کد خبر: 1087369
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004YsD
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۴۰۱ - ۱۳:۲۲
فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل لرستان خبر داد؛
کشکولی گفت: امروز ۶۳۰ گروه جهادی از دو هزار و ۵۸۱ گروه به مناطق محروم لرستان اعزام شدند.

 

به گزارش جوان از لرستان، مرتضی کشکولی، ظهر امروز در مراسم اعزام جهادگران بسیج سازندگی به مناطق محروم استان لرستان به فعالیت گروه های جهادی در مناطق مختلف لرستان اشاره کرد و گفت: این گروه ها در طول سال فعالیت های جهادی گسترده ای در مناطق محروم انجام می دهند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل(ع) لرستان افزود: امروز 630 گروه جهادی به مناطق محروم استان لرستان اعزام شدند.

وی در ادامه با بیان اینکه این تعداد گروه های جهادی از امروز به مدت 10 روز در مناطق محروم به محرومان خدمت رسانی می کنند، عنوان کرد: در سایه خدمات جهادی بسیاری از مشکلات ومحرومیت های این مناطق مرتفع می شود.

کشکولی بیان کرد: گروه های جهادی در عرصه عمرانی در تأمین آب شرب روستاها، احداث کانال‌های کشاورزی، ساخت مسجد، تعمیر مسجد، احداث سرویس بهداشتی در روستاها، ساخت حمام روستایی، ساخت و تعمیر خانه محروم و مددجویان و اشتغالزایی ارائه خدمات می‌کنند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان با اشاره به اینکه در عرصه بهداشت و درمان نیز ارائه خدمات داریم، افزود: ۱۳ گروه بهداشت و درمان داریم و خدمات بهداشتی و درمانی را به مناطق محروم ارائه می‌کنند.

وی ادامه داد: ۳۸ گروه اجتماعی نیز در حاشیه‌های شهر فعالیت خواهند کرد، ۱۳ گروه کار فرهنگی و جهاد تبیین را دنبال می‌کنند، ۱۳ گروه نیز مهارت آموزی را انجام انجام می‌دهند، ۱۰ گروه بسیج مهندسین کشاورزی نیز کار واکسیناسیون دام‌ها و ترویج کشاورزی و باغات را انجام می‌دهند.

فرمانده سپاه حضرت ابوالفضل (ع) لرستان بیان کرد: دو گروه جهادی حقوقی نیز مشکلات حقوقی را حل و آموزش حقوقی را انجام می‌دهند، هشت گروه مهندسی صنعت نیز پنل‌های خورشیدی را در روستاها و مناطق محروم ایجاد می‌کنند، ۲۰ میز خدمت نیز از سوی بسیج کارمندان در محلات حضور پیدا می‌کنند.

وی با بیان اینکه انقلاب اسلامی پدیده بی نظیری بوده که امام راحل فرمودند انفجار نور بود و تشکیل بسیج در دل انقلاب اسلامی نور علی نور بود، گفت: تشکیل گروه های جهادی در دل بسیج باز هم نور علی نور بود.

کشکولی بر ضرورت ترویج روحیه جهادی در جامعه تأکید کرد و اظهارداشت: امروز حضور جوانان در قالب گروه های جهادی برای خدمت به مردم و محرومیت زدایی نیاز جامعه است.

پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار