دانش‌آموزان دلفان و سپیددشت توسط متخصصین غربالگری بینایی می‌شوند
کد خبر: 1101116
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004cRw
تاریخ انتشار: ۲۶ مرداد ۱۴۰۱ - ۰۹:۱۱
معاون علوم پزشکی لرستان:
معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: دانش‌آموزان شهرستان دلفان و شهر سپیددشت توسط متخصصین بیمارستان فارابی تهران غربالگری بینایی می‌شوند.

به گزارش جوان از لرستان، مریم کوشکی امروز سه شنبه در جمع خبرنگاران از حضور متخصصین چشم پزشکی بیمارستان فارابی تهران در استان لرستان خبر داد و گفت: در برنامه سه روزه که از فردا آغاز می‌شود دانش آموزان شهرستان دلفان و شهر سپیددشت توسط این متخصصین غربالگری بینایی به ویژه در مورد عیوب انکساری می‌شوند.

وی تصریح کرد: این طرح ویژه به صورت رایگان و برای رده سنی ۶ تا ۱۲ سال انجام خواهد شد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: به دنبال درخواست‌های مکرر مردم در این دو منطقه محروم، پیگیری‌های متعددی را برای این برنامه انجام دادیم که خوشبختانه به بار نشست و این متخصصین ۲۶ مردادماه جاری در لرستان خواهند بود.

کوشکی اظهار کرد: در این طرح علاوه بر معاینه چشم از لحاظ سطح بینایی، انحراف چشم، تنبلی چشم و نظایر آن‌ها غربالگری شده و در صورت لزوم عینک تجویز خواهد شد.

وی گفت: با توجه به این که تنبلی چشم، منجر به اختلال در یادگیری و افت تحصیلی دانش‌آموزان می‌شود، با غربالگری، تشخیص و اصلاح به موقع می‌توان از بروز این مشکلات پیشگیری کرد.

معاون بهداشت دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: در این خدمت انسان دوستانه برای بیمارانی که محرومیت نور چشمان آنها را کم‌سو کرده باشد عینک تجویز و فریم‌ها به صورت رایگان بین افراد توزیع خواهد شد.

کوشکی تصریح کرد: همچنین در صورت تشخیص متخصصین بیماران برای جراحی چشم به جراح‌های مورد نظر ارجاع داده خواهند شد.

 

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار