چه کسی به وزیر اطلاعات گفت: تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی است؟
کد خبر: 953108
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003zwi
تاریخ انتشار: ۰۸ ارديبهشت ۱۳۹۸ - ۲۲:۵۵
سایت جهان نیوز با توجه به حذف هاتگرام و تلگرام طلایی از گوشی‌های کاربران ایرانی به نقش وزیر ارتباطات در این موضوع پرداخته است. در این نوشته آمده که «پیش از این وزیر اطلاعات تلگرام طلایی را شبکه اجتماعی جمهوری اسلامی معرفی کرده بود و برخی کاربران هماهنگ! در فضای مجازی هم این دو شبکه اجتماعی - تلگرام طلایی و هاتگرام- را بخشی از تدابیر ویژه وزیر جوان روحانی در حمایت از کاربران ایران برای ادامه فعالیت در شبکه‌های اجتماعی معرفی می‌کردند. بدین ترتیب وزارت ارتباطات نیز با حمایت کامل از این دو پوسته، توانست ارتباط بیش از ۳۰ میلیون کاربر را دوباره با تلگرام برقرار کند. در حالی که فرصت بسیار خوبی بود تا یک کوچ دسته‌جمعی توسط ایرانی‌ها به شبکه‌های اجتماعی بومی صورت بگیرد. از سویی هنوز معلوم نیست چه مقدار هزینه صرف پوسته‌های تلگرام در ایران شده است. پولی که شاید می‌توانست به شبکه‌های داخلی یا پروژه اینترنت ملی کمک حالی باشد.»
جهان نیوز سپس در مورد آذری جهرمی می‌نویسد: «او پیش از این نیز با مدیر تلگرام دیدار داشته و بر اساس آنچه در رسانه‌ها منتشر شده با مدیر روسی تلگرام توافقاتی کرده که پس از مدتی نه تنها بسیاری از آن‌ها اجرایی نشد بلکه تلگرام عملاً مسیر دیگری بر خلاف امنیت ملی ایران نیز در پیش گرفت.» جهان نیوز در ادامه به خطر امنیتی این ماجرا هم اشاره می‌کند: «بدتر از همه الان معلوم شده که این دو پوسته امنیت نداشته و اطلاعات خصوصی مردم ایران نیز معلوم نیست در اختیار چه کسانی قرار دارد!» و بعد به وزیر اطلاعات می‌پردازد: «تلخ‌تر از بی‌تدبیری وزیر جوان، اظهارات وزیر اطلاعات به عنوان یکی از چهره‌های اصلی امنیتی کشور است که گفته بود: تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی است! وزیر محترم اطلاعات دقیقاً می‌توانند به مردم بگویند که چه کسی به او گفت: تلگرام طلایی متعلق به جمهوری اسلامی هست.»
توضیح ضرغامی هم در این مورد جالب توجه است: «مدیریت تلگرام می‌توانست یک سال پیش پوسته‌ها را حذف کند، ولی نکرد! چون قرار بود پیام رسان‌های نوپا و پرانگیزه، در آغاز کار منفعل و ناامید شوند. حالا که خیالشان از تداوم «بلاهت‌ها» (خوش‌بینانه) راحت شد، از طریق گوگل اپلیکیشن‌های پوسته‌ها را از روی گوشی‌ها حذف کردند! به همین سادگی؟!»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار