این پرچم و سرود می‌ماند شما می‌روید! + پادکست
کد خبر: 1114189
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004fqn
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
لزوم برخورد قاطع با توهین‌کنندگان به سرود و پرچم ملی
آنچه این روز‌ها و از سوی برخی چهره‌های ورزشی به صورت هماهنگ شده مقابل چشم تمام مردم قرار می‌گیرد یک دهن‌کجی واضح به مردم و کشور و یک توهین آشکار به پرچم و سرود ملی ایران است.
فریدون حسن
تعداد بازدید : 574
گوینده پادکست: مجتبی سرمدی
 

آنچه این روز‌ها و از سوی برخی چهره‌های ورزشی به صورت هماهنگ شده مقابل چشم تمام مردم قرار می‌گیرد یک دهن‌کجی واضح به مردم و کشور و یک توهین آشکار به پرچم و سرود ملی ایران است.
این روز‌ها عده‌ای به اسم ورزشکار برای اینکه بیشتر دیده شوند مقابل دوربین‌ها حتی حاضرند به کشور و پرچمی که زیر آن رشد کرده‌اند و بالنده شده‌اند توهین کنند و آب به آسیاب دشمنانی بریزند که برای نابودی آب و خاکمان کمر بسته‌اند.
تیمی سوپرجام را می‌برد و جشن نمی‌گیرد و بعد گند کارشان درمی‌آید که در رختکن چه کرده‌اند و از خوشحالی روی هوا بوده‌اند! دو تیم دیگر هم به اسم ایران و با پرچم مقدسی که برای سرافرازی آن‌ها خون‌ها داده شده به مسابقات بین‌المللی می‌روند، اما وقتی موفق می‌شوند و روی سکو می‌روند ژست ماتم‌زده‌ها را به خود می‌گیرند و به سرود و پرچم ایران بی‌احترامی می‌کنند و بعد از مراسم وقتی تصایر و ویدئو‌هایشان بیرون می‌آید، آن وقت است که همه می‌بینند چگونه ریاکارانه فقط مردم را سرکار گذاشته‌اند.
مطابق قوانین فرانسه هر کس به سرود ملی بی‌احترامی کند، ۷ هزار و ۵۰۰یورو جریمه می‌شود و اگر دادگاه تشخیص دهد این توهین سازماندهی شده صورت گرفته تا شش ماه حبس خواهد داشت و در آلمان هم هر کسی به پرچم فدرال توهین کند یا آسیب بزند تا سه سال زندان و جریمه می‌شود.
حالا سؤال اینجاست که ما باید با این رفتار‌های دوگانه و ریاکارانه و این توهین‌های آشکار به پرچم و سرود ملی و بالاتر از همه به مردم کشور چگونه برخورد کنیم؟ آیا فدراسیون‌های فوتبال و کشتی برخوردی خواهند داشت تا شاهد تکرار این قبیل حرکات نباشیم؟ اینکه ورزشکاری با نام ایران برود و بعد از کسب افتخار به پرچم و سرودمان بی‌احترامی کند، اصلاً پذیرفته نیست. سؤال بعدی اینجاست، اگر این عده با ایران و نظام مخالفتی دارند اصلاً برای چه به اسم ایران و نظام اسلامی به مسابقات اعزام می‌شوند که بعد از آن اینگونه لجن‌پراکنی کنند؟
بازیکنی با نام و لباس مقدس تیم ملی ایران در مسابقات بین‌المللی حاضر می‌شود و بلافاصله بعد از حرکت حاشیه‌ای او، اسپری‌پاشی‌ها روی دیوار‌های شهر شروع می‌شود. باید خیلی ساده باشیم که تصور کنیم تمام این حرکات تصادفی است و درست اینجاست که باید مسئولان فدراسیون‌ها و کمیته‌های انضباطی آن‌ها دست به کار شوند و با تحریم و جریمه این توهین‌کنندگان به پرچم و سرود و این آتش‌بیاران معرکه اغتشاشات برخوردی جدی کنند.
فدراسیون کشتی هنوز موضع مشخصی در خصوص رفتار‌های توهین‌آمیز برخی از کشتی‌گیران در جریان قهرمانی تیم ملی کشتی فرنگی اتخاذ نکرده است، در‌حالی‌که از این فدراسیون و رئیس آن که داعیه رهروی از شهدا و ولایتمداری دارد انتظاری بالاتر می‌رود. از فدراسیون فوتبال و مهدی تاج هم که مطابق روز‌های و هفته‌های گذشته هیچ صدایی به گوش نمی‌رسد، هرچند کمیته فوتبال ساحلی بیانیه‌ای صادر کرده و نوشته است: «بر اساس مقررات جمهوری اسلامی ایران و منشور اخلاقی المپیک و قوانین فدراسیون جهانی فوتبال (فیفا) مبنی بر رعایت اصول حاکم بر ورزش فوتبال و پرهیز از هرگونه رفتار‌های سیاسی در میادین ورزشی با اشخاصی که در این خصوص اخلاق حرفه‌ای و ورزشی را رعایت نکرده‌اند، وفق مقررات رسیدگی خواهد شد. اعتقاد راسخ داریم، کمیته فوتبال ساحلی در راه رشد و توسعه پایدار فوتبال در جهت ادامه افتخارآفرینی در عرصه‌های بین‌المللی مطابق با نقشه راه کشورمان از هیچ تلاش و کوششی فروگذار نخواهد کرد و موکداً اعلام می‌داریم متعهد هستیم مطابق منافع ملی کشورمان طی مسیر نماییم.»
البته باید توجه داشت که صرف صدور بیانیه و لفاظی و بازی با کلمات دردی را دوا نمی‌کند و باید برخوردی قاطع با این مثلاً ورزشکاران صورت گیرد. ورزشکارانی که ریاکارانه فقط در پی دیده شدن بیشتر هستند و مسابقات بین‌المللی و جهانی حالا عرصه‌ای شده برای آن‌ها تا با ریاکاری تمام خود را نشان دهند و باعث خوشحالی دشمنان قسم‌خورده ایران و ایرانی شوند. فراموش نکنیم که اگر باز هم بخواهیم با مسامحه و چشم‌پوشی با چنین رفتار‌های دوگانه و دشمن شادکن برخورد کنیم، آن وقت باید منتظر جری‌تر شدن این ورزشکاران سوءاستفاده‌گر باشیم و شاهد باشیم که در میادین بزرگ‌تر و حساس‌تر هم اینگونه به پرچم و سرود مقدس ایران توهین شود. از یاد نبریم که اگر با بازیکنان استقلال به جای تشویق برای توهین به هوادارانشان تنبیه در نظر گرفته می‌شد، حالا شاهد توهین واضح ملی‌پوشان ریاکار فوتبال ساحلی و تیم ملی کشتی فرنگی به پرچم و سرود ایران نبودیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار