کد خبر: 1229606
تاریخ انتشار: ۲۸ ارديبهشت ۱۴۰۳ - ۲۳:۰۰
سرلشکر سلامی در چهلمین روز شهادت سردار زاهدی:
ما شهید زاهدی را نه به اندازه وسعت وجود او، بلکه به اندازه وسعت و بضاعت خودمان می‌شناختیم و مدت زیادی با ایشان زندگی کرده بودیم و از نزدیک با این الگوی تمام عیار انسانیت، اخلاق، تواضع و شهادت‌طلب آشنا بودیم. وی با بیان اینکه برخی از شهدای ما به شخصیت‌های صدر اسلام نزدیک هستند

جوان آنلاین: امروز چهره دشمنان ایران در هم رفته است و امریکا، رژیم صهیونیستی و دیگران با سقوط اخلاقی و درهم‌شکسته‌شدن شخصیتشان در دنیا روبه‌رو هستند، در حالی که همه ایران را ستایش می‌کنند و وقتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قلب استکبار حمله می‌‎کند همه او را می‌ستایند.
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر پاسدار حسین سلامی فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در چهلمین روز شهادت سردار زاهدی، در اصفهان، اظهار داشت: مردم ولایت‌مدار، انقلابی و مؤمن اصفهان در شکل دادن به تمدن عظیم اسلام و جهاد مؤمنانه مقابل مستکبران جایگاه ممتاز، خطیر و سرنوشت‌سازی را به خود اختصاص داده‌اند و مایه افتخار است که همیشه مردم این استان و شهر زیبا را در فضای پیدایش شکوه، عظمت و رویداد بزرگ ملاقات می‌کنم. وی افزود: هر وقت بخواهیم وضعیت و پهنای معنوی یک جامعه را تعیین کنیم، به مردم و شخصیت‌های برجسته آن جامعه و همچنین رخداد‌ها و وقایع بزرگی که آن‌ها رقم می‌زنند، نگاه می‌کنیم و اصفهان را با همین ستارگان پرفروغ، یعنی عالمان بزرگ، مراجع نام‌آور و کسانی که در ترویج و ابلاغ رسالت الهی نقش ممتازی در تدوین تاریح معنوی اسلام ایفا کرده‌اند، می‌شناسیم. 

 اهل آسمان اصفهان را بهتر از اهل زمین می‌شناسند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: سرداران و امیران بزرگی از اصفهان در مسیر دفاع از هویت، اعتبار و منزلت اسلام و ایران عزیز به فیض شهادت نائل آمدند و اگر این چهره‌های تابناک و تندیس‌های جاودان تقوا و فضیلت از این سرزمین طلوع و جلوه‌ای از ایمان الهی را نمایش داده‌اند، به این دلیل است که آن‌ها در درون این فرهنگ و مردم رشد کرده‌اند و شخصیت آن‌ها جلوه برجسته‌ای از شخصیت مردمی است که در میان آن‌ها زندگی کرده‌اند. وی در ادامه یاد و خاطره شهیدان خرازی و ردانی‌پور را زنده نگه داشت: شهید خرازی فرمانده کم‌نظیر و با نبوغ خارق‌العاده بود و شجاعتی مثال‌زدنی داشت و زمانی که فرمانده‌ای مثل شهید خرازی از این سرزمین به عرش اعلی پر می‌کشد، می‌فهمیم که این مردم در دامان پر مهر خود، چه عظمت‌هایی را پرورش داده‌اند. وقتی مردان بزرگی مثل شهیدان ردانی‌پور، کاظمی، همت، رضائیان، حجازی، صفوی و زاهدی به شهادت می‌رسند، ما متوجه قدر و عظمت مردم اصفهان می‌شویم. سلامی با بیان اینکه اهل آسمان اصفهان را بهتر از اهل زمین می‌شناسند، گفت: اگر از آسمان به زمین نگاه کنیم، شهری را می‌بینیم که مثل یک کهکشان پرستاره ۲۴ هزار شهید در آن آرمیده‌اند و این نشان می‌دهد که در اصفهان فرهنگ جهاد، شهادت و مردانگی موج می‌زند. 

 برخی از شهدای ما به شخصیت‌های صدر اسلام نزدیک‌اند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: امروز در چهلمین روز شهادت مرد مجاهد و میدان‌دیده گرد هم آمدیم تا از مقام عالی شهادت که به تعبیر قرآن عظیم حیات جاودان است، سخن بگوییم، قرآن به چشم‌ها اجازه دیدن ملکوت را می‌دهد و برای مردم حقایق آسمان‌ها و زمین را بازگو می‌کند، شهیدان حیات حقیقی دارند و نزد خداوند روزی‌خوار هستند و شهادت عروج ملکوتی و معراجی آسمانی است. وی با بیان اینکه شهادت بالاترین خیر است، عنوان کرد: شهادت از هر عمل و نیکی که انسان می‌تواند انجام دهد، والاتر است و هیچ زیبایی و نیکویی بالاتر از شهادت نیست. 
سلامی بیان کرد: ما شهید زاهدی را نه به اندازه وسعت وجود او، بلکه به اندازه وسعت و بضاعت خودمان می‌شناختیم و مدت زیادی با ایشان زندگی کرده بودیم و از نزدیک با این الگوی تمام عیار انسانیت، اخلاق، تواضع و شهادت‌طلب آشنا بودیم. وی با بیان اینکه برخی از شهدای ما به شخصیت‌های صدر اسلام نزدیک هستند، گفت: شهید زاهدی ۴۵ سال لباس جهاد بر تن داشت و در این مدت همیشه در پیکان خطر بود و در کوران مخاطرات سخت، آرامش داشت، شهید زاهدی در دوران دفاع مقدس و زمانی که تنها ۲۰ سال داشت، مقابل دشمن ایستاد و بیش از ۴۰ سال پیوسته در حال مجاهدت بود و از عملیات دارخوین تا شکست حصر آبادان، طریق‌القدس، فتح‌المبین، آزادسازی خرمشهر، عملیات رمضان، کربلای ۳، والفجر و ... حضور داشت، شهید زاهدی و هم‌رزمانش در این مسیر به معنای واقعی مؤمن بودند و از هیچ سلاحی نمی‌ترسیدند و از بارش رگبار و گلوله‌ها وهمی نداشتند و اصحاب غیرت و یاران صداقت بودند. 

 دشمنان ایران دچار سقوط اخلاقی شده‌اند
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با تأکید بر اینکه ولایت امر به مفهوم واقعی در وجود شهدا جلوه قدرتمندی داشت، گفت: شهید زاهدی و هم‌رزمانش مثل کوه استوار بودند و این کشور به برکت وجود آن‌ها ایمن شد، وسعت یافت و در جهان منزلت و عظمت پیدا کرد. وی با بیان اینکه امروز ایران به عنوان یکی از قدرت‌های منطقه، دارای یک شخصیت مورد احترام و ستودنی است و جهانیان شخصیت مردم ایران را ستایش می‌کنند، گفت: امروز چهره دشمنان ایران در هم رفته است و امریکا، رژیم صهیونیستی و دیگران با سقوط اخلاقی و درهم‌شکسته‌شدن شخصیتشان در دنیا روبه‌رو هستند در حالی که همه ایران را ستایش می‌کنند و وقتی که نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به قلب استکبار حمله می‌‎کند همه او را می‌ستایند چراکه مردانی مثل شهید علی زاهدی را دارد که هرگز از جست‌وجوی شهادت باز نماند. 
سرلشکر سلامی در بخش دیگری از سخنانش به بیان ویژگی‌های اخلاقی سردار شهید زاهدی پرداخته و گفت: شهید زاهدی دایم ذکر می‌گفت و به طور مدام قرآن می‌‎خواند و بانشاط، باروحیه، باگذشت مهربان و متواضع بود و اگر بخواهیم شخصیت ایشان را توصیف کنیم، باید بگوییم شهید زاهدی تجسم فضیلت‌ها بود و اگر بخواهیم صورت انسانی هر فضیلتی را ترسیم کنیم، این سردار مجاهد صورت مجسم این معنا بود. وی درباره صفات این شهید راه آزادی قدس تصریح کرد: اگر از گذشت، جوانمردی، بخشش و ایثار، صداقت و راستگویی، شجاعت و ایمان واقعی سخن بگوییم چهره شهید زاهدی در ذهن ما تجسم پیدا می‌کند. این شخصیت بی‌انت‌های انسانی است که در مکتب امام حسین (ع)، امام راحل ساخته شده و در مکتب مقام معظم رهبری (مد ظله العالی) پرورش پیدا کرده بود. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی تأکید کرد: بدانید تا وقتی پیکر این عزیزان روی دست‌های شما تشییع می‌شود کسی به عزت شما خدشه‌ای وارد نمی‌کند. شما مردان و زنان باغیرتی هستید که این‌ها را پرورش می‌دهید و تقدیم اسلام می‌کنید. سردار سلامی با تأکید بر اینکه شهدا مظهر قدرت ایران هستند و خط آن‌ها ادامه دارد، افزود: در این ماجرا فهمیدیم که شهدا چه قدرتی به ایران بزرگ بخشیدند و در فاصله‌ای کمتر از ۱۲ روز پس از شهادتشان عملیات «وعده صادق» رخ داد و زمین شاهد هنرنمایی اعجاب‌برانگیر و افتخار جاودان نظام اسلامی بود. 


نمای نزدیک
 شهید زاهدی پس از شهادتش نیز جنگید
حاج علی پس از شهادتش نیز جنگید، یعنی بزرگ‌ترین عملیات موشکی تاریخ بشریت به نام حاج علی زاهدی و در انتقام خون او و هم‌رزمانش رقم خورد. 
سرلشکر سلامی شامگاه چهارشنبه با حضور در منزل شهید زاهدی با بیان اینکه این شهید اسوه و الگوی یک انسان آسمانی و فراتر از انسان‌های زمانی و نزدیک به خدا بود، اظهار کرد: حاج علی زاهدی در این مسیر از ابتدای آنکه لباس جهاد پوشید تا فرماندهی تیپ و لشکر‌های سپاه، فرماندهی نیرو‌های هوایی و زمینی سپاه، جانشینی حاج قاسم، فرماندهی سپاه لبنان در شرایط سخت، اداره عملیات سپاه و مسئولیت دو جبهه اصلی اسلام یعنی سوریه و لبنان را که جنگ جاری و زنده ما بود به عهده گرفت و در آخر هم به لحاظ معنوی به زیباترین شکل به شهادت رسید. وی افزود: حاج علی پس از شهادتش نیز جنگید یعنی بزرگ‌ترین عملیات موشکی تاریخ بشریت به نام حاج علی زاهدی و در انتقام خون او و هم‌رزمانش رقم خورد. 
فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهید زاهدی یکی از شخصیت‌های برجسته تاریخ اسلام است، خاطرنشان کرد: زیرا ۴۵ سال در این سنگر زندگی و با خطر دست‌وپنجه نرم کرد و جانباز بود. سلامی تأکید کرد: شهید زاهدی همیشه در سختی و خطر زندگی کرد و نشاط جهاد و عشق شهادت‌طلبی در وجود او جلوه داشت و حس می‌شد، هیچ‌چیزی هم به‌غیراز این نوع شهادت نمی‌توانست پاداش مجاهدت‌های سردار زاهدی را بدهد. وی در پایان تأکید بر اینکه شهید زاهدی و امثال این شهید والامقام اکنون افتخار جهان اسلام هستند، اظهار کرد: شهید زاهدی شخصیتی داشت که از شهرت گریزان و تواضع فوق‌العاده‌ای در وجود او بود و خدا این‌قدر به این اوج داد که مردم در تشییع پیکرش سنگ تمام گذاشتند و جمعیتی آمد که انتها نداشتند؛ در واقع هیچ عزتی از این بالاتر نیست.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار