مترو کاملاً ایرانی می‌شود
کد خبر: 1071807
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004UpD
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۴۰۰ - ۲۱:۲۴

مدیر عامل شرکت بهره‌برداری مترو تهران از ساخت و تحویل ۵۰۰ تن ریل UIC۵۴ برای نخستین‌بار در کشور از سوی صنعتگران ذوب‌آهن اصفهان، مطابق با استاندارد بین‌المللی به منظور استفاده در خطوط درون شهری مترو تهران خبر داد.
مهدی شایسته اصل، مدیر عامل مترو با بیان اینکه برای تعمیرات و نگهداری خطوط مترو، شرکت بهره‌برداری مترو سالانه به ۵۰۰ شاخه ریل UIC۵۴ نیاز دارد، گفت: تولید این ریل در شرکت ذوب‌آهن اصفهان در شرایط تحریم، یک اقدام بسیار ضروری و استراتژیک برای توسعه حمل و نقل ریلی درون‌شهری است.
وی تصریح کرد: کمبود نقدینگی و تحریم‌ها مانع ورود ریل با کیفیت مطلوب شد، اما خوشبختانه در حال حاضر با تولید ریل UIC۵۴ که بر اساس استاندارد‌های بین‌المللی، کیفیت مطلوبی دارد شاهد خودکفایی در این بخش هستیم.
مدیر عامل شرکت بهره‌برداری راه‌آهن شهری تهران و حومه، با اشاره به اینکه قبلاً ریل مترو از اتریش وارد می‌شد که با شدت گرفتن تحریم‌ها، به ناچار واردات ریل از کشور‌های روسیه و ترکیه انجام شد که از کیفیت مطلوب برخوردار نبود و هزینه تعمیر و نگهداری را نیز افزایش داد.
شایسته خاطر نشان کرد: تولید ریل در ذوب‌آهن اصفهان نه‌تن‌ها صرفه‌جویی اقتصادی دارد و مانع خروج ارز از کشور می‌شود، بلکه دغدغه ما را برای تأمین ریل از بین برد و مهم‌تر از همه اینکه، وابستگی حمل و نقل ریلی را به سایر کشور‌ها کاهش می‌دهد.
وی افزود: ریلی که امروز تولید شده‌است، پس از کنترل و بازرسی، برای متروی تهران که حجم بالایی از مسافر را دارد و از حساسیت ویژه‌ای برخوردار است، ارسال شده‌است. مطمئناً استفاده متروی تهران از تولیدات داخلی، سایر کلانشهر‌ها را هم که دارای مترو هستند برای استفاده از این نوع ریل ترغیب می‌کند.
گفتنی است برای اولین‌بار از ریل ملی ذوب‌آهن اصفهان برای تعمیر نگهداری خط ۵ متروی تهران و حومه استفاده شد و از کیفیت مطلوبی برخوردار است.

نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار