کرش تمدید کرد، کرش تمدید نکرد!
کد خبر: 915844
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003qFg
تاریخ انتشار: ۱۲ تير ۱۳۹۷ - ۲۲:۱۱
ادعا‌های متناقض درباره آینده نیمکت تیم ملی فوتبال ایران
هفت سال از حضور کرش در ایران می‌گذرد و تقریباً هیچ سالی نبوده که بحث جدایی او از نیمکت تیم ملی مطرح نشود و تمدید قراردادش با فدراسیون شفاف و واضح باشد و هر بار این مسئله با کش و قوس‌ها و احتمالات فراوان همراه بوده
دنيا حيدری
ماندن یا رفتن کرش یک‌بار دیگر به مهم‌ترین مسئله تیم ملی و فدراسیون تبدیل شده، آن هم در حالی که تیم ملی امیدوار است این‌بار در جام ملت‌های آسیا به حسرت‌های دور و درازش پایان دهد.
هفت سال از حضور کرش در ایران می‌گذرد و تقریباً هیچ سالی نبوده که بحث جدایی او از نیمکت تیم ملی مطرح نشود و تمدید قراردادش با فدراسیون شفاف و واضح باشد و هر بار این مسئله با کش و قوس‌ها و احتمالات فراوان همراه بوده، مسئله‌ای که یک‌بار دیگر بعد از جام جهانی سر زبان‌ها افتاده است. قرار بر قطع همکاری بود و کرش چمدانش را برداشته بود که بعد از جام جهانی راهی خانه شود. فدراسیون هم با این مسئله کاملاً موافق بود، این را می‌شد به خوبی از رفتار و سکوت تاج در برابر مصاحبه‌های سرمربی تیم ملی که صراحتاً بوی خداحافظی می‌داد، دریافت. بعد از بازی‌های ایران در روسیه، اما همه چیز تغییر کرد و فدراسیون یک‌بار دیگر نشان داد که مشتاق ادامه همکاری با کرش است. سرمربی تیم ملی هم بی‌میل نبود، هرچند که در مقابل این تغییر رویه فدراسیون سکوت نکرد و عنوان کرد که کاملاً مشخص بود ادامه همکاری با او منوط به عملکرد تیم ملی در جام جهانی است. با این حال دست رد به سینه تاج نزد و پرواضح بود که یک‌بار دیگر با تاج توافق خواهد کرد.

ادعای رویترز
تاج در بدو ورود تیم ملی به ایران گفت که بهترین کار ما تمدید قرارداد با کرش بود و به این شکل سعی کرد تا خیال همه را از ادامه همکاری مرد پرتغالی با تیم ملی راحت کند. حال آنکه کرش در صحبت‌هایش صراحتاً گفته بود که تنها در صورت اجرا شدن خواسته‌هایش که مهم‌ترین آن ایستادگی فدراسیون برابر مخالفانش بود، توافق می‌کند، مسئله‌ای که نشان از عدم امضای مجدد قرارداد او با فدراسیون داشت.
در حالی که تمدید قرارداد کرش مهم‌ترین مسئله مبهم این روز‌های فوتبال ایران است، خبرگزاری رویترز مدعی شد، که توافقی بین کرش و فدراسیون فوتبال ایران حاصل نشده است: «صحبت‌های زیادی درباره تمدید قرارداد کرش با تیم ملی ایران به میان آمده، اما به نظر می‌رسد هنوز هیچ توافقی برای ادامه حضور این مربی در ایران صورت نگرفته است. البته فدراسیون فوتبال ایران تلاش‌هایی را برای توافق انجام داده، ولی با توجه به نیاز‌های اولیه برای حضور موفق در جام ملت‌های آسیا، فاصله زیادی تا توافق وجود دارد و با وجود اینکه تاج بعد از بازگشت تیم ملی ایران از روسیه تأکید کرده بود که قرارداد کرش تمدید شده و او تا جام ملت‌های آسیا سرمربی ایران است، اما یکی از نزدیکان سرمربی ایران تمدید قرارداد او را رد کرده و گفته که قرارداد این مربی مرداد‌ماه به پایان می‌رسد و او در حال بررسی دیگر پیشنهاداتش است.»
رویترز همچنین با اشاره به محبوبیت کرش در ایران با نقل قول حرف‌های تاج «قرارداد بعداً مورد بحث و تبادل‌نظر قرار می‌گیرد، اما کرش تا جام ملت‌های ۲۰۱۹ همچنان هدایت تیم ملی ما را برعهده خواهد داشت. نتایج تیم ملی در جام جهانی نشان می‌دهد که ما در مسیر درستی قرار داریم و حضور ۷ هزار هوادار در فرودگاه آن هم ساعت چهار صبح بدان معناست که اولویت اول این هواداران تیم ملی است. سال فوتبالی خوبی داشتیم و جام ملت‌ها پیش‌روی ماست. بر اساس مذاکرات من با کرش و همچنین با توجه به جو موجود می‌توانیم جام ملت‌ها را فتح کنیم»، از علاقه فدراسیون ایران به تمدید این قرارداد می‌نویسد، اما با وجود این تأکید می‌کند که چند کشور آفریقایی از جمله کامرون، مصر و الجزایر مشتریان این مربی محسوب می‌شوند.

آفریقایی‌ها همچنان به دنبال سرمربی ایران
ادعا‌های مطرح شده بار دیگر شایعات زیادی را به میان آورده، به خصوص در مورد حضور کرش روی نیمکت تیم ملی آفریقای جنوبی که تا زمانی که امضای مجدد قرارداد کرش با ایران قطعی نشود، نمی‌توان درباره آن خیلی مطمئن صحبت کرد، خصوصاً که اخبار زیادی هم مبنی بر جدایی سی‌کیو از نیمکت تیم ملی آفریقای جنوبی به گوش می‌رسد و مثل همه سال‌های گذشته، کرش اصلی‌ترین گزینه برای جایگزینی عنوان می‌شود. سایت الیوم ۲۴ نیز آورده که کرش نه فقط کاندیدای هدایت تیم‌های ملی آفریقای جنوبی، مصر، الجزایر است که در صورت رفتن رنار، گزینه مراکشی‌ها نیز به حساب می‌آید.
این در حالی است که سایت تایمز آفریقای جنوبی نیز در گزارشی با مرور اتفاقات جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه به خبر اخیر خبرگزاری رویترز انگلیس مبنی بر قطعی نبودن تمدید قرارداد کرش با فدراسیون فوتبال ایران اشاره کرده و با معرفی آن به عنوان یکی از شوک‌های جام بیست‌و‌یکم مدعی شده که هنوز این احتمال وجود دارد که این مرد پرتغالی هدایت تیم ملی آفریقای جنوبی را برعهده بگیرد: «از ایران اخباری منتشر می‌شود که می‌تواند توجه فدراسیون فوتبال آفریقای جنوبی را جلب کند و آن قطعی نبودن توافق کرش با فدراسیون فوتبال ایران است. کرش اغلب اوقات با فدراسیون فوتبال ایران اختلافاتی داشته و این در حالی است که او به عنوان گزینه محبوب دنی جردن، رئیس فدراسیون آفریقای جنوبی برای هدایت تیم ملی شناخته می‌شود، به خصوص که کرش سابقه هدایت این تیم را هم دارد.»
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار