سریال‌های قهر و آشتی بنا در برنگاه مسابقات جهانی
کد خبر: 1092758
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004aH8
تاریخ انتشار: ۲۴ خرداد ۱۴۰۱ - ۱۷:۴۳
استعفای دوباره محمد بنا اهالی کشتی را نگران کرده است؛ آن هم در فاصله ۳ ماه مانده تا مسابقات جهانی. شوکی که فدراسیون کشتی را با مشکل جدیدی مواجه کرده است.
وحید صابری
سرویس ورزشی جوان آنلاین : داستان‌های قهر و آشتی محمد بنا سرمربی تیم ملی کشتی فرنگی به یک اپیدمی تبدیل شده و آقای خاص را خاص‌تر کرده است.
هر چند مثل همیشه گفته می‌شود که او رفته که دیگر به کشتی بازنگردد، اما از همین الان مراسم آشتی کنان و بازگشتش در خانه کشتی متصور می‌شود.

محمد بنا بدون شک پرافتخارترین سرمربی کشتی فرنگی ایران بوده است، اما واقعا جدا از تمام موفقیت هایش این چه صیغه‌ای است که او در بزنگاه‌های مختلف شانه خالی می‌کند و قهر را بر ماندن ترجیح می‌دهد.

چند ماه پیش بود که به خاطر دخالت برخی افراد از خارج از فدراسیون و مسائل مسابقات انتخابی و البته برخی مسائل خانوادگی برای مدتی قهر کرد که با وساطت سوریان به اردو برگشت، اما این دوره در هفتمین مرحله اردوی تیم ملی که هنوز دلیلش مشخص نیست خبری از محمد بنا نیست تا به اعتقاد بسیاری عنوان شود که این قهر مثل قهر‌های قبلی نیست و نمی‌خواهد به کشتی برگردد.

حدود ۳ ماه دیگر پیکار‌های جهانی سال ۲۰۲۲ در روز‌های ۱۹ تا ۲۷ شهریور در شهر بلگراد پایتخت صربستان برگزار می‌شود و هنوز فرایند انتخابی ملی‌پوشان برای حضور در مسابقه‌های جهانی تکمیل نشده و قرار است ملی‌پوشان به تورنمنت‌های مختلفی از جمله ایتالیا و اسپانیا در اواخر خرداد و تورنمنت معتبر پیت‌لازینسکی لهستان در اواخر تیر اعزام شوند تا مربیان تیم ملی با ارزیابی عملکرد آن‌ها تصمیم نهایی خود را اتخاذ کنند.

قطعا عدم حضور در اردوی تیم ملی در فاصله سه ماه تا پیکار‌های جهانی، حاشیه‌های زیادی را ایجاد خواهد کرد هر چنداعضای هیات رییسه فدراسیون کشتی در جلسه با علیرضا دبیر، خواستار بازگشت محمد بنا به تیم ملی کشتی فرنگی شدند.

علیرضا دبیر نیز ضمن اعلام حمایت کامل از بازگشت محمد بنا تاکید کرده که "محمد بنا را به لحاظ فنی و اخلاقی کاملا قبول دارد و با همه توان سعی می‌کند زمینه بازگشت او به تیم ملی را فراهم کند".
رییس فدراسیون کشتی همچنین ضمن اشاره به حمایت همه جانبه فدراسیون از برنامه‌های بنا تاکنون، در صورت بازگشت بنا، از این پس نیز از برنامه‌های وی حمایت خواهد کرد.

تلاش سوریان برای بازگرداندن بنا
کناره‌گیری «محمد بنا» از سرمربیگری تیم ملی کشتی فرنگی سبب شده تا بار دیگر مسوولان فدراسیون به خصوص «حمید سوریان» برای بازگرداندن او دست به کار شوند.

هفتمین مرحله از اردوی تیم ملی کشتی فرنگی برای حضور در رقابت‌های جهانی صربستان، روز‌های ۲۲ تا ۳۱ خردادماه در خانه کشتی شهید مصطفی صدرزاده کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید سپهبد حاج قاسم سلیمانی برگزار می‌شود. این در حالی است که بنا از آغاز اردو، تاکنون در تمرینات حضور پیدا نکرده است.

مشکلات شخصی و البته برخی اختلاف‌نظر‌ها موجب کناره‌گیری‌اش شده است. در همین راستا حمید سوریان نایب رئیس فدراسیون و شاگرد او تلاش دارد تا در فاصله سه ماه مانده به پیکار‌های جهانی، محمد بنا را بازگرداند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار