سردار آذرنوش: توجیهات فدراسیون ژیمناستیک قابل قبول نیست
کد خبر: 949274
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003yws
تاریخ انتشار: ۲۲ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۵
رییس سازمان بسیج ورزشکاران در واکنش به حضور دبیر فدراسیون ژیمناستیک در دوره آموزشی با حضور نماینده رژیم صهیونیستی، ضمن محکوم کردن این اقدام فدراسیون ژیمناستیک، توضیح رسمی و معقول در این باره را خواستار شد. او گفت که سوء مدیریت رییس فدراسیون ژیمناستیک در این ماجرا غیرقابل توجیه است.
جوان آنلاین: سردار داوود آذرنوش درباره‌ی حضور دبیر فدراسیون ژیمناستیک در یک دوره آموزشی با حضور نماینده رژیم صهیونیستی افزود: این اتفاق محکوم است. معتقدیم که هر اقدامی که منجر به همکاری و همراهی ورزشکاران، مربیان و مسئولان ورزش ایران با نمایندگانی از رژیم صهیونیستی شود، غیرقابل بخشش و غیر قابل چشم‌پوشی است.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران ادامه داد: اصل برگزاری کلاس و حضور نماینده ایران در این دوره یک بحث است، اینکه نفرات حاضر در کلاس از جمله نماینده ایران عکس یادگاری دسته جمعی می‌گیرند بحثی غیر قابل چشم‌پوشی است. اولاً دبیر فدراسیون ژیمناستیک نباید در این کلاس شرکت می‌کرد. این که مسئولان فدراسیون ژیمناستیک پیش از برگزاری کلاس به درستی و با دقت این موضوع را رصد نکرده‌اند نشان دهنده سو ء. تدبیر و سو ء. مدیریت مسئولان فدراسیون ژیمناستیک است. خط قرمز ما همکاری و مراوده ورزشکاران و مسئولان ورزشی ما با نمایندگان رژیم صهیونیستی است و هیچ فرد در هیچ قد و قواره‌ای نمی‌تواند در این موضوع اظهارنظر کند، چرا که چارچوب اصلی نظام بر این مبنا قرار دارد و همه ملزم به رعایت آن هستند.
آذرنوش با تاکید بر این که مسئولان فدراسیون ژیمناستیک باید تذکر جدی در این رابطه بگیرند، گفت‌: مسئولان ارشد ورزش باید به مسؤولان فدراسیون تذکر جدی بدهند. معتقدم باید روشن شود که آیا اساساً نیازی به حضور دبیر فدراسیون ژیمناستیک در این کلاس بوده یا خیر؟ این که مسئولان فدراسیون ژیمناستیک بدون بررسی و رصد این موضوع که نمایندگان رژیم صهیونیستی در این کلاس حاضر هستند یا نه، اقدام به اعزام نماینده ایران می‌کنند در خوش بینانه‌ترین حالت نشان دهنده سو تدبیر و سو ء. مدیریت مسئولان فدراسیون ژیمناستیک است.
وی افزود: وقتی کسی می‌خواهد به عنوان نماینده ایران در دوره‌ای شرکت کند، ابتدایی‌ترین کار این است که با دقت موضوع رصد شود و اگر مشکلی نبود آن وقت نماینده خود را اعزام کند. نمی‌شود هر کجا که اعلام کنند فدراسیون جهانی کلاس برگزار می‌کند، نماینده ایران شرکت کند، آن هم بدون بررسی و تحقیق. ضمن این که در این دوره به غیر از ایران و دو کشور دیگر و نماینده رژیم صهیونیستی، هیچ کشور دیگری حضور نداشته است. پس اتفاقی نمی‌افتاد اگر نماینده ایران هم به این کلاس نمی‌رفت و در یک کلاس بین‌المللی دیگر شرکت می‌کرد.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران در ادامه گفت: وگو با ایسنا با انتقاد از نحوه مدیریت مسئولان فدراسیون ژیمناستیک در این ماجرا گفت‌: پس مدیریت یعنی چه؟ رئیس فدراسیونی که نتواند این گونه مسائل را تشخیص دهد و مدیریت کند پس چه کاری می‌تواند انجام دهد؟ در همه دوره‌ها که نمایندگانی از رژیم صهیونیستی حضور ندارند. اگر بخواهیم به موضوع خوش بینانه نگاه کنیم، این نشان دهنده بی تدبیری یک رئیس فدراسیون است.
وی در ادامه با بیان این که زهرا اینچه درگاهی، رئیس فدراسیون ژیمناستیک پیش از این در قبال رژیم صهیونیستی موضع خوبی گرفته بود و ما از این موضع خوشحال بودیم، خاطرنشان کرد: با این حال او باید درباره این اتفاق توضیح دهد. او شب گذشته در تماس تلفنی که با هم داشتیم، توضیح درستی برای من نداشت. او فقط پاسخ داد که به وزارت ورزش و جوانان توضیح داده است. درباره رژیم صهیونیستی هر فردی با هر مسئولیتی و هر اندازه‌ای که باشد نمی‌تواند اظهارنظر کند. همان طور که گفتم این چارچوب نظام است و کوتاهی در این باره قابل بخشش نیست. بخاطر همین هم حضرت آقا شخصاً از علیرضا کریمی و آرین غلامی تقدیر کردند. چارچوب‌ها مشخص است و این که به ما بگویند حالا در کلاسی شرکت کرده یا عکس دسته جمعی گرفته مشکل ندارد قابل قبول نیست. بازهم می‌گویم فدراسیون باید رصد می‌کرد و نماینده‌اش را در صورت اثبات حضور نماینده اسرائیل اعزام نمی‌کرد. حال که او در این کلاس شرکت کرده است دیگر حضورش در عکس دسته جمعی چه معنایی داشت.
آذرنوش در پاسخ به این سوال که آیا نگاه بدبینانه‌ای نیز در این باره دارد، گفت‌: البته نمی‌خواهم بگویم بدبینانه یا مشکوک هستیم، اما می‌خواهم بگویم متأسفانه قوه تشخیص برخی مسئولان ما ضعیف است و دشمن از همین سو ء. مدیریت‌ها استفاده می‌کند. کسانی که مسئولیت در کشور ما به دست می‌گیرند باید با دقت تمامی موارد را رصد کنند و با حساب و کتاب جلو بروند.
رئیس سازمان بسیج ورزشکاران درباره اظهار نظر محمدرضا داورزنی، معاون ورزش حرفه‌ای و قهرمانی وزارت ورزش و جوانان مبنی بر این که حضور توأمان نمایندگان ایران و نمایندگان رژیم صهیونیستی در یک دوره آموزشی مشکلی ندارد، گفت‌: موضع ایشان راجع به اسرائیل بسیار تند است و بار‌ها در این باره صحبت کرده است. فکر می‌کنم منظور داورزنی این بوده که نماینده ایران به طور ناخواسته با نماینده رژیم صهیونیستی در یک کلاس قرار گرفته‌اند که باید این هم بررسی شود. تحت هر شرایطی نباید هیچ مسؤول و ورزشکار ایرانی با نماینده‌ای از رژیم صهیونیستی در یک مکان و در یک گردهمایی سازمان یافته سازمانی حضور داشته باشد.
وی ادامه داد: مسئولان و نمایندگان ورزش ایران نباید در دوره‌های آموزشی که نمایندگان رژیم صهیونیستی حضور دارند حاضر شوند و این موضوع جای بحث ندارد. ما این موضوع را محکوم می‌کنیم و هر حرکتی که منجر به این شود که ورزشکاران و مسئولان ورزش ما با رژیم صهیونیستی مراوده و همکاری داشته باشند را شدیداً محکوم می‌کنیم. توضیحات فدراسیون ژیمناستیک و سایر افراد قابل قبول نیست، چرا که خط قرمز نظام موضوع رژیم صهیونیستی است و این نیز کاملاً روشن است و نیازی به تفسیر نیست.
منبع: ايسنا
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار