اوجاقی: جشنواره ورزش محلات، اتفاق مبارکی برای تهران و تهرانی هاست
کد خبر: 1094581
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004akX
تاریخ انتشار: ۰۵ تير ۱۴۰۱ - ۱۸:۲۷
مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران گفت: برگزاری افتتاحیه رقابت‌های تفریحی ورزشی در مجموعه ۱۲ هزار نفری آزادی، به مردم این موضوع را القا می‌کند که قرار است در سطح شهر اتفاق ورزشی خاصی رقم بخورد و همچنین باعث می‌شود مسئولان، ورزش را جزو اولویت‌های بالاتری قرار دهند.
حسین اوجاقی با حضور در نشستی خبری در آستانه برگزاری افتتاحیه جشنواره‌های اوقات فراغت و فعالیت‌های تفریحی ورزشی محلات شهر تهران، به شریح برنامه‌ها و رویکرد‌های کلی سازمان متبوع خود پرداخت.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری اظهار داشت: مدیریت شهری تهران معتقد است علاوه بر کالبد شهر باید روح شهر هم مورد توجه باشد، ورزش شهروندی که در قالب ورزش همگانی به مردم ارائه خدمت می‌کند محور و محل این توجه به روح شهری است.

اوجاقی خانواده محوری و محلات محوری را دو رویکرد کلی برنامه‌های سازمان ورزش شهرداری برشمرد و تاکید کرد: بخش عمده‌ای از فعالیت‌های ما مانند همایش‌های پیاده روی در قالب رویداد‌ها دنبال می‌شود.

وی به فرصت‌ها و تهدید‌های ناشی از شیوع پاندومی کرونا اشاره کرد و افزود: پیش از کرونا ١٩ میلیون و ١٥ هزار نفر از خدمات ورزش شهرداری در سانس‌های مختلف استفاده داشتند، اما این آمار در دوره کرونا تغییر کرد که البته طبیعی هم می‌نمود. ما در این دوره به دلیل فرسودگی مجموعه‌های ورزشی ناشی از عدم استفاده شهروندان از امکانات، آسیب‌هایی متحمل شدیم که باید به آن‌ها رسیدگی شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در بخش دیگری از اظهارات خود به مسابقات محله قهرمان اشاره کرد و افزود: این رقابت‌ها در قالب ٨ رشته و ابتدا به صورت محله‌ای برگزار می‌شود و سپس برترین‌های محلات رقابت با یکدیگر را ادامه می‌دهند و اینگونه قهرمان و برترین‌های شهر مشخص می‌شود. از این مرحله به بعد محله قهرمان می‌تواند ابعادی ملی به خود بگیرد، زیرا با هماهنگی با کلانشهر‌های کشور، آمادگی رقابت در سطحی ملی نیز به وجود می‌آید و به همین دلیل محله قهرمان، به شهر قهرمان بدل می‌شود.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری تهران در ادامه این نشست خبری و در بخش پاسخ به پرسش خبرنگاران در رابطه با تغییر ذائقه ورزشی مردم و برنامه‌های پیش بینی شده برای همراستا کردن نگاه و نگرش‌ها به ورزش‌های سنتی گفت: با رعایت یکسری ملاحظات برنامه ریزی‌هایی بر اساس سخت افزار‌های موجود در محلات شده است، در واقع دنبال این هستیم بر اساس تجهیزات و زیرساخت‌های موجود فعالیت در برخی رشته‌ها و به خصوص رشته‌های جدید را پیگیری خواهیم کرد. در این زمینه نظرسنجی‌هایی هم صورت گرفته تا طبق ذائقه مردم اقدام شود. در مسابقات محلات یکسری رشته وجود دارد، اما فقط روی این رشته‌ها متمرکز نمی‌شویم.

اوجاقی در پاسخ به پرسشی در رابطه با تعداد نفر شرکت کننده و هماهنگی با نهاد‌های ذیربط از جمله وزارت ورزش گفت: ما تعامل خوبی با متولیان ورزش کشور از جمله فدراسیون همگانی و فدراسیون ورزش‌های دانش آموزی داریم. در این راستا، نشست‌هایی با آقای کلهر داشته ایم. باید اذعان کنیم که بازوان ما در اجرای برنامه سه شنبه (افتتاحیه) مناطق هستند.

مدیرعامل سازمان ورزش شهرداری در مورد اینکه به دنبال اجرای چه برنامه‌هایی هستید تا بعد‌ها از آن به عنوان اثر و یادگار دوره شما یاد شود، گفت: هدف این است که سرانه فعالیت بدنی افزایش باید و تمام پروژه‌ها و رویداد‌ها هم در این راستا انجام می‌شود. در عین حال می‌خواهیم از طریق ورزش فرهنگ سازی لازم را داشته باشیم.

وی توضیحات تکمیلی در این زمینه را به مشهدی یاری رییس اداره تفریحات و بازی‌های سازمان ورزش شهرداری واگذار کرد.
مشهدی یاری گفت: در سازمان ورزش افراد شایسته‌ای هستند که در زمینه همگانی کردن ورزش نقش بسزایی داشته اند. برای برگزاری افتتاحیه ۷ تیرماه پیش بینی‌های لازم انجام شده و یک تیم ٢٥٠ نفره مسئول برای برقراری نظم این برنامه است.

در ادامه، اوجاقی در پاسخ به این سوال که" از کل مجموعه‌های پایتخت چه تعداد به جنوب شهر –نقاط محروم- اختصاص داده شده است" چنین گفت: شهرداری تهران برای احداث ورزشگاه‌ها نگاه عدالت محوری داشته است و اتفاقا تعداد مجموعه‌های ورزشی جنوب شهر بیشتر هم است. به طور مثال در منطقه ٢ فقط دو مجموعه و سالن داریم، اما در منطقه‌ای مانند ١٥ یا ٢٠، باید از ٢٠ مجموعه و سالن صحبت کرد.

وی در این زمینه در مورد مربیان به کارگرفته شده در مجموعه‌های ورزشی پایتخت و اینکه بعضا بی اخلاقی‌هایی از آن‌ها گزارش شده است، داد: مربیان با فرآیندی جذب می‌شوند، ان‌ها توسط شرکت پیمانکاری و متناسب با نیاز مجموعه‌ها جذب می‌شوند، تمام تلاش این است از طریق ورزش، شرایط فرهنگی خوب ایجاد شود، اگر قرار است اتفاقی رقم بخورد که نتیجه عکس داشته باشد حتما از آن جلوگیری می‌کنیم.

در بخشی دیگر از این نشست خبری امیری مدیر کل آموزش شهروندی شهرداری تهران و دبیر ستاد اوقات فراغت گفت: برای ایام تابستان برنامه ریزی شده تا به اوقات فراغت شهروندان بپردازیم، اگر برنامه ریزی لازم را مسئولان و شهروندان داشته باشند می‌توان از این فرصت و اوقات خیلی خوب استفاده کرد.

وی با بیان اینکه ستاد اوقات فراغت در سازمان ورزش شهرداری شکل گرفته است، گفت: اولین تابستان قرن جدید است ضمن اینکه بعد از دو سال حالا با رهایی از کرونا می‌توانیم برنامه‌های موردنظر را اجرا کنیم به همین دلیل با شعار «تابستان اول» پیگیر برنامه‌های خود هستیم.

دبیر ستاد اوقات فراغت تصریح کرد: برای اجرای بهتر برنامه‌های پیش بینی شده، شهروندان را گروه بندی کرده و برای هر یک شعار و رویکرد ویژه‌ای را در نظر گرفته ایم، از نوجوانان تا سالمندان در این گروه بندی‌ها در نظر گرفته شده اند.

امیری برنامه‌های پیش بینی شده برای اجرا توسط ستاد اوقات فراغت را تشریح کرد و یادآور شد: به دنبال ایجاد ایام شاد برای شهروندان هستیم، برنامه‌های ما در دو بخش است، بخشی از برنامه‌ها ویژه قبل از محرم است و بعد از ایام محرم هم اجرای برنامه‌ها تا زمان پیاده روی اربعین دنبال می‌شود.

به گفته وی ٢٢ منطقه تهران به صورت ویژه به عنوان برنامه با سازمان ورزش شهرداری همکاری خواهند داشت.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار