رشد اجتماعی جوانان و نوجوانان و بهتر شدن دنیا از طریق ورزش یکی از اهداف آکادمی است
کد خبر: 954376
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/0040HA
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۱۴:۱۸
رئیس آکادمی ملی المپیک:
تیم منتخب دوومیدانی دختران وابسته به جمعیت امام علی (ع) در کارگاه‌های آموزشی و آزمون‌های آمادگی جسمانی آکادمی ملی المپیک حضور یافتند.
سرویس ورزشی جوان آنلاین: بنابر تأکید IOC مبنی بر توسعه فعالیت‌های اجتماعی ورزش در کشور‌های تحت پوشش این نهاد بین المللی، صبح دیروز آکادمی ملی المپیک در قالب توری یک روزه میزبان تیم منتخب دوومیدانی دختران وابسته به جمعیت امام علی (ع) بود.
رضا قراخانلو رئیس آکادمی ملی المپیک در این زمینه گفت: با عنایت به تأکید کمیته بین المللی المپیک در خصوص توسعه فعالیت‌های اجتماعی ورزش و با توجه به اینکه نگاه ما به ورزش تنها حضور در رویداد‌ها و مسابقات بین المللی نخواهد بود، باید گفت: رشد اجتماعی جوانان و نوجوانان و بهتر شدن دنیا از طریق ورزش یکی از اهداف ما در آکادمی می‌باشد.
قراخانلو در ادامه افزود: ما در آکادمی ملی المپیک در همین زمینه، میزبان پسران و دختران حاشیه نشین، کودکان کار و کودکان بی سرپرست هستیم که از طریق جمعیت امام علی (ع) سازماندهی شده‌اند. این جمعیت ۷۰ تیم ورزشی را تحت پوشش دارد که تا کنون تیم‌های منتخب فوتبال و دوومیدانی این جمعیت در تور یک روزه‌ای که توسط آکادمی برنامه‌ریزی و اجرا می‌شود شرکت کرده‌اند.
وی گفت: این عزیزان در آکادمی که یکی از بهترین محیط‌های تمرینی در سطح کشور می‌باشد حضور پیدا کرده و علاوه بر حضور در کارگاه‌های آموزشی با عناوینی نظیر روانشناسی ورزشی، پزشکی ورزشی، شیوه‌های برتر تمرین و. در آزمون‌های آمادگی جسمانی مرکز سنجش و توسعه قابلیت‌های جسمانی آکادمی شرکت می‌کنند.
مرجان صفاری سرپرست مرکز مدیریت ورزشی آکادمی ملی المپیک در رابطه با این تور یک روزه گفت: ما امروز در آکادمی میزبان تیم منتخب دوومیدانی دختران وابسته به جمعیت امام علی بودیم. اواخر سال گذشته هم فوتبالیست‌های پسر این جمعیت رو میزبانی کردیم.
صفاری افزود: با بررسی جوانب امر و تأکید کمیته بین المللی المپیک مبنی بر توسعه سیاست‌های اجتماعی در ورزش، ما در آکادمی هر ماه یک روز میزبان تیم دختران و یک روز میزبان تیم پسران این جمعیت خواهیم بود تا در توری یک روزه مجموعه‌ای از خدمات شامل: تست‌ها و کارگاه‌های آموزشی متناسب را برای این افراد برگزار کنیم. امیدواریم تا با همکاری تمامی بخش‌ها و مراکز آکادمی بتوانیم تجربه خوبی را برای این بچه‌ها از فضای آکادمی بسازیم.
آکادمی ملی المپیک در راستای سیاست‌ها و رویکرد اجتماعی خود و به پیروی از خط مشی‌های تعیین شده در کمیته بین‌المللی المپیک (IOC) که حاکی از ابعاد اجتماعی فلسفه المپیزم است، ضمن انجام تعاملات و توافقات لازم با جمعیت امام علی (ع)، از اواخر سال گذشته تور‌های یک روزه‌ای را ویژه تیم‌های ورزشی تحت پوشش جمعیت امام علی (ع) برگزار نموده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار