کد خبر: 1185909
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۴۰۲ - ۰۰:۴۰
به گفته استاندار خوزستان و به دلیل ازدحام بیش از حد در منطقه کیانپارس باید هر چه سریع‌تر شهرک سلامت در اهواز راه‌اندازی شود.

علی اکبر حسینی محراب استاندار خوزستان در نشست شورای اشتغال استان گفت: میزان اشتغال در استان بر مبنای سامانه رصد است لذا انتظار داریم که با تلاش سایر دستگاه‌ها به ویژه مؤسسات و شرکت‌ها، عقب‌ماندگی به وجود آمده جبران شود. ضمن اینکه یک مدیر باید کف میدان باشد و مشکل اشتغال استان به ویژه مشاغل خانگی را حل کند نه اینکه تنها پشت میز بنشیند. وی توجه به مشاغل خانگی را یکی از راه‌های ایجاد اشتغال پایدار دانست و ادامه داد: از آنجا که بخش زیادی از جمعیت کشور در روستا‌ها است باید با پرداخت تسهیلات لازم و برطرف کردن مشکلات، مشاغل خانگی را در روستا‌ها رونق داد. این مسئول عملکرد مدیران ناکارآمد را ریشه اصلی در جا زدن اشتغال در استان عنوان کرد و افزود: تا زمانی که ذهنیت مدیران ما تغییر نکرده و تفکر انقلابی ایجاد نشود، دستاورد جدی حاصل نمی‌شود. ایجاد شغل در استان باید به صورت پایدار باشد و تا زمانی که این نگاه در استان شکل نگیرد؛ نتوانسته‌ایم به شاخص‌های مورد نظر منطقه‌ای در زمینه‌های مختلف دست پیدا کنیم. حسینی محراب گفت: میزان تعهد اشتغال استان باید به صورت واقعی محقق و دستگاه‌های اجرایی بررسی‌های لازم را در این خصوص انجام دهند. استاندار خوزستان مهارت آموزی را یک رکن اساسی در ایجاد اشتغال دانست و تصریح کرد: صنایع بزرگ و آموزشگاه‌های استان باید به سمت تربیت نیروی ماهر بروند و از این طریق مشکلات خود را برطرف کنند. حسینی محراب بر توسعه صنایع پایین دستی در استان تأکید کرد و افزود: باید با ورود شرکت‌های دانش بنیان به دنبال توسعه صنایع پایین دست بود و از این طریق اشتغالزایی خوبی انجام دهیم. در جلسات شورای اشتغال هم باید از کارآفرینان استان دعوت و مشکلات آن‌ها بیان شود همچنین محصولات شرکت‌های دانش بنیان و سایر مؤسسات باید در بازار‌های خارجی عرضه شود.
ضرورت ایجاد فرصت‌های شغلی پایدار
استاندار خوزستان گفت: انتظار داریم که شرکت‌های بزرگ استان، صنایع بسته‌بندی را در روستا‌های اطراف خود راه‌اندازی کرده و خریدشان را از همان روستا‌ها انجام دهند. حسینی محراب اظهار کرد: دانشگاه‌ها و آموزشگاه‌های فنی استان باید به گونه‌ای عمل کنند تا نیروی ماهر شرکت‌های درون استان از جوانان بومی تأمین شود. مدیران استان باید قدری به خود سختی داده و به دنبال اشتغال پایدار باشند. وی در ادامه به نظام سلامت استان اشاره کرد و افزود: وضعیت اورژانس بیمارستان گلستان اهواز باید در شرایط بهتری قرار گیرد همچنین به دلیل همجواری با کشور عراق، بیمارستان‌های استان به ویژه بخش خصوصی باید گسترش یابد. استاندار خوزستان در خصوص احداث شهر سلامت در اهواز گفت: اکنون بسیاری از خانه‌های مسکونی در منطقه کیانپارس، تبدیل به مطب‌های پزشکی شده و شاهد ترافیک سنگین در هسته شهر هستیم لذا هر چه سریع‌تر باید شهر سلامت راه‌اندازی شود تا از وضعیت کنونی کیانپارس خارج شویم.
آماده باش بیمارستان‌های خوزستان
با توجه به افزایش مراجعه‌های تنفسی در آستانه فصل پاییز، سرپرست معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی اهواز از آماده باش بیمارستان‌های خوزستان خبر داده است. دکتر میثم معزی با بیان اینکه در روز‌های اخیر شاهد افزایش چشمگیر آمار مراجعه‌های تنفسی به مراکز درمانی استان خوزستان هستیم، گفت: عمده این مراجعه‌ها مربوط به گروه سنی پرخطر و افراد دارای بیماری زمینه‌ای است. وی با اشاره به اینکه هر سال و با نزدیک شدن به فصل پاییز و همزمان با تغییر فصل، میزان مراجعه‌های تنفسی به بیمارستان‌ها در استان به شدت بالا می‌رود، افزود: مثل همیشه بیشترین نگرانی مربوط به گروه‌های سنی پرخطر از جمله سالمندان و همچنین افراد دارای بیماری زمینه‌ای است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار