فعالیت دو انجمن مردم نهاد برای توانمندسازی شهروندان منطقه ۱۲
کد خبر: 958039
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0041EF
تاریخ انتشار: ۲۲ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۰:۳۴
مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان:
مدیر منطقه ۱۲ شهرداری اصفهان گفت: منطقه ۱۲ دومین منطقه شهر اصفهان به لحاظ آسیب‌های اجتماعی است که برای کاهش تاثیرات آسیب‌های اجتماعی دو انجمن مردم نهاد یکی ویژه آموزش کودکان و دیگری برای توانمندسازی سایر اقشار در منطقه فعالیت می‌کنند.

به گزارش خبرنگار جوان آنلاین از اصفهان، علی باقری با اشاره به اینکه کل بودجه منطقه 12 در سالجاری 167 میلیارد تومان است که حدود 70 درصد آن را بودجه عمرانی تشکیل می دهد، اظهار کرد: بر همین اساس 116 میلیارد تومان به بخش عمران منطقه اختصاص یافته است که نسبت به سال قبل از لحاظ میزان 7 میلیارد تومان افزایش داشته است. وی با بیان اینکه این بودجه در قالب 125 ردیف اعتباری تعریف شده است، تصریح کرد: امسال 46.5 درصد از بودجه یعنی 54 میلیارد و 387 میلیون تومان به آزادسازی در سطح منطقه و 24 درصد یعنی 27 میلیارد و 547 میلیون تومان از بودجه به پروژه های توسعه ای، مشارکتی و ساماندهی اختصاص خواهد یافت. 

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان با اشاره به اینکه پروژه های توسعه ای، مشارکتی و ساماندهی شامل 47 طرح است، اظهار کرد: 14 مورد آزادسازی در دستور کار منطقه 12 برای سال جاری قرار دارد.

محلات ناصر خسرو و امیرالمومنین بیشترین بافت فرسوده را دارد 

وی افزود: منطقه 12 از نظر وسعت بزرگترین منطقه در سطح مناطق 15 گانه شهر اصفهان و به لحاظ نگهداری، حفظ و حراست سطح منطقه و آسیب های اجتماعی دومین منطقه در شهر اصفهان به شمار می رود که براي رفع و كاهش آسيب هاي اجتماعي به مشارکت های مردمی نياز است.   

باقری با بیان اینکه وسعت منطقه هشت، هزار و 200 هکتار است که 152 هکتار آن را بافت فرسوده تشکیل می دهد، اظهار کرد: این منطقه دارای 240 هکتار فضای سبز است که با توجه به جمعیت 140 هزار نفری منطقه سرانه فضای سبز شهروندان 21.6 مترمربع است.

وی با اشاره به اینکه با توجه به آسیب های اجتماعی در محلات کمتر برخوردار اين منطقه، یک انجمن مردم نهاد برای آشنایی کودکان و نوجوانان با حقوق خود و یک مرکز برای تمام اقشار فعالیت می کند، اظهار کرد: این انجمن ها در حوزه توانمندسازی، آموزش و کمک به رفع مشکلات اجتماعی مردم محلات کمتر برخوردار تاکنون اقداماتی را اجرایی کرده اند و هم اکنون این انجمن ها دارای 200 عضو ثابت هستند.

مدیر منطقه 12 شهرداری اصفهان افزود: محلات ناصر خسرو و امیرالمومنین بیشترین بافت فرسوده منطقه را در خود جای داده است به طوریکه 806 پلاک کمتر از 100 مترمربع مساحت دارد و جزء زیردانه

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار