ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد
کد خبر: 1077127
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004WD1
تاریخ انتشار: ۰۵ بهمن ۱۴۰۰ - ۲۲:۳۰
رئیس‌جمهور در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر:
جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی و حرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.

جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی و حرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی دفتر ریاست جمهوری، سید ابراهیم رئیسی روز گذشته در جلسه ستاد بزرگداشت دهه فجر با گرامیداشت یاد امام بزرگوار و شهدای عالیقدر انقلاب اسلامی و با قدردانی از فعالیت‌های شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی از ابتدای پیروزی انقلاب اسلامی تاکنون به‌ویژه تلاش‌های مستمر آیت‌الله جنتی در این شورا، اظهار داشت: «امروز لازم است با خلاقیت و ابتکار عمل، گام‌های بلندی در جهت بالندگی هر چه بیشتر این شورا برداشته شود و در این مسیر دوره ۴۰ سال گذشته، تجربه ارزشمندی برای گام‌های آتی خواهد بود.»
امیدآفرینی مأموریت همه دستگاه‌های کشور
رئیس‌جمهور ضرورت ایجاد تحول در همه دستگاه‌ها و نهاد‌های کشور از جمله شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی را مورد تأکید قرار داد و گفت: «امروز تحول در همه دستگاه‌ها یک نیاز ضروری است. مأموریت اصلی و محوری همه دستگاه‌های کشور ایجاد تحول و تلاش در جهت تبیین دستاورد‌ها در راستای نشاط و امیدآفرینی در جامعه است.»
دکتر رئیسی اولین الزام برای ایجاد تحول را «تحول شناختی» دانست و اظهار داشت: «در تحول شناختی، باید نگرش کسانی که در مجموعه حضور دارند، متحول شود؛ در غیر این صورت نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.»

جریان تحریف به دنبال ایجاد انحراف در‌مسیر تحول
«جریان تحریف و شایعه‌ساز با فضاسازی‌های کاذب به دنبال ایجاد انحراف در مسیر اصلاح و تحول است و شرط موفقیت در این میدان صلابت، ایستادگی وحرکت براساس برنامه‌ریزی دقیق و آگاهانه است.» رئیس جمهور ضمن دعوت و تبیین خوبی‌ها و نهی از زشتی‌های سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی درمقابل صحنه‌سازی، شایعه‌پراکنی و فضاسازی‌های تحریف‌آمیز، به تلاش جریان تحریف و تحریم اشاره کرد و اظهار داشت: «امروز دشمن به دنبال ادامه تحریم با تحریف است. در مقابل تحریف و برای غلبه بر آن باید تبیین درست انجام شود و در این راستا شورای هماهنگی از جایگاه حساس و مهمی برخوردار است.» رئیس‌جمهور «تحول در فرایند» را به عنوان دومین الزام در ایجاد تحول موفق برشمرد و گفت: «لازم است بازنگاهی در فرایند تصمیم‌گیری تا اجرا شود و تأثیر آن بر روی مخاطبان مختلف بررسی گردد. در تحول فرایندی باید نوع مأموریت‌ها و نقاط مثبت و منفی فعالیت‌های شورای هماهنگی مورد بررسی قرار گرفته و مبتنی بر نتایج به دست آمده برای اقدامات آتی برنامه ریزی شود.»
رئیسی با تأکید بر اهمیت و ضرورت استفاده از دانش ارتباطات در حوزه تبلیغات، اظهار داشت: امروز ارتباطات، علم بسیار مهمی است و استفاده از این علم در کنار تجربیات اندوخته‌شده، می‌تواند در تأثیر فعالیت‌ها مفید باشد.

ساختار شورای هماهنگی باید متحول شود
رئیس‌جمهور سومین الزام برای ایجاد تحول را «تحول نهادی» دانست و اظهار داشت: «بی‌تردید ساختار شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی نیازمند تغییر و تحول است و در این مسیر باید نوع مأموریت‌ها با ساختار و سازوکار موجود شورا تناسب و هماهنگی داشته باشد، لذا متناسب‌سازی ساختار با نوع مأموریت از اهمیت زیادی برخوردار است. شورای هماهنگی در کنار انجام وظیفه ذاتی از وظیفه هم‌افزایی و جمعی نیز برخوردار است و حرکت هماهنگ در این مسیر در دستیابی به موفقیت بسیار مؤثر است.»‌
رئیس‌جمهور در ادامه با تأکید بر ضرورت حرکت در مسیر نورانی خط امام (ره)، اظهار داشت: «بهترین تبیین‌کننده خط امام (ره)، رهبری عزیز هستند. خط امام (ره) نجات‌بخش کشور است و هر کجا به این خط نورانی و شاخص‌ها توجه شده، آنجا حوزه موفقیت ما بوده است.»
رئیسی با بیان اینکه مراسم دهه فجر و ۲۲ بهمن درحقیقت بازخوانی جریان انقلاب اسلامی است، اظهار داشت: «امروز مردم می‌خواهند تا نهاد‌های برخاسته از اراده آن‌ها در دولت و مجلس عقب‌ماندگی‌ها را جبران کنند. ناترازی با شاخص‌های اصلی انقلاب اسلامی مردم را رنج می‌دهد و انتظار دارند همه دستگاه و نهاد‌ها در تراز انقلاب اسلامی در مسیر رفع مشکلات و پیشرفت و آبادانی کشور گام بردارند.»
حقانیت ملت ایران در دل دولت‌ها و ملت‌های مستقل جهان
رئیس‌جمهور در ادامه با بیان اینکه مراسم دهه فجر و ۲۲ بهمن صرفاً بیان یک اتفاق تاریخی نیست و این مراسم هر سال پیام خاص خود را دارد، به حقانیت مواضع جمهوری اسلامی ایران در عرصه‌های منطقه‌ای و بین‌المللی، اشاره کرد و اظهار داشت: حقانیت ملت ایران در دل دولت‌ها و ملت‌های مستقل جهان قرار دارد. رئیس‌جمهور با اشاره به اهمیت ایجاد و تقویت روحیه امید در بین مردم، گفت: دشمنان تلاش بسیار زیادی برای ایجاد یأس و ناامیدی، انجام می‌دهند و در این راستا بیان اقدامات انجام شده و طرح‌هایی که برای اجرا وجود دارد، می‌تواند موجب افزایش امید در بین مردم باشد. دکتر رئیسی اهمیت مردمی کردن مناسبت‌های دینی و ملی به‌ویژه ایام دهه فجر را مورد تأکید قرار داد و گفت: از افتخارات جمهوری اسلامی ایران آن است که مبتنی بر اراده و رأی مردم، شکل گرفته و حرکت می‌کند و مردم در همه امور محوریت دارند.

ایجاد یأس و ناامیدی راهبرد دشمن است
رئیس‌جمهور همچنین با بیان اینکه امروز هر حرکتی در جهت امیدآفرینی در بین مردم حرکت در جهت راهبرد جمهوری اسلامی ایران است و هر حرکتی در جهت ایجاد یأس و ناامیدی حرکت در جهت راهبرد دشمن است، تأکید کرد: ۲۲ بهمن جلوه امید در بین مردم و قله و جلوه تحول است که باید تداوم یابد. در این مراسم حجت‌الاسلام موسی‌پور رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی و سید نظام‌الدین موسوی رئیس ستاد مرکزی دهه فجر انقلاب اسلامی در سخنانی با قدردانی از مواضع و رویکرد‌های انقلابی دولت سیزدهم، گزارشی از برنامه‌ریزی‌های انجام شده برای برگزاری بزرگداشت ایام دهه فجر ارائه دادند.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار