رسیدگی به ۱۵پرونده فساد مدیریتی در دستگاه قضایی اسلامشهر
کد خبر: 948014
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003ycY
تاریخ انتشار: ۱۳ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۶:۲۸
رئیس دادگستری شهرستان اسلامشهر:
رئیس دادگستری شهرستان اسلامشهر از وجود ۱۵ پرونده فساد مدیریتی در دو سال گذشته در دستگاه قضایی اسلامشهر خبر داد.
بهاره عشقی صابر

رضا کمیلی مقدم رئیس  دادگستری  شهرستان اسلامشهر،در جلسه هم‌اندیشی جلوگیری از ساخت‌وسازهای غیرمجاز با اشاره به پرونده‌های فساد مدیران اظهار داشت: فساد از سوی مدیری که بیت‌المال نزد آنها امانت است قابل تحمل و پذیرش نیست در دو سال اخیر 15 پرونده فساد مدیریتی در این دستگاه قضایی در حال رسیدگی است و اخیراً یک پرونده دیگر نیز به این تعداد افزوده شده که نشان از برخورد قاطع دستگاه قضایی شهرستان با مدیران متخلف دارد.

وی افزود: با اقدامات و تخلفات این مدیران سرمایه اجتماعی و محبوبیت نظام جمهوری اسلامی ایران مخدوش می‌شود، من و شما باید هم از خودمان مراقبت کنیم و هم نظارت کامل به زیر مجموعه مدیریتی خود داشته باشیم.

رئیس دادگستری شهرستان اسلامشهر با اشاره به اختیارات و ظرفیت‌های قانونی در زمینه ساخت‌وسازهای غیرمجاز تأکید کرد: در محدوده خدمات شهری، حریم و محدوده‌ای که تحت نظارت مجموعه جهاد کشاورزی است خلأ قانونی وجود ندارد و هر اتفاق نامناسبی که رخ داده ناشی از ضعف عملکرد ماست.

کمیلی مقدم گفت: شهرداری باید با پلمب از کلیه عملیات ساختمانی ساختمان‌های بدون پروانه ساخت به وسیله مأموران خود هم در حوزه خدمات شهری و هم در حریم جلوگیری کند، چرا که ساخت‌وساز غیرمجاز یعنی تخطی حقوق کسانی که قانونی به ساخت‌وساز می‌پردازند.

وی با اشاره به برخی جرایم ارتکابی که تکرار زیادی در پرونده‌های وارده دستگاه قضایی دارد عنوان کرد: در حال حاضر تعدی و تفریط خیانت شده، مبالغ فراوان و قابل توجه که متأسفانه نظارتی بر آن نشده، جعل پاسخ استعلام جهاد کشاورزی، صدور مجوز ساخت‌وساز در اراضی کشاورزی و زراعی بدون استعلام از اداره جهاد کشاورزی، صدور پایان کار قبل از احداث بنا در اراضی زراعی و اطمینان به مالک که بنای وی تخریب نخواهد شد و ارسال پرونده‌ها به کمیسیون‌های ماده 99 و 100 قبل از احداث بنا از موارد پرونده‌های متخلفین در حال بررسی در دستگاه قضایی اسلامشهر است.

رئیس دادگستری اسلامشهر خاطرنشان کرد: آنچه به نظر می‌رسد اینکه یا به مسئولیتی که به دوش ما نهاده شده به درستی عمل نکرده و یا ناهماهنگ بوده‌ایم و امیدوارم خروجی این پرونده تعامل، همکاری و همفکری باشد تا شهرستان اسلامشهر را هم از لحاظ وضعیت شهری و هم به لحاظ رعایت قوانین به جایگاهی که در شأن مردم این شهرستان است برساند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار