کد خبر: 1077610
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۱:۰۰
نماینده مردم تهران در مجلس:

ما باید به نسل‌های آینده پاسخگو باشیم که گاز ما را بردند، مخازن ما را خالی کردند و خسارت هم از ما دریافت می‌کنند و کشور هم با تراز منفی گاز مواجه می‌شود.
به گزارش ایسنا، مالک شریعتی‌نیاسر، نماینده مردم تهران در مجلس در تذکر شفاهی در جلسه علنی روز گذشته مجلس با استناد به ماده۲۲ آیین‌نامه داخلی مجلس و اصول ۷۷ و ۱۳۹ قانون اساسی گفت: اینکه در اصل ۷۷ قانون اساسی گفته می‌شود معاهده نامه‌ها و موافقتنامه‌ها باید به تصویب مجلس برسد، صرفاً به این معنا نیست که عنوان آن در مجلس قرائت شود و مفاد آن به پیوست بماند، بلکه این لوایح موافقتنامه باید در مجلس بررسی شود. وی افزود: اکنون نماینده دولت اشاره کرد که ما ۷۳موافقتنامه بین‌المللی با دیگر دولت‌ها داریم، جزئیات کدام از این موافقتنامه‌ها در کمیسیون‌ها و صحن علنی مجلس مانند دیگر طرح‌ها و لوایح بررسی شده است؟ وقتی اصول قانون اساسی رعایت نمی‌شود به یکباره با قرارداد و موافقتنامه‌ای شبیه قرارداد کرسنت روبه‌رو می‌شویم که ده‌ها میلیارد دلار خسارت به کشور وارد می‌کند، مفاد آن را هم محرمانه می‌سازند، به گونه‌ای که یک جایی یک اتفاقی برای کشور رخ می‌دهد که مجلس از آن بی‌خبر می‌ماند و به سبب محرمانه بودن آن خسارت‌هایی به کشور وارد می‌شود.
شریعتی‌نیاسر اظهار کرد: وضعیت کرسنت را مشاهده کنید، مجلس از قوه قضائیه هم خواسته است که به این موضوع رسیدگی کند ولی هنوز پاسخی دریافت نکرده‌ایم که در این قرارداد چه اتفاقی افتاده است؟ سه گروه در این قرارداد فساد کرده‌اند و خسارت‌های زیادی به کشور وارد شده است. از ابتدا باید مانع تحقق چنین نتیجه‌ای شد، ممکن است از ۱۰قرارداد یک قرارداد به چنین سرنوشتی دچار شود، اما همین یک قرارداد کرسنت می‌تواند چنین مشکلاتی را ایجاد کند، ما باید به نسل‌های آینده پاسخگو باشیم که گاز ما را بردند، مخازن ما را خالی کردند و خسارت هم از ما دریافت می‌کنند و کشور هم با تراز منفی گاز مواجه می‌شود. علی نیکزاد در پاسخ به اظهارات این نماینده مجلس گفت: متن موافقتنامه به پیوست وجود دارد و قابل ملاحظه می‌باشد، مخالفان و موافقان هم در جلسه علنی مجلس درباره آن اظهارات خود را مطرح می‌کنند. اینگونه نیست که مجلس و نمایندگان از موافقتنامه‌ها بی‌اطلاع باشند، موافقتنامه بارگذاری می‌شود و مخالفان و موافقان آن اظهارات خود را مطرح می‌کنند، کمیسیون اقتصادی هم بند‌بند آن را بررسی کرده است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
تعداد کارکتر های مجاز ( 200 )
پربازدید ها
پیشنهاد سردبیر
آخرین اخبار