ایران پایتخت والیبال جهان؛ به افتخارتان تمام قد می‌ایستیم
کد خبر: 958947
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041St
تاریخ انتشار: ۲۸ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۸:۰۷
داورزنی این روز‌ها در مرکز ثغل تمام اتفاقات ریز و درشت ورزش قرار گرفته است.
سیدرضا فیض آبادی
سرویس ورزشی جوان آنلاین : اول از همه باید کار خوب را بگوییم، چون شاعر زیبا می‌گوید:
عیب گل، چونکه بگفتی هنرش نیز بگوی
این روز‌ها هر اتفاقی در حوزه ورزش رخ بدهد بی بروبرگرد یک طرفش بر می‌گردد به محمد رضا داورزنی معاون قهرمانی و حرفه ایی که در حقیقت همان معاون اصلی وزارت ورزش قلمداد می‌شود.
خیلی ایراد و انتقاد به داورزنی وارد است، اما باید اذعان کنیم که خیلی هم برای ورزش کار کرده است.
همین شور و اشتیاقی که امروز در والیبال براه افتاده و ایران را به پایتخت والیبال جهان تبدیل کرده است ماحصل تلاش‌های دو دهه کاری است که محمدرضا داورزنی انجام داد.
خود ما اعتقاد داریم پایه ریزی والیبال نوین را ابتدا محمدرضا یزدانی خرم ظرف ۱۶ سال انجام داد و سپس ساختمانی زیبا و مجلل را روی این پایه‌های محکم حمدرضا داورزنی بنا کرد.
شما یک لحظه کافی است چشم‌ها را ببندید و برگردید به دو دهه قبل اگر می‌گفتند تیم‌های والیبال دو تا کشور بزرگ اروپایی با ایران می‌خواهند بازی کنند آیا واقعا می‌توانستیم در تصور بگنجانیم؟
اصرار داورزنی برای حضور ایران در لیگ جهانی والیبال به رغم مخالفت‌های افرادی که خود را کارشناس می‌دانند، اما نون به نرخ روز می‌خورند و ریزه خوار این و آن هستند یک دهه قبل جواب داد و ایران وارد لیگ جهانی شد. آنهم زمانی که لیگ جهانی والیبال ۱۶ تیم داشت و تیم‌ها باید جواز ورودی به لیگ جهانی می‌گرفتند. درسته که الان ۳۲ تیمی شده و لیگ ملت‌ها نام گرفته و تقریبا تمامی تیم‌های مطرح قاره‌ها می‌توانند شرکت کنند، اما همین هم ساز و کار خودش را می‌خواهد.
محمد رضا داورزنی اول سار و کار حضور والیبال ایران در جمع بزرگان را فراهم کرد و سپس ما وارد لیگ جهانی شدیم.
لیگ جهانی والیبال و حضور در آن یک طرف و حضور تیم‌های بزرگ و مطر ح. جهان در ایران طرف مهمتر قضیه است.
شما به دور و بر کشورمان نگاه کنید. ببینید چه خبر است. ببینید چه تبلیغات مسمومی علیه ما براه انداخته‌اند.
عرب‌ها را کارد بزنی خوشان در نمی‌آید چرا که تمام موجودیت والیبال جهان از روی سرآن‌ها پرواز می‌کنند و به ایران می‌آیند و آنهم نه در پایتخت بلکه به ارومیه ایی می‌روند که چسبیده به مرز بحران منطقه است! این بلحاظ استراتنژیک برای ایران فوق العاده است و برای عرب‌ها تلخ‌ترین اتفاق است.
ارومیه و بعد اردبیل. بهترین‌های جهان در کمال آرامش و با استقبال بی نظیر مردم دو استان می‌ایند و انگشت تعجب جهانیان به دندان گرفته‌اند که چه خبر است در ایران که دو شهر غیر از پایتخت میزبانی لیگ جهانی را برعهده دارند آنهم با فرهنگ ناب تماشاگرانی که عاشق ورزش و والیبال هستند و عاشقانه از مهمانان خود پذیرایی می‌کنند.
بی انصافی است که نقش داورزنی را هم برای ارتقای والیبال ایران به سطح اول جهان و هم تلاش برای میزبانی ایران در لیگ ملت‌های جهان را نادیده بگیریم.
این یک کار تیمی و گروهی است، ولی نقش محوری را در هردو بخش داورزنی داشته و دارد.
و، اما سرگردانی والیبال به دلیل وسواس جناب داورزنی و عدم برگزاری انتخابات از جهاتی خوب است که می‌خواهد یک مدیر خوب و قابل اعتماد بیاید و راه را ادامه دهد و از طرفی جمع کردن افرادی مثل خبر خوش‌ها! در فدراسیون و میدان دادن به آن‌ها بیش از ظرفیتی است که دارند و این یک یک نقصان بزرگ است.
هنوزهم اتفاقات المپیک برزیل و افتتاحیه را فراموش نکرده‌ایم که جناب خبر خوش‌ها با میل شخصی اجازه نداد کاپیتان معروف و دو بازیکن دیگر ما در افتتاحیه به بهانه‌های واهی شرکت کنند و هنوزهم اسرار آن چمدان مرموزی که در فرودگاه آبرو ریزی براه افتاد را فراموش نکرده‌ایم!
این‌ها افراد زحمت کشی هستند، اما حد و جایگاهشان نباید این باشد که در میان این همه بزرگ والیبال بیایند و از راننده بودن فلان مقام بشوند همه کاره والیبال آنهم باند و باند بازی درست کنند تا اگر موقعیتشان بخطر افتاد به صورت باندی تهدید کنند و تهدیدشان هم موثر واقع شود.
همانطور که شد و جناب وقتی که استعفای فرمالیته داد با اعتراض برخی از بزرگان تیم ملی و تهدید آن‌ها مبنی بر همکاری نکردن با تیم ملی موثر افتاد و دوباره خبر خوش با یک خبر خوش برگشت و با قدرت ادامه میدهد هم اکنون.
این باند و باند بازی‌ها باعث دور شدن بزرگان و افراد کاربلد از والیبال شده و می‌شود.
احمد ضیایی را خود آقای داورزنی آورد و تحت تاثیر همین افراد اورا از والیبال دور کردند حال آنکه به اذعان همه کارشناسان ضیایی از افراد دست پاک و چشم و دل سیر در فدراسیون والیبال بود و الان هم اگر باند مخصوص اجازه بدهند، کارشناسان اورا بهترین گزینه برای فدراسیون والیبال می‌دانند.
بگذریم .. الان به افتخار سرافرازان بلند قامت والیبال ایران تمام قد می‌ایستیم که هم شور و نشاط در جامعه خموده و عصبی ما براه انداخته‌اند و باعث غرور و افتخار ملی شده‌اند و هم احساس غرور می‌کنیم که دو شهر ارومیه و اردبیل چنان زیبا و خوب میبزبانی بزرگترین رویداد والیبال جهان را بر عهده گرفته‌اند که باید به خود ببالیم.
هر روز صد‌ها خبر روی خروجی خبرگزاری‌ها و رسانه‌های تصویری جهان از ارومیه و اردبیل با معرفی فرهنگ ناب و اصیل این دو استان و مردم ایران به جهان مخابره می‌شود و این دقیقا نقطه مقابل سیاه نمایی‌های کشور‌های کوتوله عربی و برخی از دشمنان قسم خورده مردم ایران است که ایران را اینگونه سرفراز و زیبا نمی‌خواهند ببینند.
زنده و پاینده باد ایران.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار