کد خبر: 1159430
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004rcU
تاریخ انتشار: ۰۴ خرداد ۱۴۰۲ - ۱۵:۴۰
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ خبر داد
رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ از دستگیری ۲ جاعل و کلاهبردار حرفه‌ای که با پخش چک و تراول جعلی ۴۵ میلیارد ریال پول شویی و کلاهبرداری کرده بودند، خبر داد.

به گزارش جوان آنلاين به نقل از مهر، سرهنگ محمد گودرزی گفت: در پی دریافت خبر مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید در سایت‌های اینترنتی و ارائه چک جعلی در محله"یوسف آباد" تهران رسیدگی به موضوع و دستگیری متهم یا متهمان را تیمی از مأموران کلانتری ۱۲۵ این محل بر عهده گرفتند و تحقیقات ابتدایی را آغاز کردند.

وی با بیان اینکه مأموران در تحقیقات و پی جویی‌های انتظامی به دست آوردند متهمان اقدام به پخش چک‌های جعلی کرده و بدین ترتیب از کاربران فضای مجازی و مال باختگان کلاهبرداری می‌کنند افزود: در یک عملیات منسجم پلیسی درحالی که متهمان در حال خرید یک دستگاه تلفن همراه با چک جعلی بودند، دستگیر شدند.

این مقام انتظامی افزود: پس از اخذ مجوز‌های قضائی و بازدید از مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی چک، اسکناس و مدارک هویتی جعلی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ تصریح کرد: متهمان ۵۷ و ۵۹ ساله در تحقیقات ابتدایی به بزه انتسابی و کلاهبرداری از شهروندان با ارائه چک و اسکناس جعلی اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل تراول و کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کرده اند، خاطر نشان کرد: کارشناسان ارزش اموال کشف شده را بیش از ۴۵ میلیارد ریال اعلام کردند.

وی در پایان خاطر نشان کرد: تحقیقات بیشتر برای کشف جزئیات پرونده ادامه دارد.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار