بسیج ظرفیت خود را برای عبور از تحریم‌ها در اختیار دولت قرار می‌دهد
کد خبر: 927272
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003tE0
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۰
سردار سپهر با تشریح دستاورد‌های رزمایش اقتدار عاشورایی بسیج:
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج تمام ظرفیت خود را بدون هیچ‌گونه منت در اختیار دولت برای عبور از پیچ‌های خطرناک تحریمی قرار می‌دهد و حاضر به هیچ اقدامی که اقتدار دولت جمهوری اسلامی را تحت‌الشعاع قرار دهد، نیست.
مهدى پورصفا
جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: بسیج تمام ظرفیت خود را بدون هیچ‌گونه منت در اختیار دولت برای عبور از پیچ‌های خطرناک تحریمی قرار می‌دهد و حاضر به هیچ اقدامی که اقتدار دولت جمهوری اسلامی را تحت‌الشعاع قرار دهد، نیست.

به گزارش «جوان» رزمایش محمد‌رسول‌الله (ص) از جمله مهم‌ترین رزمایش‌های بسیج است که به منظور آمادگی کشور در برابر تحریم‌های اقتصادی و همچنین خودکفایی کشور در حال برگزاری است؛ رزمایشی که جنبه‌های گوناگونی از افزایش امنیت تا کمک به محرومیت زدایی و اشتراک تجربه‌های اینچنین را با نسل جوان به نمایش بگذارد.

حال که این رزمایش به مراحل پایانی خود نزدیک می‌شود، فرصتی فراهم آمده است که متصدیان این رزمایش که مانوری در مقابل تهاجم اقتصادی تمام‌عیار به کشور است به تشریح عملکرد خود بپردازند؛ رزمایشی که نه تنها به عنوان موازی‌کاری با دولت محسوب نمی‌شود، بلکه کمکی تمام عیار به دولت محسوب می‌شود تا در مقابل فشار‌های دشمن مقاومت کند.

‏ رزمایشی با هدف اعلام آمادگی

سردار محمدحسین سپهر جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین با تشریح رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج گفت: رزمایش سراسری اقتدار عاشورایی بسیج در قالب بسیجیان سپاهیان محمد‌رسول‌الله (ص) ۲ از ۹ شهریورماه جاری تا ۲۹ شهریورماه در مرحله اول، با حضور هزار گردان بیت‌المقدس بسیج در شهرستان‌های مختلف کشور برگزار می‌شود. وی ادامه داد: این نیرو‌ها به مدت ۲۴ ساعت به اردوگاه‌های بسیج مراجعه می‌کنند تا در این اردوگاه‌ها، آمادگی‌های جسمی، رزمایشی، فرهنگی و اعتقادی پیدا کرده و ضمن تجدید سازماندهی در این رزمایش گسترده شرکت کنند. جانشین رئیس سازمان بسیج گفت: هدف این رزمایش ایجاد امید و نشاط در بین بسیجیان و مردم و همچنین اعلام آمادگی برای دفاع از کشور، ترساندن دشمن و تولید اقتدار برای نظام و پیام خدمت‌رسانی است.

وی ادامه داد: همزمان از ۹ تا ۲۹ شهریور ۷۰۱۴ گروه جهاد سازندگی بسیج در قالب ۱۵۰هزار نفر جهادگر در این مدت ۲۰ روز همزمان با رزمایش هزار گردان بسیج در مناطق محروم و حاشیه شهرها، مناطق روستایی و مناطق مرزی به خدمت‌رسانی در عرصه‌های مختلف عمرانی، کشاورزی، فرهنگی و درمانی مشغول هستند.
سپهر افزود: همچنین در بخش‌های مختلف سازندگی و حتی کلینیک درمانی، صنایع و کارگاه‌ها با تشکیل گروه‌های متخصص از صاحبنظران قرار است ۳۵هزار واحد تولیدی نیمه‌کاره، نیمه‌تعطیل و تعطیل و آسیب‌دیده را پایش و بررسی کنیم تا با ارائه راه حل، آن‌ها را از این وضع تعطیلی موجود عبور دهیم.

وی ادامه داد: در مرحله دوم رزمایش که در پایان نیمه اول مهرماه برگزار خواهد شد، ۷۰۰ هزار نفر از همین بسیجیان در مراکز استان‌های کشور و همزمان هم ۱۰۰ هزار نفر از بسیجیان استان تهران با عنوان سپاهیان محمد‌رسول‌الله ۲ یادآور سپاهیان حضرت محمد ۱ شرکت خواهند کرد که در سال ۶۵ در تهران برای کمک به یگان‌های رزم و اعزام نیرو به جبهه‌ها رفتند؛ این جمع انبوه با عنوان رزمایش خدمت و کمک به گروه‌های جهاد سازندگی و بسیج سازندگی اجتماع می‌کنند.

‏ با هرگونه موازی‌کاری و اقدامات بدون نظارت دولت مخالف هستیم

معاون پیشین هماهنگ‌کننده نمایندگی ولی فقیه در سپاه گفت: امسال بنا داریم در بخش علم و فناوری، سطح اختراعات بسیجیان را در جشنواره‌های علمی افزایش دهیم و به کمک دولت برای تولید علم و تقویت بنیه علمی بسیج تلاش کنیم. همچنین با دولت توافق کردیم که در بخش تنظیم بازار و مبارزه با محتکران به یاری دولت بشتابیم. وی در همین رابطه تأکید کرد: ما با هرگونه موازی‌کاری و اقدامات بدون نظارت دولت مخالف هستیم. سپهر گفت: همچنین درحال رایزنی با وزارت بهداشت هستیم که برای سلامت محلات از ظرفیت‌های بسیج استفاده شود. بسیج جامعه زنان ما نیز این آمادگی را دارد تا با همکاری نهاد‌های دولتی برای کمک به خانواده سالم و خانواده مقاوم، کارگاه‌هایی را در سطح محلات و ادارات برگزار کنند. وی افزود: در بخش تولید و حمایت از کالای ایرانی هم به دولت اعلام کردیم که می‌توانیم با ارائه طرحی علمی وارد عمل شده و به آن‌ها کمک کنیم. برای کمک به قوه قضائیه هم سازمان بسیج حقوقدانان ما آمادگی دارد تا در بحث صلح و سازش برای کسانی که امروز حجم زیادی از پرونده‌های محاکم ما را تشکیل داده‌اند وارد عمل شوند.

جانشین رئیس سازمان بسیج گفت: امسال در همین رزمایش طرح یک کاسب، یک دانش‌آموز را راه‌اندازی کردیم تا با استقبال کسبه بتوانیم هر دانش‌آموز نیازمند را به یک کاسب متصل کنیم؛ این طرح به سرعت در حال فراگیری در کشور است.

وی افزود: ما بحث میز خدمت را داریم که در همین رزمایش آغاز کردیم. در همین راستا بسیج کارمندان ما در سطح کشور با برپایی ۵۰۰ میز خدمت از امروز در ادارات و نهاد‌ها مستقر شده و در ۶۳۰۰ پایگاه حوزه مقاومت با به کارگیری ۴۰۰ هزار بسیجی فعال، این میز را برای راهنمایی، هدایت، حمایت و تکریم ارباب رجوع برپا خواهد کرد.
سپهر ادامه داد: ما در همین رزمایش، شیفت ایثار را راه‌اندازی کردیم که در این شیفت کارگران ما بدون دریافت مزد و بدون اخذ پول، برای ارتقای تولید تلاش می‌کنند. همچنین آمادگی داریم با اعزام گروه‌های پزشکی، بهداشتی و دامپزشکی به مناطق محروم در کنار دیگر نهاد‌های انقلابی به مردم این نواحی کمک کنیم.

وی افزود: برای تقویت نیروی انتظامی، آمادگی داریم تا با همکاری قوه قضائیه و وزارت کشور گشت‌های محله را راه‌اندازی کرده و برای ارتقای احساس امنیت و خود امنیت به نیرو‌های انتظامی کمک کنیم. همچنین در بخش نهاد‌های فرهنگی کشور، ۱۴۰ هزار طلبه، روحانی و استاد حوزه علمیه ما می‌توانند با صدا و سیما، سازمان تبلیغات و امور مساجد، دانشگاه‌ها و مراکز فرهنگی دولتی و خصوصی و سمن‌ها وارد همکاری‌های مشترک شوند. جانشین رئیس سازمان بسیج مستضعفین گفت: ما همچنین آمادگی داریم تمام پروژه‌های نیمه تمام دولت را که موجب اشتغال و تقویت معیشت مردم می‌شود تکمیل و آن‌ها را به نفع اشتغال فعال کنیم. در همین راستا در حال توافق با سازمان اوقاف هستیم که پروژه‌های این نهاد را در سطح کشور به نفع اشتغال و به نفع تولید تکمیل کنیم. سپهر افزود: در بسیج بسته‌های ویژه‌ای در راستای حمایت از کارگران چه در حوزه معیشت و چه راه‌اندازی مجدد کارخانه‌های تعطیل و نیمه‌تعطیل آماده شده و امیدواریم با سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی توافقنامه‌ای در این خصوص به امضا رسانیم. وی همچنین خواهان همکاری‌های گسترده میان سازمان بسیج کارگری با خانه کارگر شد و زحمات ارزشمند مهندس علیرضا محجوب در حمایت بی‌وقفه از کارگران را که از ابتدای انقلاب شامل می‌شود، تقدیر کرد.

‏ بسیج تمام ظرفیت خود را بدون هیچ‌گونه منت در اختیار دولت گذاشته است

سپهر ادامه داد: با وزارت نیرو در جهت تولید ۳۰۰۰ نیروگاه خانگی و کشاورزی توافق کردیم تا ضمن نقطه‌یابی در کشور این نیروگاه‌ها را وارد چرخه تولید برق کرده و ۳۰۰۰ شغل ایجاد کنیم. ما برای مبارزه با قاچاق کالا هم اعلام آمادگی می‌کنیم تا به دستگاه‌ها کمک و یکی از آسیب‌های بزرگ بازار را مرتفع کنیم. ما در همین رزمایش خدمت این کار‌ها را با قوت و توان عالی شروع کردیم و تداوم بخشیدیم و تا پایان سال نهضت خدمت‌رسانی بسیج به یاری خداوند ادامه خواهد داشت. وی تأکید کرد که سازمان بسیج مستضعفین با تمام توان به حمایت از دولت جمهوری اسلامی ایران وارد عرصه جهاد سازندگی و حمایت از کالای ایرانی شده و برخلاف تصویر القایی دشمنان بسیج نه تنها زاویه‌ای با دولت ندارد بلکه دوشادوش دولت جمهوری اسلامی ایران، دشمن را در اجرای نیات شوم خود که تحریم‌های ناجوانمردانه را هم شامل می‌شود ناکام خواهد گذاشت. وی همچنین گفت: بسیج تمام ظرفیت خود را بدون هیچ گونه منت در اختیار دولت برای عبور از پیچ‌های خطرناک تحریمی قرار می‌دهد و حاضر به هیچ اقدامی که اقتدار دولت جمهوری اسلامی را تحت‌الشعاع قرار دهد نیست بلکه برعکس بسیج و دولت در کنار یکدیگر ید واحده‌ای در برابر مستکبران عالم برای خنثی‌سازی نقشه‌های شوم‌شان خواهند بود.
غیر قابل انتشار: ۳
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۰۹:۲۸ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
0
0
یکی از معظلات کشور ایران که در چهل سال گدشته باعث عقب افتادگی و ایجاد معظلات بخصوص بی کاری و رکود شده پایین بودن بهره وری در کشور می باشد.در یک جمله و بطور خلاصه پرداخت پول بعنوان مهمترین منابع تولید بدون تولید یعنی از بین بردن سرمایه انسانی و مادی کشور است.
قاسم
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۱:۴۰ - ۱۳۹۷/۰۶/۲۷
0
0
کاش آقای روحانی به این مسءله توجه کند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار