کد خبر: 1235340
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۳۰ خرداد ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
فرمانده کل سپاه:
آینده هویت هر جامعه‌ای به قوت و شخصیت جوانان و اندیشمندان آن بستگی دارد؛ جوانانی بزرگ، رشید و اهل کمال که دارای فضائل، قلب‌های مطمئن و ایمان قوی و در عین حال صاحب اندیشه، تفکر، خلاقیت و دانش باشند و این مسئولیت سنگینی است که بر عهده استادان ما در مجموعه‌های دانشگاهی کشور گذاشته شده است

جوان آنلاین: فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر این نکته که ما با قدرتمان تحریم را شکستیم، نه با اراده دشمن، تصریح کرد: اراده دشمن بر تحریم بود، آن‌هم در حداکثر آن، اما نتوانست، چون قدرت جمهوری اسلامی ایران قامت کشیده، رفیع شده و صاحب منزلت و اعتبار است. 
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه در همایش روز ملی بسیج اساتید، با تبریک دهه امامت و ولایت، اظهار داشت: یاد و خاطره دانشمند برجسته جهان اسلام و مجاهد روز‌های سخت دفاع مقدس، شهید استاد دکتر مصطفی چمران را گرامی می‌داریم. 
سلامی در ادامه گفت: طبیعتاً آینده هویت هر جامعه‌ای به قوت و شخصیت جوانان و اندیشمندان آن بستگی دارد؛ جوانانی بزرگ، رشید و اهل کمال که دارای فضائل، قلب‌های مطمئن و ایمان قوی و در عین حال صاحب اندیشه، تفکر، خلاقیت و دانش باشند و این مسئولیت سنگینی است که بر عهده استادان ما در مجموعه‌های دانشگاهی کشور گذاشته شده است. ما بدون قرار گرفتن در قله‌های مرتفع و در تراز‌های رفیع دانش و فناوری و بدون پرورش‌یافتگی در فضای روح و معنا نمی‌توانیم یک کشور مستقل و باعظمت و الگویی مجسم برای جهان بشریت باشیم. سلامی گفت: رسالت و فلسفه اصلی انقلاب اسلامی تغییر شرایط جهانی و تغییر نظام معنوی جهان بر اساس فضائل الهی است. ما می‌خواهیم مفاهیم آزادی، استقلال و کرامت انسان بخش مهم هویت کشور، نظام و ملت ما باشد. ما می‌خواهیم پرچمدار آزادی مستضعفان از بردگی برده‌داران مدرن باشیم. 
سردار سلامی ادامه داد: ما بدون قرار گرفتن در تراز‌های رفیع دانش و بدون پرورش‌یافتگی در فضای روح و معنا نمی‌توانیم یک کشور با عظمت و الگویی مجسم برای جهان بشریت باشیم. رسالت و فلسفه اصلی انقلاب ما تغییر شعائر جهانی است. تغییر نظام معنوی جهان بر اساس ارزش‌ها و فضائل الهی است. ما می‌خواهیم مفاهیم بزرگی مانند کرامت اخلاقی و انسانی‌بخش مهم هویت کشور، نظام و ملت ما باشد. ما می‌خواهیم پرچمدار آزادسازی جهان مستضعفان از اسارت و بردگی برده‌داران مدرن باشیم. ما می‌خواهیم نقطه مرکزی جوشش الهام و آگاهی برای انسان‌های عالم باشیم. 

 اهل آسیب به کرامت هیچ ملتی نیستیم
فرمانده کل سپاه با بیان اینکه ما معتقد به کرامت انسان هستیم گفت: کرامت هیچ ملتی را در معرض آسیب قرار نمی‌دهیم. انقلاب ما برای ترویج همین مفاهیم و تغییر در همین معانی آغاز شد. انقلابی که توانست در جغرافیای سیاسی عالم و در آرایش نظم یافته و صلب حاکم بر دوران وقوع خود تأثیر شگفت‌انگیزی به جا بگذارد و مبدأ تحولات عظیم در عالم شود. سلامی ادامه داد: قدرت‌های شیطانی فکر کردند به این ترتیب فضای تنفس قدرت‌ها به مرور تنگ خواهد شد و اضلاع جدیدی به هندسه قدرت جهانی افزوده خواهد شد و بشریت در آستانه یک قیام جهانی برای به دست آوردن مجد و عظمت خود قرار خواهد گرفت. ما به مرور با تصاعد حوزه‌های درگیری مواجه شده‌ایم و جهان قدرتمند با تمام استعداد و ظرفیت خود به جنگ با این انقلاب آمد و در هر مقطعی از یکی از راهبرد‌های خود استفاده کرد. دفاع مقدس نمونه‌ای از یک واکنش نظام یافته بر منطق یک راهبرد خطرناک بود که می‌خواست ما را در همان ابتدای تولد با بحران‌های چالش‌انگیز ما را به بی‌تعادلی بازگشت‌ناپذیر سوق دهد و کنترل ملت ایران را در مهار خود بگیرد و حفره ایجاد شده در نظم آن روز جهان را ترمیم کند. 

 قدرت ما تحریم را بی‌اثر کرده است
فرمانده کل سپاه گفت: بعد از آن همه راهبرد‌های آزموده شده دشمن به صحنه آمدند و ما در همه مقاطع این چهار دهه با همه این سیاست‌ها مستقیماً درگیر بوده‌ایم. اما امروز به نقطه‌ای رسیده‌ایم که به عنوان نقطه مرکزی تلاقی همه سیاست‌ها و راهبرد‌های قدرت دشمن قرار گرفته‌ایم. دشمن تمام ارکان نظام و انقلاب را همزمان مورد هدف قرار داده است و همه بردار‌های تهدید در یک نقطه همگرا شده‌اند. این هم‌افزایی و فشار حداکثری دشمن ما را در موقعیتی استثنایی قرار داده است و شما در قلب این شرایط خطیر زندگی می‌کنید و این یک مواجهه همه جانبه جدیدی است. 
سردار سلامی ادامه داد: به فضل الهی ظرفیت‌های انقلاب شکوهمند ما تحت هدایت‌های ژرف‌اندیشانه و مبتنی بر حکمت و آموزه‌های وحیانی که توسط رهبر انقلاب صورت می‌گیرد و با تکیه بر ملتی که ظرفیت مواجه شدن با این فشار‌ها را آزموده است، توانسته‌ایم تمام این جهات مختلف فشار را مستهلک و میرا کنیم و اقتدار با شکوه یک ملت را بر یک جهان دشمن آرایش یافته تحمیل کنیم. اگر می‌بینید در اوج مقابله، امنیت دارید یعنی صاحب قدرت هستید. دکترین دشمن مبتنی بر نیرو و ضربه قاطع در نقطه قطعی است. دشمن ما از کشتن کودکان بیگناه ابایی ندارد. دشمن ما اگر بفهمد شما می‌توانید از فضای تحریم او عبور کنید شما را محاصره می‌کند و اگر می‌بینید در این کشور تحریم بی‌اثر شده است به این دلیل است که شما صاحب قدرت هستید. کشتی‌های ما را گرفتند کشتی‌هایشان را گرفتیم. می‌خواستند کشتی‌های نفت ما را که در مسیر ونزوئلا بودند بگیرند به محض اجرای رزمایش در مقابل چشمانشان منصرف شدند. بخشی از کشتی‌های ما را در دریا زدند وقتی کشتی‌هایشان زده شد فهمیدند با این کشور نمی‌توان درگیر شد. 

 پرچمداران انزوای ایران به میدان تعامل با ما آمدند
سلامی عنوان کرد: اینکه شما امروز صادرات و وارداتتان با امنیت کامل صورت می‌گیرد به دلیل قدرت شما است و در این موضوع فرقی بین ترامپ و بایدن نیست. ما در زمان ترامپ به عین‌الاسد حمله و گلوبال هاوک را زدیم. متوجه شدند اگر بخواهند در مقابل ایران بایستند ایران با تأثیری که بر اقتصاد جهانی دارد می‌تواند جهان را تحت تأثیر حرکات خود قرار دهد. امکان و فضایی برای بیان برخی اقدامات ما نیست ولی دشمن از آن‌ها آگاه است. 
فرمانده کل سپاه گفت: رهبر انقلاب در قلب همه این مخاطرات سنگین ایستاد و کشو را به پیش می‌برد. تصویری که امروز از کشور ما وجود دارد تصویر یک کشور تحریم شده نیست و همه اجزا و ارکان یک نظام بدون تأثیرپذیری از سیاست بیگانگان بر اقتدار آن افزوده می‌شود. شرکت‌های خارجی از ایران قهر کردند و رفتند، اما امروز آیا صنعت نفت ما به آن‌ها وابسته است؟ چه کسانی ستاره‌های خلیج فارس را ساختند و فاز‌های پارس جنوبی را به ستارگانی روی زمین بدل کردند. ما به عنوان سپاه در قرارگاه سازندگی‌مان ۳۶۰ طرح ملی را در دست اجرا داریم و ۱۰۰ طرح در نوبت افتتاح قرار دارند. من به رئیس‌جمهور شهید گفتم شما می‌توانید ۱۳۰ هفته متوالی طرح‌های عظیم ملی را رونمایی کنید. 
سلامی عنوان کرد: در کرونا مشاهده کردید امریکا در فرودگاه‌ها از فرانسه ماسک می‌دزدید، اما ما بهتر از کشور‌های پیشرفته جهان کرونا را مدیریت کردیم. می‌خواستند پنجره‌های دیپلماسی را روی ما ببندند، اما نتوانستند و کسانی که پرچمدار انزوای ما بودند به میدان تعامل با ما آمدند. در جهانی که فقط قدرت مفهوم دارد وقتی اعتبار قدرت شما به رسمیت شناخته می‌شود دشمن اراده به کارگیری قدرت شما را هم معتبر می‌داند.

غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۰
انتشار یافته: ۲
جمشید نوری
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۹:۰۷ - ۱۴۰۳/۰۳/۳۱
0
0
خودتت رو گول نزن .
محمود
|
Iran (Islamic Republic of)
|
۱۰:۴۳ - ۱۴۰۳/۰۴/۰۱
0
0
با سلام اگر ایران قدرت نداشت دشمن تمام کشور رو با خاک یکسان میکرد پس این قدرت است که امنیت و آرامش و آسایش و رفاه و عزت می‌آورد
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار