روزی که رئیس مافیا در آزادی بود!
کد خبر: 970874
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0044ZG
تاریخ انتشار: ۰۵ مهر ۱۳۹۸ - ۱۶:۱۵
حاشیه نگاری «جوان آنلاین» از مصاف پرسپولیس و سپاهان
مصاف سپاهان- پرسپولیس پر از‌های لایت‌های جالب توجه بود، از امیر قلعه نویی که باز هم رئیس مافیا خوانده شد تا نمایش فاجعه بار جونیور مهاجم برزیلی قرمز‌ها که دوباره همه را به یاد دی کارمو مهاجم ضعیف پرسپولیس در زمان افشین قطبی انداخت، مهاجمی که بعد‌ها مشخص شد پرنده فروش بوده نه فوتبالیست!
سرویس ورزشی جوان آنلاین - سعید احمدیان: مصاف پرسپولیس و سپاهان یا همان ال کلاسیکوی ایرانی همیشه می‌تواند جذاب باشد، مسابقه‌ای که در دو دهه گذشته برخی وقت‌ها حساسیتش به دربی هم تنه زده است، مصافی پر از جنجال و حاشیه‌های مختلف از داخل زمین و روی نیمکت گرفته تا روی سکوها، مانند مسابقه پنج شنبه دو تیم در ورزشگاه آزادی، مسابقه‌ای که اولین رویارویی دو تیم پس از دو بازی جنجالی دو تیم در بهار امسال بود، دو مسابقه‌ای که یک کشته و چند صد زخمی و نابینا داشت. پنج شنبه همه منتظر بودند که تا ببیند سومین جدال پرسپولیس و سپاهان در سال ۹۸ چطور از آب در می‌آید،‌های لایت مصاف شاگردان کالدرون و قلعه نویی را مرور کرده ایم، مسابقه‌ای که سپاهان با دو گل برنده بازی شد تا اصفهانی ها، تهران را روی سرشان بگذارند.

روز آرام سکو‌ها
سکو‌های ورزشگاه آزادی پنج شنبه یک روز معمولی را تجربه کرد و بر خلاف دو بازی گذشته دو تیم نه خبری از پرشدن استادیوم بود و نه جنگ‌های خونین روی سکوها. بر خلاف پیش بینی‌ها استادیوم آزادی پنج شنبه پر نشد و شماره تماشاگران حاضر در آزادی کمتر از انتظار‌ها بود، طوری که سکو‌های خالی توی ذوق می‌زد و استقبال تماشاگران نشان می‌داد یا آن‌ها از جنجال‌ها خسته شده اند یا دیگر آن قدر کیفیت ندارد که بخواهند زحمت خرید الکترونیکی را به خودشان بدهند و راهی ورزشگاه شوند. بازی کم تماشاگر ال کلاسیکوی ایرانی نسبت به بازی‌های گذشته دو تیم سبب شد تا سکو‌ها هم جو آرامی را تجربه کنند و نه سنگی پرتاب شد و نه سری شکسته شد. با این حال همان تماشاگران اندک حاضر در ورزشگاه البته در فحاشی به همدیگر کم نگذاشتند تا همچنان فضای آلوده استادیوم‌ها از نظر اخلاقی معضلی باشد که انگار اراده‌ای برای حل آن وجود ندارد.

آقای کارت زرد
بر خلاف سکو‌ها که در بازی پنج شنبه حداقل از نظر درگیری‌های فیزیکی و سنگ پراکنی، روز آرامی داشت، اما داخل زمین خبری از مدارای بازیکنان نبود و سید وحید کاظمی داور مسابقه تا جایی که توانست از کارت زرد استفاده کرد تا جایی این کارت بیشتر از آنکه در جیب این داور باشد، در دست او بود. کاظمی در این مسابقه خشن به ۹ بازیکن از ۲۲ بازیکن حاضر در زمین مسابقه کارت زرد نشان داد، سهم پرسپولیسی‌ها ۶ کارت بود و سهم سپاهانی‌ها ۳ کارت. البته پرسپولیسی‌ها معتقد بودند داور به هر اعتراض و خطای آن‌ها کارت می‌دهد، اما با اصفهانی‌ها مدارا می‌کند و در یک صحنه خطای مهدی کیانی که با دو پا روی مهدی ترابی رفت، را باید با کارت قرمز جریمه می‌کرد که به یک کارت زرد بسنده کرده است.

متخصص برد کالدرون
بر خلاف داخل زمین روی نیمکت‌ها، امیر قلعه نویی و گابریل کالدرون روز نسبتا آرامی داشتند، هر چند دوربین‌ها اعتراض‌های گاه و بیگاهشان به سوت‌های کاظمی ثبت کردند، با این حال خبری از جنجال‌های کنار زمین مانند گذشته نبود. با تمام این‌ها این امیر قلعه نویی که مچ سرمربی آرژانتینی را خواباند و توانست با خواندن دست کالدرون، تیمش را صاحب ۳ امتیاز کند. در حالی نیمه اول با تساوی بدون گل تمام شد که در نیمه مربیان، قلعه نویی تیمش را به سمت برد هل داد، آن هم با دو گل فوق العاده که جایی برای عکس العمل علیرضا بیرانوند باقی نگذاشت.
با برد سپاهان، قلعه نویی نشان داد که راه بردن تیم‌های کالدرون را به خوبی می‌داند و برای دومین بار این سرمربی را شکست داد. اولین بار در سال ۲۰۱۱ که قلعه‌نویی آن زمان هم سرمربی سپاهان بود با الهلال عربستان با هدایت کالدرون روبرو شد و در بازی رفت در اصفهان به تساوی یک – یک رسیدند و بازی برگشت در ریاض با برتری ۲-۱ سپاهان همراه شد.

رئیس مافیا در آزادی
البته امیر قلعه نویی با وجود برد تیمش، مانند تمامی بازی‌های گذشته سپاهان و پرسپولیس، باز هم با تندترین شعار‌ها از روی سکو‌های پرسپولیس روبرو بود. تماشاگران پرسپولیس بار‌ها در جریان مسابقه با شعار «رئیس مافیا کیه، امیر قلعه نوییه» از خجالت سرمربی سپاهان درآمدند، شعاری که سبب شد تا قلعه نویی مانند بازی گذشته دو تیم رو به تماشاگران به سینه اش بکوبد و به صورت کنایه آمیزی، به شعار هواداران قرمز‌ها واکنش نشان دهد و بگوید: «منم، منم» و نشان دهد که کم نمی‌آورد. برد سپاهان هم سبب شد تا قلعه نویی با سری بالاتر مقابل وجود سکو‌هایی که علیه او فحاشی می‌کردند، برای تماشاگران اندک سپاهان دست تکان دهد. او ۶ سال پیش درباره اینکه می‌گویند او رئیس مافیای فوتبال است، در مصاحبه‌ای اینطور واکنش نشان داده بود: «برخی دوستان هرچه دلشان می‌خواهد می‌گویند، اما از اینکه آن‌ها به من می‌گویند رئیس مافیا هستم، استقبال می‌کنم.»

قفل پای آقای گل، پرنده فروش جدید در پرسپولیس!
در حالی امیر قلعه نویی و سپاهان برنده مصاف پنج شنبه بودند که نمی‌توان از نقش خط حمله ضعیف و بی اثر پرسپولیس در این شکست گذشت. اگر چه سپاهانی‌ها نمایش بهتری نسبت به پرسپولیس داشتند و نتیجه‌ای که به دست آمد غیرعادلانه نبود، با این حال، اما مهاجمان قرمز‌ها در فصل جدید نشان داده اند که راه دروازه‌ها را گم کرده اند. مهاجمی مانند علی علیپور که کفش طلای لیگ را در ویترین افتخاراتش دارد، در بازی‌های هفته‌های ابتدایی لیگ نوزدهم ناامیدکننده ظاهر شده است و تنها سایه‌ای از آن مهاجم گلزنی است که روزی جای مهدی طارمی را پر کرده بود، او در بازی با سپاهان هم مانند ۴ بازی گذشته از روز‌های خوبش دور بود و بار‌ها با از دست دادن موقعیت‌های گلزنی، روی اعصاب سکو‌های قرمز راه رفت.
گل اول سپاهان هم روی در حالی وارد دروازه بیرانوند شد که علیپور همان توپ را در یک موقعیت خوب گلزنی جلوی دروازه پیام نیازمند از دست داد تا همان توپ در ادامه با شوت فوق العاده کی روش استنلی در کنج دروازه پرسپولیس قرار بگیرد. روز‌های بد علیپور در شرایطی است که به نظر می‌رسد اجازه ندادن باشگاه به وی برای رفتن به تیم‌های اروپایی، شماره ۷۰ قرمز‌ها را برای بازی در ایران بی انگیزه کرده است.
البته فاجعه‌تر از عملکرد علیپور، نمایش دیگر مهاجم پرسپولیس است، جونیور مهاجم برزیلی پرسپولیس که شماره ۷ قرمز‌ها را به تن می‌کند، شماره‌ای که علی پروین اسطوره پرسپولیسی‌ها آن را می‌پوشید. با این حال عملکرد جونیور تا پایان هفته پنجم طوری بوده است که همه به یاد دی کارموی برزیلی افتاده اند، مهاجم برزیلی که زمان افشین قطبی در دهه ۸۰ به پرسپولیس آمد، اما آن قدر ضعیف ظاهر شد که دیپورت شد و بعد مشخص شد در برزیل پرنده فروش بوده است!
جونیور هم به نظر می‌رسد با نمایشی که تا اینجای لیگ داشته، دست کمی از دی کارمو ندارد، نمایش شماره ۷ قرمز‌ها نشان می‌دهد او حتی اصول اولیه فوتبال را هم نمی‌داند و از استپ توپ و دادن یک پاس کوتاه هم عاجز است. با این حال دلیل اینکه چطور چنین بازیکنی با پرسپولیس قرارداد می‌بندد را باید در نفوذ دلالانی جستجو کرد که در غیاب قابل تامل عدم نظارت وزارت ورزش با هماهنگی مدیران وقت پرسپولیس، یک پرنده را رنگ کرده اند و جای قناری در دامن قرمز‌ها گذاشته اند! خوشحالی هواداران پرسپولیس در بازی پنج شنبه از تعویض جونیور در نیمه دوم خودش گویای همه چیز بود.
برچسب ها: پرسپولیس ، سپاهان ، فوتبال
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار