کاهش محسوس موارد عبور غیرمجاز از مرز رازوجرگلان خراسان شمالی
کد خبر: 1104654
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004dN0
تاریخ انتشار: ۲۲ شهريور ۱۴۰۱ - ۰۹:۳۴
رئیس کل دادگستری خراسان شمالی در جریان سفر به رازوجرگلان با مدیران، قضات و کارکنان این حوزه قضایی دیدار کرد و عملکرد  دادگستری، دادسرای عمومی و انقلاب و شورای حل اختلاف این شهرستان را در ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داد.
سهیلا سعیدی

حجت الإسلام والمسلمین رضا براتی زاده، رئیس کل دادگستری خراسان شمالی ضمن شرکت در سومین جلسه شورای پیشگیری از وقوع جرم دادگستری این شهرستان  در سال جاری که با دستور کار پیشگیری از تصادفات و سوانح رانندگی برگزار شده بود، به آمار افزایشی  مصادیق ایراد صدمه بدنی ناشی از تصادفات در پنج ماهه ابتدایی سال 1401 در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال قبل در شهرستان رازوجرگلان اشاره و حسب مورد نکات و بایسته هایی را به منظور رفع مشکلات مربوط به زیرساخت های جاده ای متذکر شد.

براتی زاده با اشاره به موقعیت مرزی منطقه رازوجرگلان و مجاورت با کشور ترکمنستان و نیز مصادیق عبور غیرمجاز از مرز به ویژه به تبع اغنام و احشام در گذشته، از کاهش محسوس مصادیق این عنوان مجرمانه در سال 1400 و پنج ماهه ابتدایی سال جاری خبر داد.

وی با قدردانی از اتخاذ تدابیر و تصمیمات مناسب و  بازدارنده  مدیران قضایی در این خصوص اظهار کرد: در سال 1399 تعداد 14 فقره و در سال 1400 تعداد 4 فقره پرونده با عنوان اتهامی عبور غیرمجاز از مرز در این حوزه قضایی به ثبت رسیده که در نتیجه تلاش های پیشگیرانه صورت گرفته این آمار در پنج ماهه ابتدایی سال 1401 به صفر رسیده است.

رئیس کل دادگستری استان افزود:خوشبختانه با توجه به کاهش محسوس و قابل توجه موارد عبور غیرمجاز از مرز، موارد قتل اتباع ایرانی توسط مرزبانان کشور ترکمنستان که بعضا  در  بستر  این عنوان مجرمانه شکل می گرفت، در سه سال گذشته گزارش نشده است.

براتی زاده همچنین به رشد قابل توجه موارد تعیین مجازات های جایگزین حبس در حوزه قضایی رازوجرگلان اشاره و خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سال 1401 تعداد 202 فقره مجازات های جایگزین حبس در این حوزه قضایی تعیین شده که این آمار در مقایسه با مدت زمان مشابه در سال گذشته، رشد  بالغ بر سیصد درصدی را نشان می دهد.

مقام عالی قضایی استان همچنین با ابراز خرسندی از رشد چشمگیر موارد کیفرخواست شفاهی در این حوزه قضایی در پنج ماهه ابتدایی سال 1401 گفت: تعداد 111 مورد کیفرخواست شفاهی در شش ماهه نخست سال جاری در این حوزه قضایی به ثبت رسیده در حالی که این عدد در طول سال های 1399 و 1400  به ترتیب 39 و 47 مورد بوده است.

بازدید از پروژه در حال احداث شورای حل اختلاف شهر راز از دیگر برنامه های رئیس کل دادگستری استان در سفر به حوزه قضایی رازوجرگلان بود.

حجت الإسلام والمسلمین براتی زاده با قدردانی از تلاش های معاونت عمرانی و پشتیبانی دادگستری کل استان، پیشرفت فیزیکی و سرعت انجام کار در این پروژه را قابل قبول توصیف و ابراز امیدواری کرد:با پایان کار در چند ماه آتی شاهد افتتاح ساختمان شورای حل اختلاف راز باشیم.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار