رئیس جمعیت علمای مسلمان لبنان: پیامبر(ص) ما را به اسلامی دعوت کرده که زیربار ظلم نمی‌رود
کد خبر: 1066376
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TPc
تاریخ انتشار: ۰۲ آبان ۱۴۰۰ - ۱۱:۰۷
رئیس هیأت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان با بیان اینکه پیامبر(ص) ما را به سوی اسلامی دعوت کرده که از فتنه و زیر بار ظلم رفتن به دور است، گفت: اسلام اصیل، اسلامی است که اسیر پروژه قدرت‌های نمادین و پوشالی جهان همچون آمریکا نباشد.

شیخ غازی یوسف حنینه، رئیس هیأت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان در گفت‌وگو با خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس با اشاره به اینکه پیامبر اعظم (ص) چهره رحمانی دارد که جهانیان برای رسیدن به سعادت باید سیره ایشان را شناخته و عملیاتی کنند، اظهار داشت: هم‌اکنون نه تنها در کشورهای مختلف جهان، بلکه حتی در بین کشورهای اسلامی تفرقه وجود دارد و همین موجب شکست دنیای اسلام و غلبه دشمنان خواهد شد.

وی با بیان اینکه حضرت محمد (ص) ما را به سوی اسلامی دعوت کرده است که از فتنه و زیر بار ظلم رفتن به دور است، افزود: برای تحقق امت اسلامی و شکست دشمنان اسلام به ویژه آمریکا و رژیم صهیونیستی، دنیای اسلام باید متحد بوده و از تفرقه دوری کنند. در این زمینه طی سال‌های اخیر شاهد بودیم که با اتحاد مسلمانان در فلسطین، رژیم اشغالگر قدس چگونه شکست خورد. بر همین اساس مقاومت اسلامی بهترین الگو‌ برای تحقق امت واحده اسلامی به شمار می‌رود.

رئیس هیأت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان با اشاره به اینکه شیعه و سنی باید کنار یکدیگر بر نقاط اشتراک تکیه کنند، تصریح کرد: مسلمانان نباید اجازه دهند که دشمنان اسلام با پررنگ کردن نقاط اختلاف، به تفرقه‌افکنی دست زده و با جنگ‌افروزی به دنبال رسیدن به اهداف شوم خود و نفوذ در بین جوامع اسلامی باشند. مسلمانان واقعی باید متحد بوده و از نفوذ دشمن و حتی تشکیل فرقه‌های ضاله به اسم اسلام جلوگیری کنند.

شیخ یوسف ‌حنینه که در حاشیه کنفرانس بین‌المللی وحدت اسلامی با خبرنگار فارس گفت‌وگو می‌کرد، با بیان اینکه پیامبر اعظم (ص) از ما گسترش اسلام اصیل را می‌خواهد، به تشریح ویژگی‌های اسلام اصیل پرداخت و گفت: اسلام اصیل، اسلامی است که نه از غرب و نه از شرق پیروی می‌کند. اسلامی است که اسیر و ‌‌بنده پروژه‌های قدرت‌های نمادین و پوشالی جهان همچون آمریکا در جهان و به ویژه منطقه نباشد. رسول خدا (ص) اسلامی می‌خواهد که بر اساس کمک به مظلومان و محرومان جهان بنا شده است.

‌‌وی به دستاوردها و ‌پیشرفت‌های مسلمانان در صدر اسلام اشاره کرد و افزود: اسلام اصیل،‌ اسلامی است که برای پیشرفت علمی امت اسلامی تلاش کند. همانطوری که در صدر اسلام مسلمانان در امور علمی صدرنشین و پیشتاز بودند، اکنون هم جامعه اسلامی برای توسعه و ‌‌پیشرفت علمی مسلمانان باید ‌تلاش کند و به قله‌های علمی دست یابد.

رئیس هیأت امنای جمعیت علمای مسلمان لبنان‌ با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران نمونه بارز یک جامعه اسلامی است، تصریح کرد: به لطف پیروزی انقلاب و با پشتیبانی امام خامنه‌ای اکنون ایران اسلامی این پیشرفت‌ها را در عرصه‌های مختلف همچون پزشکی و هسته‌ای محقق ساخته است و سایر جوامع اسلامی هم باید از جمهوری اسلامی ایران الگو بگیرند.

منبع: فارس
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار