کد خبر: 1237309
تاریخ انتشار: ۱۱ تير ۱۴۰۳ - ۰۹:۴۹
سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین به اظهارات رژیم صهیونیستی مبنی بر واگذاری نوار غزه به نیروهای بین‌المللی واکنش نشان داد.

جوان آنلاین: «نبیل ابو ردینه» سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین مستقر در رام الله یکشنبه در واکنش به اظهارات رژیم صهیونیستی مبنی بر واگذاری نوار غزه به نیروهای بین‌المللی گفت: «هیچ گونه حضور خارجی در سرزمین‌های فلسطین مشروعیت ندارد و فلسطینیان تنها کسانی هستند که تصمیم می‌گیرند چه کسی بر آنها حکومت و امور آنها را اداره کند.»

ابو ردینه افزود: «همچنین هیچ مشروعیتی برای شهرک سازی یا سیاست آوارگی که مقامات اشغالگر تلاش می‌کنند از طریق کشتارهای خونین، اعمال کنند، وجود ندارد. اگر دولت اشغالگر و نخست‌وزیر آن معتقدند قادر به تصمیم گیری درباره سرنوشت مردم فلسطین و تداوم اشغالگری با آوردن نیروهای خارجی به جای اشغالگران در نوار غزه هستند، سخت در اشتباه و توهم‌اند.

براساس گزارش خبرگزاری فلسطینی «سما»، وی ادامه داد: «ما حضور بیگانگان در سرزمین خود را چه در کرانه باختری و چه در نوار غزه نمی‌پذیریم و اجازه آن را نمی‌دهیم و سازمان آزادیبخش فلسطین به عنوان تنها نماینده قانونی مردم فلسطین صلاحیت قانونی بر کل سرزمین فلسطین در نوار غزه و کرانه باختری از جمله قدس اشغالی را دارد.»

وی خاطرنشان کرد: «گسترش شهرک سازی به رهبری بتسلئیل اسموتریچ افراطی در کرانه باختری از جمله قدس اشغالی غیرقانونی بوده و بخشی از جنگ همه جانبه‌ای است که علیه مردم فلسطین، سرزمین و مقدسات آنها انجام می‌شود.»

ابو ردینه تاکید کرد: «ما توطئه آوارگی مردم خود را مطلقاً رد کرده‌ایم و به هر قیمتی که باشد اجازه نخواهیم داد که این توطئه رخ دهد. ملت فلسطین در پایبندی به سرزمین و مقدسات خود و استواری در پایداری‌های ملی خود بهترین نمونه‌ها را رقم زده‌اند که ما از آن عدول نخواهیم کرد.»

سخنگوی رسمی ریاست تشکیلات خودگردان فلسطین با تاکید بر اینکه «صلح تنها از فلسطین، بیت المقدس و رهبری سازمان آزادیبخش خواهد گذشت»، تاکید کرد: «مساله فلسطین، مساله سرزمینی و دولتی است و نه کمک‌های بشردوستانه. یک مساله مقدس و مرکزی عربی.»

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار