همکاري سازمان کتابخانه‌های آستان قدس رضوی و دانشگاه علوم اسلامی رضوی
کد خبر: 962077
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0042HN
تاریخ انتشار: ۲۴ تير ۱۳۹۸ - ۲۱:۲۱
بر اساس امضاي تفاهم نامه صورت مي گيرد
دانشگاه علوم اسلامی رضوی و سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی، تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک امضا کردند.

سازمان کتابخانه‌ها، موزه‌ها و مرکز اسناد آستان قدس رضوی به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سیدجلال حسینی و دانشگاه علوم اسلامی رضوی به ریاست حجت‌الاسلام‌والمسلمین دکتر سیدحسن وحدتی شبیری به منظور بهره‌گیری بهینه از ظرفیت‌های موجودِ دوطرف در زمینه‌های علمی، آموزشی، پژوهشی، فرهنگی و اجرایی، تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک امضا کردند.

حسینی در این دیدار با بیان اینکه سازمان کتابخانه‌های آستان قدس یک ظرفیت بی‌بدیل در جهان اسلام است، اظهار داشت: رویکرد ما از صیانت نفایس، به سوی احیا و صیانت تغییر کرده است. وی ایجاد اندیشگاه رضوی و همچنین امکان دسترسی به منابع نفیس آستان قدس رضوی برای یکصد رایزن فرهنگی و مراکز پژوهشی از طریق آی‌پی اختصاصی را از جمله نمونه‌های این تغییر رویکرد ذکر کرد و اظهار داشت: این امکان دسترسی، برای دانشگاه علوم اسلامی رضوی نیز فراهم شده است. وی همچنین از آمادگی برای برقراری تفاهم‌نامۀ سه جانبه بین سازمان کتابخانه‌ها، دانشگاه علوم اسلامی رضوی و مراکز بین‌المللی سخن گفت.

وحدتی شبیری نیز در این دیدار ضمن اعلام آمادگی برای همکاری‌های دوجانبه، گفت: با توجه به منویات تولیت معزز آمادگی داریم که فعالیت‌های مدیریت اسناد آستان قدس را در قالب یک رشته اختصاصی تدریس کنیم. وی همچنین برای احیای کتب چاپ‌سنگی مدرسه میرزاجعفر، سازمان کتابخانه‌های آستان قدس را دعوت به همکاری کرد.

امضای تفاهم‌نامۀ همکاری مشترک به مدت سه سال، محور این نشست بود. همکاری در برگزاری کرسی‌های نظریه‌پردازی و تشکیل باشگاه اندیشه‌ورزان؛ تبادل فهرست نشریات غیرفارسی؛ ایجاد یا عضویت مشترک در پایگاه‌های اطلاعاتی معتبر علمی؛ استفاده از اساتید و دانشجویان دانشگاه مسلط به زبان‌های خارجی برای مشاوره در امور فهرست‌نویسی و ترجمۀ منابع اطلاعاتی سازمان؛ انجام طرح‌های پژوهشی مورد نیاز سازمان توسط دانشگاه؛ امکان استفاده از منابع کتابخانۀ دانشگاه برای اعضای تالار محققان سازمان؛ حمایت معنوی سازمان از پایان‌نامه‌های تحصیلات تکمیلی دانشگاه و امکان استفادۀ دانشگاه از منابع دیجیتال سازمان از قبیل سنخ خطی، چاپ‌سنگی، اسناد و تهیۀ نسخۀ الکترونیکی از طریق خدمات تحویل مدرک، برخی از مفاد این تفاهم‌نامه است.

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار