اعزام دو پارادوچرخه سوار به قهرمانی جهان/ اولین حضور بانوان در قهرمانی کشور
کد خبر: 1105128
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dUe
تاریخ انتشار: ۲۶ شهريور ۱۴۰۱ - ۱۶:۳۵
رییس انجمن پارادوچرخه سواری از حضور بانوان برای اولین‌بار در مسابقات قهرمانی کشور خبر داد و گفت: بانوان در صورتی که بتوانند رکورد خوبی را در مسابقات قهرمانی کشور به ثبت برسانند، شرایط حضورشان در تورنمنت‌های برون مرزی و بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین فراهم خواهد شد.
فرهاد عصفوری در گفتگو با ایسنا، از برگزاری مسابقات قهرمانی کشور پارادوچرخه سواری در دو بخش زنان و مردان خبر داد و اظهار کرد: این مسابقات ۲۷ شهریور در پیست دوچرخه‌سواری آزادی برگزار می‌شود که برای اولین بار بانوان نیز در قهرمانی کشور رکاب خواهند زد، همچنین برای اولین بار دوچرخه سواران در رشته هندبایک (دوچرخه دستی) در قهرمانی کشور رقابت خواهند کرد.

وی گفت: این مسابقات با حضور نماینده کمیته ملی پارالمپیک برگزار می‌شود و دوچرخه‌سوارانی که بتوانند حد نصاب رکورد ورودی را ثبت کنند، از سوی کمیته ملی پارالمپیک به لیست نفرات اعزامی به بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین اضافه خواهند شد.

رییس انجمن پارادوچرخه سواری همچنین درباره حضور بانوان پارادوچرخه سوار در تورنمنت‌های برون مرزی، تصریح کرد: تلاش بر این است که پس از تشکیل تیم ملی بانوان، شرایط حضور آن‌ها را در تورنمنت‌های برون مرزی فراهم کنیم، البته این حضور بستگی به رکورد آن‌ها در قهرمانی کشور دارد، در صورتی که رکورد خوبی را به ثبت برسانند و سطح آن‌ها بالا باشد، بانوان را برای شرکت در مسابقات قهرمانی آسیا آماده خواهیم کرد.

عصفوری اضافه کرد: مسابقات قهرمانی کشور فرصت خوبی برای مردان پارادوچرخه سوار است که در صورت ثبت حد نصاب رکورد ورودی و تایید از سوی کمیته ملی پارالمپیک، تعداد سهمیه‌های دوچرخه‌سواران را در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو چین افزایش دهیم.

وی همچنین از اعزام دو پارادوچرخه سوار به مسابقات قهرمانی جهان فرانسه خبر داد و گفت: این مسابقات اواخر مهر در فرانسه برگزار می‌شود که تنها مهدی محمدی و بهروز فرزاد که امتیاز بالایی دارند به این تورنمنت اعزام خواهند شد.

رییس انجمن پارادوچرخه سواری در پایان افزود: در حال حاضر کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون حمایت خوبی از دوچرخه سواران معلول دارد، اما اگر بخواهیم تعداد سهمیه‌های خود در بازی‌های پاراآسیایی هانگژو افزایش دهیم، نیاز به حمایت بیشتر از سوی وزارت ورزش و جوانان داریم.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار