حذف 57 نقطه پر تصادف در جاده های استان لرستان
کد خبر: 1114355
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004ftT
تاریخ انتشار: ۱۷ آبان ۱۴۰۱ - ۱۷:۵۷
رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان:
نعمتی، از حذف 57 نقطه پر تصادف در جاده های استان لرستان خبر داد.

به گزارش جوان از لرستان، «سامان نعمتی»، امروز(17آبان)، در جمع خبرنگاران با اشاره به در دستور کار قرار گرفتن حذف نقاط پرتصادف در ایمنی تردد وسایل نقلیه، اظهارداشت: 57 نقطه پر تصادف در جاده های استان حذفشده است.

رئیس اداره نگهداری ابنیه فنی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای لرستان افزود: پروژه احداث زیرگذر رازان در محور خرم‌آباد - بروجرد پیشرفت فیزیکی ۱۰۰ درصد و زیرگذر پادگان مهندسی بروجرد نیز ۷۰ درصد پیشرفت دارد.

وی اصلاح پیچ قبل از پل کشکان با احداث پل جدید، حذف پیچ گیلوران در محور خرم‌آباد - کوهدشت با تعریض محور، تعریض، جداسازی و روکش آسفالت سه‌راهی نهاوند در محور بروجرد - ملایر، حذف پیچ شرشره با تعریض محور کوهدشت - پل کشکان و تعریض محور و روکش آسفالت جاده روستایی کت‌کن گراب کوهدشت با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد در دستور کار قرار دارد.

نعمتی از احداث رمپ خروج اضطراری گردنه طول‌کش در محور کوهدشت- پلدختر، اصلاح تقاطع مرزیان در محور چهارخطه ازنا- شازند، آشکارسازی و ایمن‌سازی تقاطع‌های زرنان و شکاربانی در محور ازنا- دورود، تقاطع کلکله محور دورود- ازنا، روستاهای داریاب، سیاهکله و آبکت در سه‌راهی دورود و اصلاح ۶ پیچ خطرناک در محور روستایی دورود - عمارت خبر داد.

وی بیان کرد: احداث واریانت تقاطع تنگ بره در محور بابازید- سیمره رومشکان، تعریض و اصلاح هندسی دره‌چپی و شانه‌سازی در محور خرم‌آباد - بیرانشهر، بهسازی و اجرای پایه رفع نقطه پرتصادف تنگ جلگه خلج محور خرم‌آباد-پلدختر، آشکارسازی و اجرای سرعتکاه در محدوده باباعباس محور خرم‌آباد - چگنی، ایمن‌سازی و نصب علائم در نقاط کهریز و تجره در محور خرم‌آباد- بروجرد، ایجاد هره خاکی در محور خرم‌آباد- سپیددشت، ایمن‌سازی پیچ‌های کن‌کت و تقاطع مرادآباد محور دلفان- کرمانشاه و برخوردار در محور دلفان‌ - نهاوند، کمربندی دلفان، ایمن‌سازی پیچ گاوکش با تعریض و روکش آسفالت به طول سه کیلومتر در محور دلفان - خرم‌آباد نیز از دیگر اقدامات است.

نعمتی بیان کرد: اصلاح و تیغ‌زنی شانه راه گردنه گاماسیاب در محور نورآباد- نهاوند، حذف پیچ‌های خطرناک مله‌شبانان در محور خرم‌آباد- کوهدشت، گیجالی، دره‌چپی، آبسرده، چنارستان و دره‌گرم شهرستان بروجرد با تعریض شانه از دیگر اقدامات در راستای اصلاح نقاط پرتصادف استان بوده است.

وی به احداث حفاظ سه‌راهی ایمنی و حفاظ جان‌پناه بتنی در سه‌راهی نهاوند بروجرد و پل‌های دوآب و سیاهپوش الشتر خبر داد و گفت: نصب تابلو دوربرگردان در زرین چغا و حذف پیچ هنام و ریزش‌برداری منطقه جوانمرد در الشتر از دیگر اقدامات انجام شده می باشد.

نعمتی به پروزه های در حال اجرا اشاره کرد و گفت: پروژه های پیچ تجره خرم آباد ۹۰ درصد، تقاطع کشتارگاه بروجرد ۴۰ درصد، پیچ های نرسیده به سپید دشت(زنگلوار) ۵۰ درصد و سراب حمام پلدختر با ۲۵ درصد پیشرفت فیزیکی از جمله پروژه های در حال اجرا هستند.

برچسب ها: جاده ، نقاط پر خطر ، جاده
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار