اصلاح‌طلبان و اصولگرایان کردستان در ماراتن بزرگ سیاسی انتخابات!!
کد خبر: 957318
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/00412c
تاریخ انتشار: ۱۹ خرداد ۱۳۹۸ - ۱۷:۵۳
هر چند گاها مردم کردستان در انتخاب افراد اصلح و دلسوز دچار اشتباهات جبران‌ناپذیری شده‌اند، اما بی‌گمان بینش بالای مردم در این برهه حساس ایجاب می‌کند که عرصه را بر کوتوله‌های سیاسی تنگ کرده بر همین اساس اجازه عرض اندام در این بازی بزرگ انتخاباتی به آنان را ندهند.

خبرگزاری جوان استان کردستان، محمد قادرمرزی؛ باید از برگزاری انتخابات مجلس شورای اسلامی بعنوان یکی از بزرگترین فرایندهای سیاسی پیش‌رو در سال جاری نام برد، بی‌گمان مردمان فهیم و وفادار استان کردستان مهم‌تر از نوع نگاه به انتخاب اشخاص توانمند و دلسوز، نگاه و هدف اصلی خود را نوعی وظیفه و تکلیف برای حضور حداکثری در انتخاباتی پرشور می‌دانند.

هر چند گاها در انتخاب افراد اصلح و دلسوز نیز دچار اشتباهات جبران‌ناپذیری شده‌اند، اما بی‌گمان بینش بالای مردم در این برهه حساس ایجاب می‌کند که عرصه را بر کوتوله‌های سیاسی تنگ کرده بر همین اساس اجازه عرض اندام در این بازی بزرگ انتخاباتی به آنان  را ندهند.

مردم این دیار سال‌هاست که خسران آراء احساسی خود را در پارلمان‌های ملی و محلی می‌پردازند، با این اوصاف دیگر رمقی، دیگر خساراتی، دیگر از جهت عدم انتخاب افراد شایسته و دلسوز را در انتخابات پیش‌رو ندارند، امروزه بی‌گمان جریان‌های سیاسی فعلی و مدعی در جامعه استان کردستان به دلیل عملکردهای نامناسب در نظر مردم چندان جایگاه و مقبولیت خاصی را ندارند.

مهم‌ترین جریان سیاسی حاکم همان جریان اصلاح‌طلبی است، متاسفانه در حضور چندساله بر حاکمیت به خوبی اثبات کرده‌اند که توان اداره امور کشور را به خوبی نداشته و ندارند، مهم‌ترین نتیجه بارز این عدم مدیریتی، زایش چند قلوهایی نگران‌کننده بنام گرانی، تورم سرسام‌آور، فشار کمرشکن بر اقشار آسیب‌پذیر جامعه و ................. است!!!!

با توجه به عدم رضایت مردم از وضعیت فعلی جامعه، بدون شک عامه مردم بجز آن اندک افرادی که از این جریان از هر لحاظی ( مدیریتی، مالی و .... ) متنعم شده و بهره‌های فراوانی گرفته‌اند، از جریان سیاسی فعلی یعنی جریان اصلاح‌طلبی به شدت بیزار و رویگردانند، با این اوصاف حنای مردمی‌بودن این جریان سیاسی در حال حاضر و آینده سیاسی کشور دیگر نزد مردم رنگی نخواهد داشت!!!

اما در این روزهای حساس که به فصل برگزاری انتخابات مهم و سرنوشت‌ساز مجلس نزدیکتر می‌شویم، عده‌ای از این دایره منفعت‌طلبان بناگاه از خواب چندساله بیدار شده و بر طبل دلسوزی و مردمی‌بودن خویش می‌کوبند، در حالیکه خودشان بیشتر از هر کسی بر این امر واقفند که صدای طبلشان فقط گوش‌ها را آزار می‌دهد و گرنه کوچکترین  اثری بر مردم نخواهد داشت!!!.

البته جریان اصولگرایان هم به دلیل عدم انسجام کافی و گاها پرواز منفعت‌طلبانه برخی از مدیران اصولگرا به سمت و سوی اصلاح‌طلبان و نشان‌دادن دست بیعت با این جریان فقط به جهت حفظ پست و جایگاه اداریشان در دوران حاکمیت اصلاح‌طلبان (در استان کردستان هم از این نوع مدیران پروازی سیاسی منفعت‌طلبانه کم نداریم) متاسفانه تا حدودی بر مقبولیت این جریان تاثیر گذاشته است.

بی‌گمان جریان اصولگرایان در کردستان هنوز موفق به شناسایی افراد دلسوز واقعی و شناسنامه‌دار این جریان سیاسی نشده که همین امر می‌تواند بعنوان مهم‌ترین نقد بر این جریان باشد.

بعنوان یک آسیب بسیار جدی که بسی جای تامل و آسیب‌شناسی دارد، شاهد بوده‌ایم به دلیل همین عدم انسجام در بین اصولگرایان استان حتی در زمان حاکمیت این جریان سیاسی در عرصه مدیریتی متاسفانه اصلاح‌طلبان در برهه حاکمیت اصولگرایان هم برای شطرنج سیاسی مدیریتی استان تصمیم گرفته‌اند، که اصولگرایان واقعی همواره از دایره مدیریت‌ها طرد شده‌اند!!!

بدون شک جریان سیاسی اصولگرایان در کردستان نیاز به آسیب‌شناسی جدی داشته و دارد، در این جریان برخی افراد از جنس دوزیستان سیاسی وجود دارند که به قول معروف هم به میخ می‌زنند و هم به نعل!!!

این افراد روزها به جهت حفظ موقعیتشان در کنار مدیران دلبندشان اصلاح‌طلب دوآتشه هستند و متاسفانه در هنگام شب اصولگرا می‌شوند.

لذا لازم است تا بزرگان اصولگرایی با تعامل و همدلی بیشتر در کنار هم نسبت به آسیب‌شناسی واقعی و جدی این جریان برای پیشبرد در اهداف اهتمام نمایند، همکیشان واقعی سیاسی خویش را بیشتر قبول داشته باشند و نسبت به انتخاب  افراد دلسوز در این جریان سیاسی و در این برهه حساس نزدیک به انتخابات با حساسیت بیشتری اقدام کنند!!!

انتهای پیام/2330/70

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار