تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر 62 میلیارد تومان اعتبار می‌خواهد
کد خبر: 821786
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/003Rmc
تاریخ انتشار: ۱۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۰:۱۱
استاندار اردبیل:
استاندار اردبیل گفت: برای تأمین زیرساخت‌های مسکن مهر در استان اردبیل به بیش از 62 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم.

به گزارش جوان از اردبیل، مجید خدابخش در جلسه ستاد مسکن مهر استان اردبیل که در محل استانداری اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: باید در ساخت مسکن مهر در یک برنامه‌ریزی دقیق به احداث و تأمین زیرساخت‌ها اعم از مدرسه، مسجد، کلانتری، مرکز بهداشت، مراکز خرید و... توجه و برنامه‌ریزی می‌شد که متأسفانه این کار انجام نشده و ما امروز با مشکلات عدیده و مطالبات انباشت شده مردم در این زمینه روبه‌رو هستیم.

وی با بیان اینکه براساس آخرین ارزیابی اداره کل راه و شهرسازی استان اردبیل ما برای تأمین زیرساخت‌ها در مسکن مهر به 62 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم، تصریح کرد: ما تأمین این رقم را به دولت و معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان برنامه و بودجه ارائه می‌کنیم تا در فصل بودجه‌ریزی ردیف خاص اعتباری برای تأمین این مبلغ در نظر گرفته شود تا ما بتوانیم با کمک این منابع که اختصاص می‌یابد، بتوانیم مشکلات زیربنایی مساکن مهر را برطرف کنیم.

رئیس ستاد مسکن استان اردبیل با بیان اینکه باید در آغاز احداث پروژه‌های مسکن مهر نسبت به تعیین کاربری و احداث مجموعه‌های آموزشی، بهداشتی، انتظامی و... با تأمین زمین مورد نیاز اقدام می‌شد، گفت: متأسفانه نسبت به پیش‌بینی این زیرساخت‌ها در مجتمع‌های مسکونی مهر بی‌تفاوتی و بی‌توجهی را شاهد هستیم به طوری که هم در حوزه آب، ‌برق، ‌گاز، تلفن و فاضلاب و هم ساخت سایر زیربناها و امکانات رفاهی برای هموطنان ساکن در این مساکن با مشکلات عدیده‌ای روبه‌رو هستیم.

 

خدابخش عمده این مشکلات را مربوط به شهرک‌های مسکن مهر اردبیل در پیله‌سحران و شام‌اسبی دانست و افزود: البته در سایر شهرها نظیر مشگین‌شهر، پارس‌آباد، نمین، خلخال و کوثر نیز با برخی دغدغه‌ها و نگرانی‌ها روبه‌رو هستیم.

وی از معاون عمرانی خود خواست تا جلسه‌ای را با حضور دستگاه‌های متولی تأمین زیرساخت به ویژه آب و فاضلاب، برق، گاز، مخابرات، نوسازی مدارس، آموزش و پرورش، نیروی انتظامی، بهداشت و درمان و دیگر نهادهای خدماتی برگزار کرده و با برنامه‌ریزی در حل این مشکلات اقدام سریع و به موقع انجام شود.

استاندار اردبیل ضرورت احداث فوری مدرسه را در این مساکن مهر با توجه به انبوه جمعیت ساکن و نیاز فرزندان آنها به تحصیل یادآور شد و بیان کرد: ‌از شهرداری نیز انتظار می‌رود در بحث آسفالت‌ریزی، احداث زیرگذر مجتمع مسکونی مهر شام‌اسبی و همچنین ساماندهی این مناطق اقدام به موقعی را انجام دهد.

خدابخش با قدردانی از بنیاد مسکن و بانک رفاه در نوسازی و بهسازی 43 واحد مسکن روستایی در ترازج خلخال که به دنبال بارش شدید باران تخریب شده بودند، اضافه کرد: در یک اقدام مناسب، به موقع و هماهنگ شاهد بهسازی و نوسازی واحدهای تخریبی در این روستا بودیم که با همکاری بنیاد مسکن و پرداخت تسهیلات سرپناهی مناسب برای ساکنان این روستا تأمین شده است.

وی به سهمیه چهار هزار واحدی بهسازی مساکن روستایی اشاره کرد و ادامه داد: از بانک‌های عامل انتظار می‌رود هر چه سریعتر در پرداخت این تسهیلات به روستاییان قدم پیش گذاشته و اقدام سریعی را انجام دهند.

خدابخش همچنین از راه و شهرسازی و برق اردبیل خواست تا نسبت به تأمین زمین و اجرای پست 63 کیلوولت در شهرک‌های مساکن مهر اقدام سریع و به موقعی را انجام دهند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
مهمترین عناوین