کد خبر: 1208397
تاریخ انتشار: ۱۶ دی ۱۴۰۲ - ۰۱:۰۰
همزمان با تولد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر، طی مراسمی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) از «نشان ملی مادری» رونمایی شد.

جوان آنلاین: به همت بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان امام (ره) از نشان ملی مادری رونمایی و اولین نشان به بانوی نیکوکار خراسانی مسئول مجموعه نفس (نجات فرزندان سقط) در استان خراسان رضوی و شهر نیشابور اعطا شد.
همزمان با تولد مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) و روز زن و مادر، طی مراسمی در حرم مطهر حضرت معصومه (س) از «نشان ملی مادری» رونمایی شد.
آیت‌الله سیدمحمد سعیدی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و نماینده ولی فقیه در استان قم در این مراسم بر اهمیت فرزندآوری در اسلام و همچنین جلوگیری از سقط جنین تأکید کرد.
آیت‌الله سعیدی تصریح کرد: سقط جنین به معنی کشتن یک انسان است و باید مردم را از عواقب آن آگاه کرد. تحقیر و بی‌حرمتی که به‌خاطر اندیشه‌های بسیار سخیف نسبت به دختران در عصر جاهلیت می‌شد امروز هم در جاهلیت مدرن نسبت به دختران و پسران اعمال می‌شود و عده‌ای با ناآگاهی قبل از ولادت آن‌ها را سقط می‌کنند.
تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) افزود: یکی از مصادیق خیر کثیر همین بحث فرزندآوری و جمعیت است که اهمیتش از بسیاری از کار‌های خیر دیگر بیشتر است.
در ادامه مراسم حمیدرضا علیان‌زادگان مدیرعامل بنیاد ۱۵ خرداد گفت: ما در مجموعه بنیاد ۱۵ خرداد و ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) طرح اعطای نشان ملی مادری را با هدف حمایت از مادران فعال و مؤثر با سطح اثر ملی در حوزه جمعیت و خانواده تعریف کرده‌ایم و اولین نشان ملی مادری به خانم دکتر سیمین رودی که مسئول مجموعه نفس (نجات فرزندان سقط) در استان خراسان رضوی و شهر نیشابور هستند اعطا شد.
این مسئول افزود: دکتر رودی در مجموعه نفس در زمینه جلوگیری از سقط جنین فعالیت می‌کنند و تاکنون موفق شده‌اند بیش از ۳۴۰ زن باردار را که قصد سقط جنین داشته‌اند منصرف نمایند تا فرزندشان به دنیا بیاید و موهبت مادرشدن را تجربه کنند.
سیدمصطفی سیدهاشمی رئیس هیئت مدیره بنیاد ۱۵ خرداد نیز گفت: بنیاد ۱۵ خرداد ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در دور جدید فعالیت‌هایش با توجه به تأکیدات رهبر معظم انقلاب و نیاز جامعه، عمده اقدامات خود را بر دو موضوع جمعیت و خانواده متمرکز کرده و پویش‌ها و کارویژه‌های متنوع و متعددی را در این حوزه‌ها تعریف و با اولویت مناطق محروم و کم‌برخوردار کشور اجرا و عملیاتی کرده است.
در ادامه، اولین نشان ملی مادری از سوی تولیت آستان مقدس حضرت فاطمه معصومه (س) و همزمان با ایام ولادت حضرت فاطمه زهرا (س) و روز مادر به دکتر سیمین رودی اهدا شد.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار