این‌بار نظر حجاب علی مطهری را سانسور نکردند
کد خبر: 935248
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003vIe
تعداد نظرات: ۴ نظر
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۷ - ۲۲:۲۷
علی مطهری با دیدگاه‌های سیاسی نزدیک به اصلاح‌طلبان، نظراتی متفاوت از آنان در مورد حجاب دارد که اغلب در رسانه‌های اصلاح‌طلب سانسور می‌شود.
علی مطهری با دیدگاه‌های سیاسی نزدیک به اصلاح‌طلبان، نظراتی متفاوت از آنان در مورد حجاب دارد که اغلب در رسانه‌های اصلاح‌طلب سانسور می‌شود. این بار، اما روزنامه اعتماد این مواضع را پوشش داده است؛ مواضعی در حمایت از آنچه قانون حجاب اجباری در ایران نامیده می‌شود و در مخالفت با برگزاری رفراندوم برای موضوع حجاب.
او در مصاحبه با روزنامه اعتماد، سرانجام حجاب اختیاری را عریانی می‌داند: «فرض کنید حجاب اختیاری باشد، قطعاً این به برهنگی و عریانی منتهی می‌شود. این‌طور نیست که اگر حجاب را اختیاری کردید فقط روسری را بردارند، مطمئن باشید کار به جا‌های باریک می‌کشد. بنابراین وضع موجود بهتر از آن است که بگوییم حجاب اختیاری باشد.»
البته علی مطهری در همین مصاحبه، اصل وجود حجاب اجباری در ایران را زیر سؤال می‌برد و می‌گوید: «اجبار به معنی واقعی کلمه هم وجود ندارد. اجبار موقعی است که بگویید همه باید چادر سر کنند و روبند و برقع بزنند. اگر آن بود، بله آن اجبار درست نیست. چون حجاب هم شکل خاصی ندارد که بگوییم فقط چادر درست است؛ اما می‌بینیم که خیلی از خانم‌ها مثلاً ۴۰ درصد حجاب را رعایت نمی‌کنند و کسی هم با آن‌ها کاری ندارد.» او فلسفه اجبار نشدن عبادات فردی همچون روزه و نماز در برابر حجاب را هم اجتماعی بودن حجاب می‌داند: «مسئله حجاب قابل قیاس با نماز و روزه نیست. بعضی‌ها می‌گویند مگر ما برای نماز و روزه اجبار گذاشتیم؟ برای حجاب هم نباید اجبار بگذاریم. نه، حجاب یک مسئله اجتماعی است و آثار اجتماعی دارد. جامعه محیط کار و فعالیت است، محیط التذاذات جنسی نیست. التذاذ جنسی باید منحصر در کادر خانواده باشد.»
مطهری در بخش دیگری از این گفت‌وگو با برگزاری رفراندوم در موضوع حجاب صریحاً مخالفت می‌کند: «حکم اسلام است و چیزی نیست که بخواهیم به رفراندوم بگذاریم. مسائل ایدئولوژیک و ایمانی را که نمی‌توان به رأی مردم گذاشت. «حجاب باشد یا نباشد» که قابل رأی‌گیری نیست. حکم اسلام باید اجرا شود.» او تلویحاً اکثریت بودن مخالفان حجاب را هم رد می‌کند. اصلاح‌طلبان در برابر مواضع این نماینده همسوی خود در برابر موضوعات پیرامون حجاب سکوت کرده‌اند.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۴
ناشناس
|
France
|
۰۳:۱۲ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
0
0
چه عجب !
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۲۲:۰۶ - ۱۳۹۷/۰۸/۳۰
0
0
چقد تناقض اخه
امید
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۳۰ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۱
0
0
حجاب کاری ندارم ولی اجبارش حکم اسلام نیست
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۰:۰۴ - ۱۳۹۷/۰۹/۰۶
0
0
خیلی کار خوبی کردند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار