برپایی کارگاه آموزشی قانون حقوق خانواده در اسلامشهر
کد خبر: 931477
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003uJp
تاریخ انتشار: ۲۷ مهر ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۵
به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری اسلامشهر انجام شد
کارگاه آموزشی موارد کاربردی قانون حمایت خانواده ،برای نمایندگان بانوان ادارات شهرستان اسلامشهر و مدیران دفاتر مشاوره و کلینیک های درمانی سطح شهرستان اسلامشهر برگزارشد .
بهاره عشقی صابر

کارگاه آموزشی قانون حقوق خانواده به همت امور بانوان و خانواده فرمانداری شهرستان اسلامشهر و با همکاری اداره بهزیستی و کلینیک مددکاری آفتاب شرق در سالن کنفرانس اداره بهزیستی اسلامشهر برگزار شد .
در این کارگاه یک روزه موارد کاربردی قانون حمایت خانواده ،برای نمایندگان بانوان ادارات شهرستان اسلامشهر و مدیران دفاتر مشاوره و کلینیک های درمانی حضور داشتد،توسط  یکی از اساتید  دانشگاه  و متخصص حقوق خانواده  تدریس شد .
 خدامعلی نورانی رئیس اداره بهزیستی شهرستان اسلامشهر در این کارگاه طی سخنانی اظهار داشت: خانواده به عنوان اجتماعی کوچک بیشترین تاثیر را در محیط زندگی واجتماع دارد .
نورانی گفت : شهرستان اسلامشهر یکی از اولین شهرستانهای استان تهران و شاید در کشور است که به عنوان نمایندگی کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی توسط کلینیک مددکاری آفتاب شرق آغاز به کار و قدم‌های خوبی در زمینه آموزش خانواده برداشته است .
وی با اشاره به افزایش آمار طلاق در کشور تأکید کرد : با اقدامات خوبی که در زمینه آموزش خانواده ها و با هدف کاهش آمار طلاق داشته ایم،شهرستان اسلامشهر یکی از شهرستان‌های نادر در کشور است که نه تنها افزایش رشد طلاق نداشته بلکه کاهش نیز داشته است.
رئیس اداره بهزیستی اسلامشهر خاطرنشان کرد: امروزه آسیب های اجتماعی یکی از معضلات اساسی کشور گردیده و از این که شما بانوان ، ومدیران دفاتر مشاوره وکلینیک های درمانی دغدغه این مسائل را داشته و در این کارگاه حضور پیدا کرده اید بسیار خرسندم .
در ادامه دکتر حسن فدایی دارای دکترای تخصصی حقوق خصوصی با اشاره به آموزه های دینی و کتاب قرآن به بیان حقوق افراد خانواده پرداخت و از خانواده ها درخواست نمود تا مهارت های کلامی، ارتباطی ،جسمی و جنسی را بیاموزند و به دیگران هم یاد دهند و اعمال قانون را آخرین مرحله قطع ارتباط زوجین بدانند.
قابل ذکر است که در پایان این کارگاه آموزشی بسیار پر بار، از سوی کلینیک حقوقی زنان و خانواده کرسی حقوق بشر دانشگاه شهید بهشتی به شرکت کنندگان گواهینامه آموزشی اعطا گردید.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین