به دلیل انتصاب اسماعیل حسن‌زاده به مسئولیتی جدید در قوه قضائیه (معاون قضایی و رئیس حوزه ریاست رئیس کل دادگستری استان تهران) در دوران حضور در کمیته انضباطی، رئیس فدراسیون با استعفای او موافقت کرده است. البته استعفایی که پیش‌تر در شهریورماه پذیرفته نشده بود، اما این‌بار تاج پای آن را امضا کرد. البته طبق ادعای سایت فدراسیون، این استعفا این‌بار با درخواست دوباره دادگستری استان تهران در مهر‌ماه با موافقت ریاست فدراسیون روبه‌رو می‌شود!

بعد از حسن‌زاده نوبت به قاضی تورک بود که استعفا دهد. او در مدت حضورش در کمیته اخلاق بار‌ها و بار‌ها آرایی را صادر کرده بود که به مزاج فدراسیون فوتبال خوش نیامده و وتو شده بود. از محرومیت حیدر بهاروند رئیس سازمان لیگ و سعید فتاحی مسئول کمیته برگزاری مسابقات این سازمان گرفته تا صدور حکم محرومیت پنج ساله برای علی کفاشیان و عباس ترابیان رئیس سابق فدراسیون و رئیس پیشین کمیته بازاریابی به دلیل تخلفات رخ داده در پرونده ام. پی. سیلوا که با واکنش عجیب فدراسیون فوتبال همراه بود و دست‌آخر هم وتو شد. شاید همین احکام بوده که در خروجی را به تورک نشان داد، آن هم درست همزمان با استعفای حسن‌زاده.

تناقض‌گویی فدراسیون
قرار بود بازنشسته‌های فدراسیون فوتبال برای رفتن شال و کلاه کنند، اما درست برعکس شد و در حالی که بازنشسته‌ها به هیچ طریقی حاضر به رفتن از فدراسیون نیستند، حتی با دادن استعفا، دست جوان‌تر‌ها یک به یک در حال کوتاه شدن است، آن‌هم نه به شکلی طبیعی!

با وجود این ابراهیم شکوری، سرپرست دبیرکلی فدراسیون فوتبال مدعی است که هیچ شائبه‌ای درخصوص استعفا‌ها وجود ندارد: «این تغییرات دلایل خاصی ندارد و در هر جایی ممکن است رخ دهد. اینکه گفته می‌شود قوه قضائیه چنین درخواستی داشته، درست نیست و قضایا اینقدر هم پیچیده نیست. همانطور که گفتم در هر سازمانی تغییرات صورت می‌گیرد، ولی در فدراسیون با توجه به مخاطبان زیادی که دارد این قضایا بازتاب زیادی داشته است. تغییر تورک، حسن‌زاده و فتاحی از اختیارات تاج بود. رفتن آن‌ها نه تنها پیچیده نیست، بلکه خیلی هم شفاف است.» البته حرف‌های شکوری زمانی اوضاع را پیچیده می‌کند که جز فتاحی که برکنار شد، جدایی حسن‌زاده و تورک ظاهراً با دادن استعفا بوده، اما وقتی سرپرست دبیرکلی فدراسیون صراحتاً می‌گوید که این تغییرات از اختیارات تاج است، یعنی شایعه‌ها و شائبه‌های مطرح شده خیلی هم نمی‌تواند دور از واقعیت باشد و این شاید یک کنار گذاشتن مسالمت‌آمیز یا یک تسویه‌حساب باشد...!
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار