عملیات انتقال پساب از تصفیه‌خانه فاضلاب به شرکت فولاد مبارکه اجرایی شد
کد خبر: 959147
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041W7
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۴:۰۴
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان:
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان درادامه آئین مراسم افتتاح تصفیه‌خانه فاضلاب شرکت فولاد مبارکهب بیان نمود : طرح موضوع فاضلاب شهرهای حاشیه زاینده‌رود همواره چالش بهداشتی و زیست محیطی بوده، از سوی دیگر عدم وجود منابع دولتی برای اجرای این پروژه ها را داشتیم، براین اساس پس از پیگیری های به عمل آمده و توجه به راهبرد سازگاری با کم آبی در وزارت نیرو، از سال 92 موضوع بازچرخانی و استفاده از پساب ها را در فولاد مبارکه شروع کردیم.

هاشم امینی،  با بیان اینکه براساس تفاهم نامه ای با شرکت فولاد مبارکه عملیات اجرایی پروژه تصفیه و بازچرخانی فاضلاب 9 شهر را در قالب قرارداد بیع متقابل شروع کردیم، اظهارداشت: بیش از 30 سال بود در حال اجرای این پروژه ها بودیم، ولی با انعقاد این قرارداد در مدت کوتاهی توانستیم پروژه ها را به نتیجه برسانیم.

وی به حجم تولید پساب در اصفهان اشاره و اعلام کرد: در حال حاضر 172 میلیون متر مکعب پساب در اصفهان تولید می شود که معادل پنج هزار و 450 لیتر در ثانیه می باشد که از این میزان پساب تولیدی معادل 277 میلیون متر مکعب به شرکت فولاد مبارکه انتقال می یابد .

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان با بیان اینکه شرکت فولاد مبارکه با سرمایه گذاری در اجرای شبکه فاضلاب منطقه مبارکه در قالب قرار داد بیع متقابل با آبفا اصفهان موفق به تخصیص پساب این منطقه به این واحد صنعتی شد، گفت: در سال 92 سرمایه گذاری 1200 میلیارد ریالی شرکت فولاد مبارکه در قالب قرارداد بیع متقابل میان شرکت  آبفا اصفهان و فولاد مبارکه صورت گرفت که به موجب آن مقرر شد قریب به ۵۰۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرستان های مبارکه و لنجان اجرا شود.

امینی با اشاره به سرمایه گذاری بخش خصوصی در اجرای شبکه فاضلاب منطقه مبارکه گفت: سرعت اجرای شبکه فاضلاب با سرمایه گذاری بخش خصوصی در منطقه مبارکه 18 برابر میانگین 19 سال گذشته بوده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان خاطر نشان ساخت: طی سالهای 73 تا 92 فقط 70 کیلومتر شبکه فاضلاب در مبارکه اجرا شد، در حالیکه از سال 93 تا 97 بیش از 334 کیلومتر شبکه فاضلاب در این منطقه اجرا گردید .

مهندس امینی افزود: این پروژه به لحاظ حجمی و ریالی یکی از پروژه‌های بسیار مهم سرمایه گذاری بخش خصوصی در سطح استان بوده  که بدنبال قرارداد اولیه آن اجرای حدود ۲۲۰ کیلومتر شبکه فاضلاب در مبارکه  و  270 کیلومتر در شهرستان لنجان به انضمام احداث یک تصفیه خانه در شهر سده و ورنامخواست در بازده زمانی ۲ تا ۳ سال در دستور کار قرار گرفت .

وی به اجرای شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه ، زیبا شهر و طالخونچه پرداخت و تصریح کرد: در قرارداد اولیه بیع متقابل میان شرکت آبفا و فولاد مبارکه که در سال 92 منعقد شده بود  اجرای شبکه فاضلاب شهرهای زیباشهر ، دیزیچه و طالخونچه دیده نشده بود  که با رایزنی های صورت گرفته در سال 96 با حضور وزیر نیرو وقت  عملیات اجرای شبکه فاضلاب این شهر ها نیز آغاز شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان اصفهان عنوان کرد: به موجب الحاق قرار داد بیع متقابل میان فولاد مبارکه و آبفا اصفهان ،اجرای 167 کیلومتر شبکه فاضلاب در شهرهای دیزیچه و زیبا شهر با سرمایه گذاری 559 میلیارد ریال در دستور کار قرار گرفت.                                

 

 

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار