آنچه امروز به دنبال آن هستیم با هر "صبح جمعه" سفر استانی و کار بیشتر
کد خبر: 1065652
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004TDw
تاریخ انتشار: ۲۵ مهر ۱۴۰۰ - ۱۲:۴۸
درباره محاسن و معایب سفر‌های استانى رییس‌جمهور، باید گفت حضور رییس‌جمهور و هیات دولت در استان‌ها و لمس مشکلات مردم از نزدیک و ملاقات مردم با آیت الله رئیسى بهترین روش براى حل مشکلات و از جمله محاسن سفرهاى استانی رییس‌جمهور است.
هوشنگ رستم پور شهيدى
سرویس سیاسی جوان آنلاین: سفر "سرزده" نیست، اما به دستور خود رییس جمهوری هیچ بنر و پلاکاردی نصب نمیشود تا تمرکز همه بر نتایج سفر باشد.

برخلاف نظر برخى افراد، به سفرهاى استانى رییس‌جمهور خوش‌بین هستم و امیدوار.اما درباره محاسن و معایب سفر‌های استانى رییس‌جمهور، باید گفت حضور رییس‌جمهور و هیات دولت در استان‌ها و لمس مشکلات مردم از نزدیک و ملاقات مردم با آیت الله رئیسى بهترین روش براى حل مشکلات و از جمله محاسن سفرهاى استانی رییس‌جمهور است.

اگر رئیس‌جمهور به استان‌ها سفر نکند، نمی‌تواند درک واقعی از مشکلات موجود در بخش‌های مختلف کشور داشته باشد و آن‌ها را رفع کند. آنچه امروز به دنبال آن هستیم و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأکید می‌کند، جبران عقب‌ماندگی‌ها است و به‌رغم پیشرفت‌های زیاد در حوزه‌های مختلف، یکی از مهم‌ترین عقب‌ماندگی‌ها در ۴۰ سال گذشته، تحقق عدالت است. آیت الله دکتر رئیسی در این مورد گفت: برای آنکه پیشرفت به عدالت ختم شود، باید براساس مطالعات مبتنی بر آمایش سرزمینی و شناخت ظرفیت‌ها و نیاز‌های هر منطقه طراحی و اجرا شود.
همانطور که رئیس جمهور ابراز کردند سفر هاى استانى باید همراه با برنامه ریزی در جهت رفع مشکلات استان و مشکلاتی که مردم را رنج می‌دهد باشد.
در این سفر‌ها بررسی مسائل و مشکلات هر استان و نتیجه ارزیابی وزیران پیرامون آخرین مسائل و تهیه گزارش‌های کارشناسی و رفع آن‌ها که در استان حضور یافته‌اند در دستور کار قرار گرفته و تصمیماتى اتخاذ مى شود.
از سوى دیگر رئیس جمهور افزایش اعتماد مردم و رفع مشکل جوانان را اولویت خواند، در واقع برای آیت الله رییسی، روز‌های جمعه نَه روز تعطیل و استراحت که زمان کار و تلاش بیشتر است چرا که آنچه امروز به دنبال آن هستیم و بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی نیز بر آن تأکید می‌کند، جبران عقب‌ماندگی‌ها است و رئیس جمهور به روشنىتبیین کردند اینکه یاس و ناامیدی از القائات دشمنان است، او گفت: امروز باید با عمل و اقدام خود در سطح جامعه و در میان مردم، روحیه امید و اعتماد ایجاد کنیم.
رئیس جمهور گفت: امروز باید اعتماد خدشه‌دار شده در جامعه را بر مبنای حرکت انقلابی و جهادی و مبتنی بر عقلانیت احیا کنیم. هرچند انتظارات از دولت سیزدهم فراتر از ابزار‌های دولت است، اما دولت سعی می‌کند در کوتاه مدت با دیدار‌های حضوری و رو در رو با مردم، برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود مردم را امیدوار کند.
در واقع بدون شرح تنها توصیفی بود که رئیس‌جمهور از گذشته بیان داشت و در تمام برنامه هاى سفر خود، سعی دارند حرف مردم را بشنود و از مردم دلجویی کنند هر چندمرام دولت جدید هم همین است، زیاد در گذشته نمی‌مانند و مسیر پیش رو را می‌بنند.
دکتر رئیسی رئیس جمهورى است که از حضور در میان مردم در استان‌ها احساس رضایت مى کند چنان که گفت" آینده کشور را روشن میبینم و گشایش‌هایی برای کشور به لطف دعای مردم در حال اتفاق افتادن است. در دیدار با مقام معظم رهبری نیز به این موضوع اشاره کردم و ایشان فرمودند که به این نگاه عمیقا اعتقاد دارم. " و این نوید را در کلام و نگاه آیت الله رئیسى مى ببینیم که در کنار همه مصوبات برای هر استان این نکته مهمترین دستاورد سفر‌ها خواهدبود.
همانطور که مقام معظم رهبرى فرمودند «اوّلاً تحوّل لازم است و نیاز امروز ما است؛ ثانیاً تحوّل ممکن است؛ ثالثاً راه ایجاد تحوّل عبارت است از تشکیل یک دولت معتقد به تحوّل و معتقد به عنصر تحوّل‌آفرین، یعنی عنصر جوان نخبه مؤمن انقلابی.» ۱۴۰۰/۰۲/۲۱
مع الوصف آیت الله رئیسی با شعار دولت مردمی برای ایرانی قوی مورد حمایت مردم قرار گرفت تا فصل جدیدی در مدیریت کشور و رفع چالش‌ها به ویژه حوزه اقتصادی گشوده شود.
پس دولت سعی می‌کند در کوتاه مدت با دیدار‌های حضوری و رو در رو با مردم، برای رسیدن به اهداف بلند مدت خود مردم را امیدوار کند.
نظر شما
جوان آنلاين از انتشار هر گونه پيام حاوي تهمت، افترا، اظهارات غير مرتبط ، فحش، ناسزا و... معذور است
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار