اختصاص بيش از 418 میلیارد ریال به اجرای پروژه های طرح بازآفرینی شهری استان گلستان
کد خبر: 939216
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003wKe
تاریخ انتشار: ۰۴ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۲
اداره کل راه وشهرسازی گلستان
مدیرکل راه وشهرسازی استان گلستان از اختصاص 41 ميليارد و هشتصد ميليون تومان اعتبار به اجراي طرح برنامه هاي باز آفريني شهري و تسهيلات ساخت مسكن در محلات هدف استان گلستان خبر داد . 

 

حسين محبوبي مدیركل راه و شهرسازی استان گلستان در گفتگو با پايگاه اطلاع رساني اين اداره كل گفت در اجراي برنامه ششم توسعه مبنی بر تحرك بخشیدن به برنامه‌های بازآفرینی اعم از احیاء بافت‌های فرسوده و ساماندهی حاشیه شهرها از طریق بازآفرینی و نوسازی محلات هدف و ساخت 2792 واحد مسكن بيش از 41  میلیارد و هشتصد ميليون تومان اعتبار جهت بازآفرینی شهری و 558 میلیارد ریال وجوه اداره شده جهت تسهیلات ساخت مسکن در بافت های هدف طرح به استان گلستان اختصاص يافت.

وی افزود: تسهیلات ساخت در نظر گرفته شده برای سازندگان واحدهای مسكونی در استان را به ازای هر واحد 40میلیون تومان با نرخ سود  ۹ درصد در سال جاری برای دوره مشاركت مدنی دو ساله ساخت است علاوه بر تسهیلات تا سقف ۷۰ میلیون تومانی با نرخ سود ۱۸درصد ( مشارکتی ) برای سازندگان مسکن عنوان نمود .

مدیر کل راه و شهرسازی استان گلستان به تسهیلات خرید هم اشاره كرد و اظهار داشت: این تسهیلات از محل صندوق پس انداز مسكن یكم برای متقاضیان خرید واحد مسكونی در محدوده ها و محلات هدف در شهرهای بزرگ بالای ۲۰۰ هزار نفر جمعیت ۶۰ میلیون تومان و سایر مناطق شهری ۴۰ میلیون تومان با نرخ سود ۶درصد با دوره بازپرداخت حداكثر ۱۲سال می‌باشد.

محبوبي افزود: تسهیلات ودیعه اسكان موقت به صورت قرض الحسنه در كلان شهرها۲۰میلیون تومان برای هر متقاضی واجد شرایط و در سایر شهرها ۱۵میلیون تومان می باشد.

دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان  ادامه داد با اجراي اين طرح برآورد می شود که حداقل 5116 فرصت‌های شغلی در سطح استان بصورت مستقیم و غير مستقيم ایجاد گردد .

دبیر ستاد بازآفرینی شهری استان گلستان در ادامه به پرداخت وام در جهت احیای بافت‌های فرسوده اشاره كرد و اظهار داشت: از اول سالجاری تا به امروز برای ساخت 413 واحد مسكونی متقاضیان به بانك‌های عامل معرفی و نسبت به تكمیل مدارك و اخذ وام اقدام کردند.

وی تصریح كرد:اولویت اجرای طرح های بازآفرینی شهری در استان گلستان در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر بوده و در شهرهای زیر ۵۰ هزار نفر به شرط تعریف و ارائه طرح امكان پذیر خواهد بود.

 

برچسب ها: گلستان ، راه ، مسکن
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی