طلایی: چطور بچه‌ای که سال گذشته سر وزن نرسید را یک سال در ۴۸ کیلو نگه داشتند؟
کد خبر: 1099511
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004c23
تاریخ انتشار: ۱۲ مرداد ۱۴۰۱ - ۱۵:۳۹
سرمربی پیشین تیم ملی آزاد نوجوانان تاکید کرد که کشتی‌گیر ۴۸ کیلویی که سال گذشته سر وزن نرسیده بود امسال باز هم در همین وزن کشتی گرفته و این بازی با سلامت این نوجوان است.
محمد طلایی در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، در خصوص چهارمی تیم ملی کشتی آزاد نوجوانان در مسابقات جهانی ایتالیا بعد از آنکه این تیم در پیکار‌های قهرمانی آسیا هم به دلیل نرسیدن به وزن‌کشی دو مهره‎‌اش را از دست داده بود، اظهار داشت: آن چیزی که در آسیایی رخ داد که یک اتفاق بود، اما در مورد نتیجه جهانی، همین عرشیا حدادی که امسال در ایتالیا برنز ۴۸ کیلوگرم را گرفت، سال گذشته در ۴۸ کیلو سر وزن نرسید، چون وزنش زیاد بود، چطور می‌شود یک سال وزن بچه نوجوان را نگه داشت، آنهم بچه‌ای که سال گذشته سر وزن نرسیده بود؟

وی ادامه داد: سال گذشته نظر محسن کاوه در مورد علی خرمدل که طلای جهان گرفت هم این بود که وزنش زیاد است. درست هم می‌گفت، اما به هرحال او وزنش را نگه داشته و تحمل کرده بود و درنهایت هم طلای جهان گرفت، اما بچه‌ای که سال گذشته در ۴۸ کیلو سر وزن نرسیده، نباید امسال دوباره در همین وزن کشتی بگیرد، من فنی صحبت می‌کنم که اصلا نباید اجازه می‌دادند کشتی بگیرد. سال گذشته نظرم این بود که سه وزن‌مان مشکل داشت می‌خواستیم انتخابی بگذاریم. بین ما این صحبت بود که بین اسدی و یحیی‌پور انتخابی بگذاریم و بعد حدادی را هم وارد کنیم، متاسفانه با ما همکاری نکردند. دبیر گفت مهم این است که حق بچه‌ای خورده نشود. من گفتم اگر می‌خواهید تیم قهرمان شود در ۳ وزن باید تغییرات داشته باشیم و نفرات بهتر را ببریم، به هرحال این اتفاق نیفتاد.

سرمربی سابق تیم ملی بزرگسالان تاکید کرد: من گفتم مسابقه بگذاریم گفتند کروناست نمی‌شود، اما همان زمان عبداله عزیزی داشت در تهران مسابقه برگزار می‌کرد. ما درنهایت از روسیه که قهرمان جهان شد یک طلا بیشتر گرفتیم. درحالیکه تنها سه اردوی ۱۰ روزه داشتیم. اولین اردوی ما ساوه بود که واقعا برای رئیس هیئت آنجا متاسفم، آنجا آنقدر شرایط بدی داشت که بچه‌های مردم بدون آزمایش وارد اردو شدند، آزمایش‌ها را دستکاری کردند و من عصبانی شدم، در وسط راه، اردو را لغو کردیم. بعد سه اردو در کرمان، ارومیه و انزلی داشتیم، در ارومیه برای‌مان سنگ تمام گذاشتند، پارسال مدیون‌شان شدیم و چقدر دوستان خوبی برایم شدند. گفتم یک تورنمنت به من بدهید که تیم را جمع کنم ببرم جهانی، می‌دانستم اسدی از یحیی‌پور بهتر است، یک وزن دیگر هم کشتی‌گیر مازندران از نماینده لرستان بهتر بود. منتها یکی رفیق رئیس هیئت کشتی تهران بود که بچه‌اش هشتم شده بود و به زور می‌خواست به تیم ملی برود که من زیر بار نرفتم. گفتم طبق گفته رئیس فدراسیون باید عدالت رعایت شود.

طلایی افزود: بعدا حرف‌هایی درآوردند، اما سکوت کردیم، خوب و بد مال خودتان، مهم این است که پیش خدا سرم بالا باشد، من به بچه‌های مردم خیانت نکردم. نمی‌شود گفت نتایج خوب نبود اصلا نباید در نوجوانان نتیجه‌گرا باشیم، منم به همین اعتقاد دارم. این همان حرفی است که رئیس فدراسیون هم روی آن تاکید داشت، نه در نونهالان، نه نوجوانان، حتی تاحدودی در جوانان، اینجا بچه‌ها باید فنی و پخته شوند. شاکری هم خیلی مستعد بود، سر یک اشتباه پنجم شد یا علی رضایی می‌توانست چهارمین طلای ما را بگیرد. مهم این است که کار درست انجام شود. نباید نگران حرف کسی هم باشی، خدا می‌داند چه کسی کار درست را انجام داده است.
منبع: تسنيم
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار