مطالبه گری رسالت مهم ائمه جمعه است
کد خبر: 1064243
لینک کوتاه: https://www.Javann.ir/004SrD
تاریخ انتشار: ۱۱ مهر ۱۴۰۰ - ۱۳:۱۸
رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان:
حجت الاسلام حقیان، رسالت ائمه جمه را مطالبه گری خواند و گفت: ستاد نماز جمعه باید ضمن هدایت‌گری، ایجاد امید به سمت معروفات و خوبی‌ها و خدمت به مردم، مطالبه‌گر باشد.

به گزارش جوان از لرستان، حجت‌الاسلام رضا حقیان، امروز(11مهر) در جلسه ستاد برگزاری نماز جمعه پلدختر اظهارداشت: رسانه نماز جمعه، رسانه امام معصوم در عصر حضور، نایب امام درعصر غیبت  و تربیونی مقدس است.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان افزود: رسالت ائمه جمعه، رسالت امام معصوم در عصر حضور و رسالت ولی فقیه در عصر غیبت است.

وی در ادامه با تأکید بر ضرورت امیدبخشی بین مردم، عنوان داشت: این رسانه نباید نسبت به ناکارآمدی‌ها و مشکلات بی تفاوت باشد بلکه باید در راستای پیشبرد اهداف عالیه نظام اسلامی گام بردارد.

حجت الاسلام حقیان خاطرنشان کرد: ستاد نماز جمعه باید ضمن هدایت‌گری، ایجاد امید به سمت معروفات و خوبی‌ها و خدمت به مردم ، مطالبه‌گر باشد.

وی تأکید کرد: امامان جمعه در شهرها و بخش‌های مختلف باید ناکارآمدی‌ها را با مطالبه‌گری از طریق دعوت متولی امر مربوطه به دفترخود، به وی تذکر داده و او را توجیه نمایند و چنانچه این پیگیری‌ها به جایی نرسید، مطالبه را از مسئولان استانی، نماینده ولی فقیه در استان و شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه پیگیری شود.

رئیس شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه لرستان با بیان اینکه نمازجمعه از نگاه مقام معظم رهبری یک قرارگاه است که سه رکن اصلی و اساسی شامل تشکیلات، برنامه و عملیات و اجرا دارد، گفت: بخشی از برنامه‌ریزی مربوط به امام جمعه و بخشی از آن مربوط به ستادهای نماز جمعه براساس شرح وظایف معاونت‌های مختلف است.

وی خاطرنشان کرد: از مهم‌ترین انتظارات شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه این است که برنامه‌ریزی ستادهای نماز جمعه به موقع و دقیق انجام و نسبت به ثبت، ضبط و مستند‌سازی در جهت حفظ این حرکات تکاملی، اقدام شود.

حجت الاسلام حقیان تشکیلات شورای سیاست‌گذاری ائمه جمعه و نهاد امامت جمعه را ستادی مردمی خواند و بیان داشت: ستادهای نماز جمعه پایگاه‌هایی مردم‌نهاد و مردم‌پایه هستند و باید تکیه‌گاه آنها باشند و با تشکیل هیئت امنا از مردم کمک بگیرند.

پربازدید ها
عناوین پیشنهادی
آخرین اخبار