تساوی مرد شماره یک شطرنج ایران در رقابت‌های گرند سوییس/ فیروزجا در رده چهارم جهان!
کد خبر: 1067626
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004Tjm
تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۴۰۰ - ۱۲:۵۱
پرهام مقصودلو مرد شماره یک شطرنج ایران در رقابت‌های گرند سوییس متوقف شد.
 شب گذشته (پنج شنبه) دور هشتم مسابقات شطرنج گرند سوییس برگزار شد که پرهام مقصودلو نفر اول شطرنج ایران مقابل نیهال سارین شطرنج باز قدرتمند هندی قرار گرفت. پرهام مقصودلو که با ریتینگ ۲۷۰۱ در این رقابت‌ها شرکت کرده است مقابل حریف هندی خود با ریتینگ ۲۶۵۲ درحالی که می‌توانست پیروز میدان باشد، تن به تساوی داد.

پرهام مقصودلو تا پایان دور هشتم این مسابقات با ۵ امتیاز از هشت امتیاز ممکن در رده ۲۲ این رقابت‌ها قرار دارد. مرد شماره یک شطرنج ایران در این رقابت‌ها به ۳ پیرورزی ۴ تساوی و یک شکست دست پیدا کرده است.

محمد امین طباطبایی، دیگر ملی‌پوش شطرنج ایران که در این رقابت‌ها حضور دارد در دور هشتم مقابل الکسینکو روسی قرار گرفت و تن به شکست داد. شکست ملی‌پوش شطرنج ایران در حالی بود که او با ریتینگ ۲۶۳۹ مقابل حریف روسی خود با ریتینگ ۲۷۱۰ قرار گرفته بود.

طباطبایی تا پایان دور هشتم این رقابت‌ها چهار امتیازی است و در رده ۵۰ این رقابت‌ها ایستاده است.

علیرضا فیروزجا، ملی‌پوش پیشین شطرنج ایران که برای کشور فرانسه بازی می‌کند در دور هشتم این رقابت‌ها، کریشنان ساشیکیران هندی را شکست داد و صدرنشینی خود را در این رقابت‌ها تثبیت کرد. فیروزجا تا پایان دور هشتم رقابت‌ها گرند سوییس ۶.۵ امتیازی است و در صدر مسابقات قرار دارد.

فابیانو کاروانا، ملی‌پوش شطرنج آمریکا که یکی از قدرتمندترین شطرنج‌بازان جهان به شمار می‌آید ۵.۵ امتیازی است و در رده دوم این رقابت ایستاده است.

فیروزجا ۱۸ ساله تنها سه قدم برای دریافت مجوز حضور در مسابقات کاندیدا‌ها راه دارد و این شطرنج باز باید در سه دور بعد به مصاف حریفان خود برود. در دور نهم این رقابت‌ها فیروجا در یک بازی بسیار حساس به مصاف فابیانو کاروانا، ملی‌پوش شطرنج آمریکا خواهد رفت تا این رقابت جنگ صدرنشینی باشد.

علیرضا فیروزجا با درخشش در این رقابت‌ها حدود ۱۴ واحد ریتینگ زنده خود را افزایش داد و در ریتینگ زنده جهانی در رده چهارم جهان قرار گرفت!

به گزارش ایسنا، مسابقات شطرنج کرند سوییس یک تورنمنت ۱۱ دوری است که از ۲۷ اکتبر تا ۷ نوامبر ۲۰۲۱ (۵ تا ۱۶ آبان ماه) در ریگا لتونی برگزار می‌شود. دو نفر برتر این رقابت‌ها مجوز حضور در مسابقات کاندیدا‌های فیده ۲۰۲۲ را پیدا خواهند کرد.

۱۰۸ شطرنج باز برتر جهان در این مسابقات دست به مهره شده‌اند
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار