آغاز برداشت گیلاس در خراسان شمالی
کد خبر: 854637
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003aKT
تاریخ انتشار: ۱۰ خرداد ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی
برداشت گیلاس از 980 هکتار از باغ های خراسان شمالی آغاز شد.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان گفت: شهرستان های بجنورد و اسفراین در مجموع با 757هکتار باغ گیلاس و تولید با کیفیت، قطب تولید گیلاس در خراسان شمالی محسوب می شود.
محمد علی شریکیان با اشاره به عملکرد بالای هشت تُنی گیلاس در هر هکتار از باغ های دره بازخانه بجنورد افزود: دره بازخانه با 200 هکتار باغ گیلاس هم در تولید محصول باکیفیت و هم اشتغال زایی سهم بسزایی دارد.
 وی با بیان اینکه هرس به موقع، رعایت بهداشت باغ و دفع آفات از عوامل افزایش میزان برداشت گیلاس در استان و همچنین افزایش کیفیت تولید شده است،گفت: 980 هکتار از هزار و 170 هکتار باغ گیلاس استان، بارده و بقیه غیر بارور هستند.
مدیر امور باغبانی سازمان جهاد کشاورزی استان به باغداران استان توصیه کرد براساس نظر کارشناسان کشاورزی برای تولید با کمیت و کیفیت بالا به اصلاح باغات با نهالهای پایه رویشی وپُر بازده اقدام کنند. شریکیان افزود: زودرس شیشه ای و آلبالویی، میانرس دم کوتاه و دم بلند فرانسوی و دیر رس تکدانه مشهدی، ارقام گیلاس خراسان شمالی است.
وی افزود: گیلاس استان اغلب به صورت تازه خوری و بارگیری به استان های گلستان، سمنان، خراسان های رضوی و جنوبی به مصرف می رسد.
 پارسال چهار هزار و 600 تُن گیلاس در خراسان شمالی تولید شد.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی