انتخابات؛ تضمين‌كننده امنيت ملي
کد خبر: 852612
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Zno
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۰:۵۵
صاحبنظران از مشاركت عظيم مردم در انتخابات 29 ارديبهشت مي‌گويند
حضور خيره‌كننده مــردم در پـاي صندوق‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري و شوراهاي شهر و روستا بازتاب‌هاي زيادي در سراسر دنيا داشته است. در داخل كشور نيز روحانيون و چهره‌هاي سياسي، اين حضور پرشور را تضمين‌كننده اقتدار نظام در عرصه بين‌المللي دانسته‌اند.
نويسنده: جعفر  تکبیری

حضور خيره‌كننده مــردم در پـاي صندوق‌هاي انتخابات رياست‌جمهوري و شوراهاي شهر  و روستا بازتاب‌هاي زيادي در سراسر دنيا داشته است. در داخل كشور نيز روحانيون و چهره‌هاي سياسي، اين حضور پرشور را تضمين‌كننده اقتدار نظام در عرصه بين‌المللي دانسته‌اند.
 بر اين اساس، محمدجواد ظريف وزير امورخارجه كشورمان پس از مشخص شدن ميزان مشاركت مردم در عرصه انتخابات، در صفحه توئيتر خود نوشت: ما ثبات خود را نه از «ائتلاف‌ها» بلكه از مردم خود مي‌گيريم كه - بر خلاف برخي - رأي مي‌دهند. بايد با ايرانيان كه آماده تعاملند با احترام رفتار كرد.
 
   كشورهاي منطقه در محاسبه روابط خود با ايران بازنگري مي‌كنند
علاءالدين بروجردي رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس نيز با تحليل حضور چشمگير مردم در پاي صندق‌هاي رأي عنوان كرد: ملت در اين انتخابات سنگ تمام گذاشتند و پس از 38 سال از انقلاب به رغم همه كاستي‌هايي كه وجود دارد همچنان نظام را از خود مي‌دانند و پاي صندوق‌هاي رأي حضور يافتند.
او افزود: نظرات مقام معظم رهبري براي مردم ايران ملاك است و آنها در مصاحبه‌هايي كه قبل از انتخابات داشتند بر اين مهم تأكيد كردند. ملت در پيامي براي دشمناني كه فكر مي‌كنند مي‌توانند با تحريم‌هاي اقتصادي مردم را از پاي دربياورند خط و نشان كشيدند. گرچه هنوز مردم با تمام وجود ايستاده‌اند اما بايد تلاش كنيم كاستي‌هاي موجود را برطرف سازيم. وي در ادامه گفت: اكنون عربستان از سران 50 كشور اسلامي براي ديدار ترامپ كه منفورترين رئيس‌جمهور امريكاست دعوت كرده است.
 امريكا همواره به دنبال ايجاد مشكل براي نظام جمهوري اسلامي بوده و است اما حضور مردم در انتخابات اين اقدامات را خنثي مي‌كند. آنچه مهم است حضور حداكثري در پاي صندوق‌هاي رأي است كه اين مهم به بهترين شكل محقق شده است. رئيس كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي مجلس در ادامه اين گفت‌وگو تصريح كرد: اينكه هر ملتي بتواند در مديريت كشورش نقش داشته باشد، اصل بسيار مهمي است چراكه بسياري از كشورها حق رأي ندارند، بنابر اين برگزاري چنين انتخاباتي در ايران آموزندگي بسيار گسترده‌اي براي بسياري از كشورهاي منطقه نيز دارد.
 وي افزود: پس از اين انتخابات و حضور مردم قطعاً كشورهاي منطقه در محاسبه روابط خود با ايران بازنگري‌هاي اساسي انجام خواهند داد و ما بايد با استفاده از ديپلماسي به بهترين شكل از اين فرصت ايجاد شده استفاده كنیم.
 
  حضور مردم ايراني قوي در عرصه بين‌الملل مي‌سازد
اكبر رنجبرزاده از اعضاي هيئت رئيسه مجلس نيز در تحليل خود از مشاركت مردم در انتخابات روز جمعه اظهار داشت: مشاركت از مردم در اين دوره از انتخابات از ويژگي برجسته خاصي برخوردار بود.
نماينده مردم اسدآباد در مجلس دهم شوراي اسلامي با تأكيد بر اينكه آرامش كاملي در انتخابات سال 96 حكمفرما بود، ادامه داد: مردم با حضور كامل و فعال در صحنه و پي جويانه درباره كانديداي خود تحقيق كردند و با آرامش خوبي در فضاي انتخابات حاضر شدند.
وي گفت: همچنين روز اخذ رأي با مشاركت كم‌نظير در سال‌هاي اخير مواجه شديم كه اين مي‌تواند به عنوان نماد حكومت ديني و دموكراسي در منطقه باشد.
اين نماينده مجلس با تأكيد بر اينكه بايد به مردم عزيز افتخار كنيم، عنوان كرد: ملت ايران مطالبات خود را از طريق انتخابات دنبال و پيگيري كردند و در نهايت با انتخاب مسئولان در اداره حكومت دخالتي عاقلانه و آگاهانه دارند و بدون هيچ‌گونه درگيري و جنجال پاي صندوق‌هاي رأي حاضر شدند.
رنجبرزاده اظهار داشت: باید از مردم عزيز ايران تشكر كنيم اين حركت انقلاب را بيمه كردند،  زير سايه آراي ملت كشوري سربلند و با امنيت ممتاز خواهيم داشت كه مي‌توانيم در عرصه جهاني نيز قد علم كنيم.
وي بيان كرد: با حمايتي كه ملت ايران از جمهوري اسلامي داشتند مي‌توانيم با قدرت بيشتري در معادلات بين‌المللي خواسته‌هاي بحق را دنبال كنيم و طرف مقابل كه تن به خواسته و تعهدات بين‌المللي در برابر ايران نمي‌داد امروز با 80 ميليون ايراني روبه رو است كه پاي صندوق‌هاي رأي آمدند و رئيس‌جمهور را انتخاب كردند.
اين نماينده با بيان اينكه بركات زيادي در كنار انتخابات وجود دارد، گفت: ملت، نظام و مقام معظم رهبري پيروز اين انتخابات بودند و دشمنان كه تلاش داشتند با ايجاد تنش حضور مردم را كاهش دهند، بازنده اين رقابت بودند.
عضو هيئت رئيسه مجلس شوراي اسلامي اظهار داشت: اميدواريم با رأي مردم دولتي مصمم، با‌انگيزه و توانمند با كمك مجلس شوراي اسلامي شكل بگيرد تا مباحث مدنظر ملت به بهترين شكل ممكن پيگيري شود.
 
  امنيت ملي با حضور گسترده مردم در انتخابات تأمين مي‌شود
حشمت‌الله فلاحيت‌پيشه از اعضاي كميسيون امنيت ملي مجلس هم پيرامون تأثيرات حضور گسترده مردم در انتخابات بر امنيت ملي و قدرت چانه‌زني مسئولان كشور در عرصه‌هاي بين‌المللي، ‌اظهار داشت: تلاش معاندين و دشمنان جمهوري اسلامي ايران همواره بر عدم‌مشاركت يا كاهش حضور مردم در پاي صندوق‌هاي رأي بوده تا بتوانند بر اين اساس نقشه‌ها و برنامه‌هاي خود را عليه كشورمان اجرايي كنند.
وي با تأكيد بر اينكه يكي از مهم‌ترين مؤلفه‌هاي قدرت و اقتدار هر كشور، حضور آگاهانه و باشكوه مردم آن نظام در پاي صندوق‌هاي رأي است، گفت: اين امر باعث اقتدار و صلابت مسئولان در عرصه‌هاي بين‌المللي و افزايش قدرت چانه‌زني در مذاكرات مختلف است.
فلاحت‌پيشه بيان تصريح كرد: دموكراسي در نظام‌هاي دنيا از بزرگ‌ترين مؤلفه‌هاي چاني‌زني در خارج از كشور و مذاكرات با ديگر كشورهاست، ‌براي اينكه اين حضور باشكوه و گسترده عامل پشت‌گرمي و سربلندي مسئولان نظام در نشست‌ها و ديدارها با مسئولان ديگر كشورهاست.
نماينده مردم اسلام‌آباد غرب با بيان اينكه بدون شك هر چقدر حضور مردم در پاي صندوق‌هاي رأي گسترده‌تر و بانشاط‌تر باشد، قدرت و اقتدار چانه‌زني مسئولان را افزايش مي‌دهد و اين امر باعث مي‌شود منافع ملي كشور حفظ شود، ‌بيان داشت: جمهوري اسلامي ايران در منطقه خاورميانه بالاترين حد دموكراسي و آزادي را داراست كه اين امر نشان‌دهنده امنيت ملي و آرامش در كشورمان است.
فلاحت‌پيشه با تأكيد بر اينكه در عرصه بين‌المللي آنچه باعث افزايش اقتدار يك نظام سياسي است، ميزان پشتوانه مردمي از آن نظام است، اظهار كرد: حضور حداكثري در شرايط امروز از اين منظر به طور خاص تقويت‌كننده توان چانه‌زني جمهوري اسلامي ايران در مسائل مختلف منطقه و بين‌المللي خواهد بود.
عضو كميسيون امنيت ملي و سياست خارجي با تأكيد بر اينكه فارغ از اينكه چه كسي در انتخابات موفق به كسب بيشترين آرا شد، اين حضور باشكوه عاملي براي اقتدار و امنيت ملي در كشور است، گفت: مردم بايد براي مشاركت در اقتدار و امنيت ملي كشور و تعيين سرنوشت كشور در انتخابات حضور چشمگير و فعالي داشته باشند تا دشمنان را مأيوس كنند و باعث افزايش منافع ملي شوند.
 
   تقدير از نقش مؤثر نيروهاي انتظامي و امنيتي
سلمان خدادادي رئيس كميسيون اجتماعي مجلس نيز با تشكر از تلاش نيروهاي انتظامي و امنيتي در برگزاري هرچه بهتر انتخابات 29 ارديبهشت ماه، اظهار داشت: در انتخابات پنجمين دوره شوراها مسئوليت داشتم و از نزديك شاهد زحمات نيروهاي انتظامي، امنيتي و سپاه بودم كه براي برگزاري هر چه بهتر انتخابات تلاش مي‌كردند. نماينده مردم ملكان در مجلس شوراي اسلامي بيان كرد: از ساعات ابتدايي آغاز فرايند رأي‌گيري، نيروي انتظامي حضور گسترده‌اي در انتخابات داشت و جاي تشكر دارد. رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه نيروي انتظامي كثرت نيرو دارد ولي از كمبود امكانات رنج مي‌برد، ادامه داد: كمك‌هاي خالصانه نيروي انتظامي در اين شرايط، نشان از نجابت آنها دارد.
خدادادي با بيان اينكه هنوز هم نيروي انتظامي با توجه مرحله شمارش آرا به برگزاري هر چه بهتر روند انتخابات كمك مي‌كند، متذكر شد: نيروي انتظامي و نيروهاي امنيتي با تمام توان و ظرفيت خود در برگزاري انتخابات تلاش كردند.
رئيس كميسيون اجتماعي مجلس شوراي اسلامي با بيان اينكه در برگزاري اين دوره از انتخابات شاهد فضايي كاملاً آرام بوديم، گفت: در حوزه‌هايي كه رأي‌گيري در آن انجام شد، امنيت كاملي وجود داشت كه سبب افزايش اعتماد عمومي مردم شد.
 
   رقابت‌هاي انتخاباتي بايد جاي خود را به رفاقت دهد
سخنگوي هيئت‌رئيسه مجلس ضمن قدرداني از حضور پرشور مردم در انتخابات تأكيد كرد: بايد از اين به بعد رقابت‌هاي انتخاباتي جاي خود را به رفاقت دهد.
بهروز نعمتي نماينده مردم تهران در مجلس شوراي اسلامي نيز با اشاره به حضور پرشور مردم در انتخابات دوازدهمين دوره رياست جمهوري گفت: بايد اين پيروزي را به رهبر معظم انقلاب و خانواده‌هاي معظم شهدا و به ويژه شهداي مدافع حرم و همچنين آحاد مختلف مردم كه صاحبان اصلي انقلاب هستند، تبريك گفت.
وي افزود: رقابت‌هاي انتخاباتي امروز به پايان رسيده و بايد اين رقابت‌ها بعد از انتخابات جاي خود را به رفاقت بدهد. سخنگوي هيئت‌رئيسه مجلس، اظهار داشت: اين حضور پرشور مردم در انتخابات نشان‌دهنده اوج مردم‌سالاري در جمهوري اسلامي ايران و محترم شمردن حق مردم براي تعيين سرنوشت‌شان است.
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
حلاج
|
Netherlands
|
۰۱:۵۷ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
0
0
یعنی اصلا مهم نیست که مردم به چه کسی رای دادند؟؟؟
یعنی اصلا مهم نیست که بر خلاف کدهای انتخاباتی که از بعضی مرکاز صادر میشد، رای مردم چیز دیگری بود؟؟؟؟
جناح اصول گرا علی رغم وحدت ظاهری ، از درون در حال فروپاشی است.سهم خواهی گرو های داخلی در اصول گرایان ، این جناح را به مرز از هم گسیخته گی رسانده استومثال بارز آن پایداری هاست.این گروه با عدم تمکین به رای گیری ونظرات درون گروهی اصول گرایان همیشه ساز مخالف میزند.
دلیل دیگر نزدیکی برخی از اصول گرایان با نفوذ به دکتر روحانی است.از آنجا که مواضع شخص دکتر روحانی به اصلاح طلبان نزدیک شده است، این تصور عممی در حال گسترش است که این سران اصول گرا در حال نزدیکی به اردوگاه اصلاحات هستند.
دیر نخواهد بود که عقلای اصول گرا از تند روها هرچه بیشتر فاصله بگیرند.
ناشناس
|
Iran, Islamic Republic of
|
۱۳:۰۳ - ۱۳۹۶/۰۲/۳۱
0
0
اقای رئیسی بخاطر انقلاب حکم قتل صادرکرد چون منافقین اکنون نیز حاضر به قبول اشتباه خود نیستند و ضمن نوکری استکبارفریاد انقلاب گری دارند . احمدی نزاد نیز شاید بواسطه مصلحتی خاص چنان حماقت های را انجام داد . اما در هر صورت هم برای بستن دهان ضد انقلاب و نیز جلوگیری از فریب خوردن افراد ساده لوح باید افرادی بعد این استفاده شود که هیچ نقطه رنگی در زندگی نداشته باشند و ضمناافراد با سواد ومدیر و نترس و سخن ور باشند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار