دسته گل تازه فدراسيون 5 ستاره!
کد خبر: 907558
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003o62
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۷
حاشيه‌اي بر بازي ديشب تيم کشورمان با تيم اميد ازبکستان در ديدار خداحافظي جام جهاني
ديشب در حالي شاگردان کرش در بازي بدرقه براي جام جهاني مقابل ازبکستان قرار گرفتند که ازبک‌ها براي اين مسابقه با تيم دوم و بدون بازيکنان اصلي و لژيونرهايشان به تهران آمده بودند تا بار ديگر فدراسيون فوتبال در آزمون پيدا کردن حريفان قدر براي تيم ملي نمره مردودي بگيرد.
سعيد احمديان

داستان حريفان تدارکاتي عجيب و غريب تيم ملي فوتبال کشورمان انگار تمام شدني نيست. در همين چند سال اخير تيم ملي کم بازي با تيم‌هاي درجه چندم و ضعيف و در برخي مواقع محلي نداشته است، مسابقاتي که منتقدان مي‌گويند در شأن تيم ملي کشورمان به عنوان تيم اول رنکينگ آسيا نبوده است، حالا بايد به ليست اين بازي‌ها، مسابقه ديشب را هم اضافه کرد تا ناتواني مهدي تاج و همکارانش در برگزاري يك بازي بزرگ براي تيم ملي در راه جام جهاني مشخص شود.

ايتاليا، اميد ازبکستان شد!

در حالي تيم ملي کشورمان در بازي بدرقه ديشب به مصاف ازبکستان رفت که اول بهمن‌ سال گذشته بود که سايت فدراسيون فوتبال از آمدن يک تيم بزرگ به تهران براي بازي خداحافظي خبر داده بود. در بخشي از خبر سايت رسمي فدراسيون فوتبال آمده بود: «هفتم خرداد تيم ملي ديدار خداحافظي خود را در تهران انجام خواهد داد که اين مسابقه با يکي از تيم‌هاي بزرگ و مطرح جهان است.» در شرايطي از ايتاليا به عنوان اين حريف بزرگ نام برده مي‌شد که در نهايت مانند تمام وعده‌هاي ديگر فدراسيون خبري از آمدن لاجوردي‌ها نشد و در كمال تعجب ازبکستان به عنوان حريف ايران در بازي خداحافظي انتخاب شد.
تيم ملي کشورمان ديشب در ورزشگاه آزادي در ديداري تدارکاتي به مصاف ازبکستان رفت که قرار گرفتن اين حريف در بين حريفان تدارکاتي در راه روسيه انتقادهاي زيادي را به همراه داشت. تيم ملي کشورمان در انتخابي جام جهاني با ازبکستان روبه‌رو شده بود و با توجه به اينکه هيچ کدام از سه حريف کشورمان در جام جهاني سبک بازي مشابه ازبک‌ها را ندارند، به اعتقاد خيلي‌ها ديدار با اين تيم پيش از جام جهاني موضوعيت نداشت. با اين حال طبق برنامه اين بازي برگزار شد، اما نکته عجيب اين ديدار اين بود كه ازبک‌ها با تيم اصلي‌شان به تهران نيامده بودند، تيمي که نه خبري از لژيونرها در ترکيبش بود و نه بازيکنان اصلي و مطرحش. آنطور که رسانه‌ها خبر دادند ازبکستان با تيمي مقابل کشورمان قرار گرفت که ميانگين سني آن زير 23 سال بود و براي بازي‌هاي آسيايي جاکارتا آماده مي‌شد!
جالب اينکه به نوشته خبرگزاري‌ها اکثر اين بازيکنان حتي يک بازي ملي در کارنامه خود نداشتند و تمام 20 بازيکن ازبک‌ها جمعاً 39 بازي انجام داده بودند که اين رقم پايين‌تر از بازي‌هاي ملي کريم انصاري‌فرد يکي از بازيکنان ملي‌پوش ايران است. بنا بر اعلام فدراسيون فوتبال ازبکستان، اين تيم همان تيمي است که در مسابقات قهرماني زير 23 سال دبي شرکت کرده و سرمربي خاصي نداشته و تحت نظر شوراي مربيان هدايت مي‌شود.
بازي تيم اميد ازبکستان با تيم ملی ایران که براي جام جهاني آماده مي‌شود و سال‌هاست كه تيم اول آسياست بار ديگر شأن فوتبال ملي کشورمان را زير سؤال برد، اتفاقي که در سال‌هاي اخير بارها تکرار شده و به‌رغم هشدارها همچنان در فدراسيون فوتبال در بر همان پاشنه مي‌چرخد تا يکي از معضلات اصلي فدراسيون فوتبال پيدا کردن حريف بزرگ تدارکاتي براي تيم ملي باشد. فدراسيوني که ادعاي پنج ستاره بودن دارد و در حالي که تيم‌هاي آسيايي مانند عربستان پيش از جام جهاني با بلژيک و آلمان بازي مي‌کنند، تيم ملي ايران به مصاف تيم اميد ازبکستان مي‌رود.

انتقادناپذيري تاج و همکارانش

بازي با تيم اميد ازبکستان دومین شاهکار فدراسیون فوتبال تنها چند ماه بعد از شاهکار ‌ بازي با تيم سيرالئون است. اواخر اسفند سال گذشته بود که تيم کشورمان در ورزشگاه آزادي در يکي از بازي‌هاي تدارکاتي براي آماده‌سازي جام جهاني، مقابل حريفي به نام سيرالئون قرار گرفت، تيمي که بعداً مشخص شد تيم ملي اين کشور نبوده و يک تيم محلي بوده است. با وجود چنين حريفان ضعيفي، اما مهدي تاج انتقادات را قبول ندارد و در اولين برنامه سال جديد نود، واکنش تندي به انتقادات فردوسي‌پور درباره بازي با تيم‌هايي مانند سيرالئون نشان مي‌دهد: «سرمربي تيم ملي مشخص مي‌کند که با چه تيمي بازي دوستانه داشته باشيم و سيرالئون دقيقاً همان تيمي بود که آقاي کرش به ما اعلام کرد. اين بي‌انصافي است و برنامه شما بدترين رفتار با تيم ملي را در شروع سال جديد انجام داد، چون درباره بازي‌هاي تيم ملي گفتيد بازي‌ها‌ به درد نخور و ضعيف‌ است! اين در حالي است که سرمربي تيم ملي همه اين برنامه‌ها را چيده و ترتيب داده است.»
رئيس فدراسيون فوتبال در ادامه با عصبانيت می‌گوید: «کرش اعلام کرده که من اين بازي‌ها را مي‌خواهم. اصلاً جور درنمي‌آيد يکي اين وسط بگويد فلان بازي به مذاق ما خوش نيامد. اينطور برنامه‌ريزي شده که بازي با تيم‌هايي مثل ترکيه، يونان و ليتواني بازي‌هايي هستند که تيم‌هاي اسپانيا و پرتغال را شبيه‌سازي مي‌کنند. همچنين بازي با ازبکستان و سوريه هم بازي‌هاي قدرتي هستند که خود آقاي کرش خواستند.» حالا بايد ديد مهدي تاج نسبت به انتقاداتي که از بازي تيم کشورمان با تيم ازبکستان مي‌شود، چه واکنشي نشان خواهد داد. تيمي که براي جام جهاني آماده مي‌شود برابر تيمي قرار مي‌گيرد که با ترکيب اميدها و آمادگي براي بازي‌هاي آسيايي جاکارتا به تهران آمده بود!

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین
آخرین اخبار