انتقام جنایت جمعه سیاه زاهدان در دستور کار سپاه
کد خبر: 1107125
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004e0r
تاریخ انتشار: ۰۹ مهر ۱۴۰۱ - ۲۲:۳۰
سردار سلامی در واکنش به اقدام تروریستی زاهدان تأکید کرد
فرمانده کل سپاه در پیامی تأکید کرد: انتقام خون شهدای سپاه و بسیج و مردمانی را که قربانی جنایت جمعه سیاه زاهدان شدند، در دستور کار خود می‌دانیم. 
فرمانده کل سپاه در پیامی تأکید کرد: انتقام خون شهدای سپاه و بسیج و مردمانی را که قربانی جنایت جمعه سیاه زاهدان شدند، در دستور کار خود می‌دانیم. 
به گزارش سپاه نیوز، سردار سرلشکر حسین سلامی، فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در پیامی با تبریک و تسلیت شهادت مظلومانه پاسداران و بسیجیان حریم امنیت، در دفاع از امنیت و آرامش مردم زاهدان، تأکید کرد: انتقام از خون شهدای سپاه و بسیج و مردمانی را که قربانی جنایت جمعه سیاه زاهدان شدند در دستور کار خود می‌دانیم و به مردمان صبور و نجیب این استان اطمینان می‌دهیم راه مقابله بی‌وقفه با توطئه‌های استکبار جهانی و تروریست‌های مزدور و اجیر شده سرویس‌های امنیتی بیگانه تا سر حد شهادت ادامه خواهد داشت. 
در این پیام آمده است: شهادت مظلومانه پاسداران و بسیجیان حریم امنیت، سردار رشید اسلام سید حمیدرضا هاشمی (معاون اطلاعات سپاه سلمان استان سیستان و بلوچستان) و همرزمان شهیدش محمد امین آذر شکر، سعید برهان زهی ریگی و محمدامین عارفی در میدان پرافتخار دفاع از امنیت و آرامش مردم فهیم و غیور زاهدان را به محضر مبارک رهبر عظیم الشأن انقلاب اسلامی (مدظله العالی)، آحاد ملت شریف و مجاهد ایران اسلامی به ویژه خانواده معظم آنان تبریک و تسلیت عرض می‌نمایم. سرلشکر سلامی تأکید کرده است: این شهیدان عالیقدر به‌ویژه سردار شجاع و پاکباخته شهید هاشمی عمر با برکت خود را وقف خدمت صادقانه و عاشقانه به ملت و مملکت اسلامی به ویژه استان کهن سیستان و بلوچستان و صیانت از امنیت و آرامش مردمان این منطقه نمودند، که شعاع درخشش، شکوه و عظمت آن برای همیشه ماندگار و راهنمای نسل‌های آینده استان و بلکه ایران عزیز خواهد بود. 
فرمانده کل سپاه با قدردانی از هوشمندی، هوشیاری، بردباری و بصیرت مثال‌زدنی یکایک زاهدانی‌های مؤمن که همیشه پیرو آموزه‌های پیامبر اعظم (ص) و پاسدار وحدت، اخوت و یکپارچگی بین مذاهب اسلامی هستند، عنوان کرده: از همکاری و همراهی آنان با حافظان امنیت و نظم جامعه در لحظات حساس پس از واقعه تلخ و ناگوار اخیر که دست‌های پلید سردمداران نظام سلطه و استکبار، به ویژه حاکمان رژیم تروریست پرور امریکا و دولت جعلی و جنایتکار صهیونیستی در فرماندهی تروریست‌های تجزیه‌طلب و بقایای گروهک خائن، خبیث و تروریستی عبدالمالک ریگی معدوم دیده می‌شود، خاضعانه قدردانی و سپاسگزاری می‌کنم. وی در این پیام تصریح کرد: مرزداران واقعی ایران اسلامی در منطقه راهبردی جنوب شرق به واقع شما مرزنشینان عزیز بلوچ و سیستانی هستید که رزمندگان حافظ امنیت به پشتوانه شما ضربات مهلک و ویرانگری را به اردوگاه شیطان و تروریست‌های جلاد و خون آشام در این دیار وارد می‌سازند. سرلشکر سلامی در پیام خود با تأکید بر اینکه انتقام از خون شهدای سپاه و بسیج و مردمانی را که قربانی جنایت جمعه سیاه زاهدان شدند در دستور کار خود می‌دانیم، تأکید کرده است: به مردمان صبور و نجیب این استان اطمینان می‌دهیم راه سردار سرافراز شهید حمیدرضا هاشمی و دیگر شهیدان به خون خفته در مقابله فداکارانه و بی‌وقفه با توطئه‌های استکبار جهانی و تروریست‌های مزدور و اجیر شده توسط سرویس‌های امنیتی بیگانه تا سر حد شهادت ادامه خواهد داشت. 
در پایان پیام فرمانده کل سپاه تأکید شده است: به فضل الهی پاسداران انقلاب و بسیجیان دریادل منطقه، متحد و یکپارچه با سایر نیرو‌های امنیتی، اطلاعاتی، نظامی و انتظامی استان که امنیت و آرامش مردم را خط قرمز خود می‌دانند، هرگونه تهدید و خطر در این مسیر مبارک را با قاطعیت، صلابت و شجاعت پاسخ خواهند داد. 
 تلاش سیلی‌خوردگان از ملت ایران خصمانه‌تر از گذشته
فرمانده نیروی زمینی سپاه هم در پیامی ضمن تسلیت شهادت سردار سید حمیدرضا هاشمی اظهار کرد: تلاش‌های مذبوحانه جبهه استکبار و سیلی‌خوردگان از انقلاب ملت ایران علیه نظام جمهوری اسلامی ایران، صریح‌تر و خصمانه‌تر از گذشته شده است. 
درپیام سردار سرتیپ پاسدار محمد پاکپور، فرمانده نیروی زمینی سپاه، آمده است: بار دیگر سربازی تربیت یافته در مکتب ولایت و شهادت که از اوان نوجوانی، مخلصانه و با تمام وجود در راستای ایفای تکالیف و رسالت عظیم پاسداری، عمر پربرکت خویش را در مسیر پرافتخار حفاظت و حراست از آرمان‌ها و ارزش‌های والای نظام، انقلاب و اسلام عزیز، دفاع از امنیت و آرامش جامعه و حفظ استقلال و تمامیت کشور عزیزمان، ایران سرافراز اسلامی سپری نموده بود، در درگیری و مقابله با آشوبگری‌های مسلحانه و اقدامات جنایتکارانه اشرار تجزیه‌طلب و مزدوران دست نشانده دشمنان قسم خورده این مرز و بوم و بدخواهان ملت سربلند ایران اسلامی، عاشقانه به کاروان عظیم همرزمان شهید خویش پیوست. 
سردار پاکپور تصریح کرده است: امروز شاهدیم که صف‌بندی و تلاش‌های مذبوحانه جبهه استکبار و سیلی‌خوردگان از انقلاب ملت بزرگ ایران، علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی، صریح‌تر و خصمانه‌تر از گذشته شده و پس از بی‌اثر شدن تهدیدات نظامی و تحریم‌های اقتصادی، صراحتاً از براندازی نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران به عنوان نقطه کانونی جبهه مقاومت که توانسته است مقتدرانه ضمن حفظ و تأمین امنیت و استقلال نظام، اهداف بزرگ خود را در منطقه به پیش برد و سناریو‌های شیطانی نظام سلطه را خنثی نماید، از طریق جنگ نرم و تشدید تهدیدات امنیتی با بهره‌گیری از عوامل نفوذی و عناصر فریب خورده داخلی سخن به میان آورده، برای تحقق آن تمام ظرفیت‌های خود و متحدانشان را به کار گرفته‌اند. 
فرمانده نیروی زمینی سپاه در پیام خود اضافه کرده است: تلاش‌های خستگی‌ناپذیر شهدای امنیت، این خدمتگزاران مخلص و بی‌ادعا به هموطنان عزیز خطه قهرمان‌پرور و مردم متدین استان‌های جنوب شرق کشور به ویژه مجاهدت‌های شبانه‌روزی و مستمر سردار شهید سید حمیدرضا هاشمی طی حدود سه دهه افتخار خدمت در کسوت پاسداری از انقلاب اسلامی و سربازی آقا امام زمان (عج)، منشأ برکات و توفیقات فراوانی برای نظام، انقلاب و به ویژه حفظ امنیت و آرامش آن منطقه بوده است. بی‌تردید مجاهدت‌ها و تلاش‌های ارزشمند و تعیین‌کننده شهید هاشمی و به ویژه خدمات کم‌نظیر آن شهید عزیز در عرصه امنیت پایدار در جنوب شرق کشور و علی‌الخصوص در استان سیستان و بلوچستان، توشه‌ای گرانسنگ و ذخیره‌ای شایسته از اعمال صالح و قرین اجر اخروی در پیشگاه خداوند قادر متعال است که هیچ‌گاه از اذهان هموطنان بصیر و قدرشناس آن استان و همرزمان ایشان فراموش نخواهد شد. 
سردار پاکپور در پایان پیام خود آورده است: اینجانب ضمن تبریک و تسلیت شهادت پرافتخار سردار امنیت پایدار، شهید سید حمیدرضا هاشمی به حضور همسر محترم، خاندان معظم هاشمی، مردم بابصیرت و غیرتمند استان‌های کرمان و سیستان و بلوچستان و همچنین فرماندهان، رزمندگان و بسیجیان عزیز نیروی زمینی سپاه، از درگاه پروردگاه متعال برای آن شهید سعید علو درجات، مغفرت و رحمت واسعه الهی و برای بازماندگان محترم و همرزمان ایشان صبر و اجر عظیم و توفیق ادامه سیره نورانی شهدا در پاسداری از اسلام عزیز و دستاورد‌ها و ارزش‌های والای انقلاب اسلامی را مسئلت می‌نمایم. 
 
نمای نزدیک
 نماینده خاش: مردم اجازه سوء‌استفاده را از فرصت طلبان بگیرند
 نماینده مردم خاش در مجلس شورای اسلامی با اشاره به حادثه تروریستی اخیر در زاهدان، از مردم خواست آرامش خود را حفظ و نگذارند فرصت طلبان فضای وحدت در جامعه را مخدوش کنند. 
اسماعیل حسین زهی در گفتگو با ایرنا در مورد حوادث اخیر زاهدان گفت: وقوع چنین حوادثی باعث ریختن خون انسان‌های بیگناه می‌شود و بنابراین لازم است که مردم با آرامش خود اجازه سوء‌استفاده را از فرصت طلبان بگیرند. 
عضو مجمع نمایندگان استان خاش سیستان و بلوچستان در مجلس وحدت بین شیعه و سنی در منطقه را در هم تنیده و بی نظیر دانست و عنوان کرد: معاندان نظام و گروه‌های تکفیری نمی‌توانند با ایجاد اختلاف، منطقه را به آشوب بکشند. حسین زهی با اظهار تأسف از شهادت نیرو‌های انتظامی و کشته شدن افراد بیگناه در این وقایع از مردم خواست تحت تأثیر تبلیغات غلط رسانه‌های غربی قرار نگیرند. عده‌ای آشوبگر که متعلق به گروه‌های تروریستی و تجزیه‌طلب که هویتشان مشخص است ظهر روز جمعه - هشتم مهر - در پوشش نماز جمعه به یکی از محل‌های انتظامی در زاهدان به قصد تصرف حمله و اقدام به سنگ پراکنی، پرتاب مواد آتش زا و تیراندازی کردند. در این حادثه تروریستی در زاهدان ۱۹ نفر جان خود را از دست دادند و ۲۰ تن نیز زخمی شدند که بخشی از نیرو‌های انتظامی نیز جزو این افراد هستند. همچنین بر اساس اعلام روابط عمومی قرارگاه سپاه قدس نیروی زمینی سپاه جنوب شرق در حادثه تروریستی روز جمعه سه نفر از نیرو‌های این نهاد شامل سرهنگ پاسدار سید حمید رضا هاشمی، محمد امین آذر شکر (نیروی خرید خدمت) و محمد امین عارفی به درجه رفیع شهادت نائل شدند. آمار مجروحان نیرو‌های سپاه و بسیج در این حادثه ۳۲ نفر اعلام شده است.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار